Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oszinten mennyire fajdalmas a...

Oszinten mennyire fajdalmas a szules?

Figyelt kérdés
Gondolom azert ez is mint sokminden mas egyen fuggo, de kivancsi vagyok mi a tobbseg tapasztalata, mert szules utan nyiltan nem nagyon akarnak beszelni rola, akik mar tulvannak rajta...gondolom, h ne riogassak a sorban kovetkezoket?!
2019. aug. 28. 10:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen egyénfüggő.. van aki viszonylag hamar és "csendben" túl van rajta, van aki órákig szenved és közben üvölt a fájdalomtól..
2019. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
ha volt már menstruációs fájdalmad ugy igazán ...na azt szorozd be 10 -el... iszonyú fájdalom amit alig vár az ember hogy elmúljon.Eleinte csak 10- ig kellett számolnom a végén bizony már nem számoltam mert több voltak 1 percesnél , nem fogható semmihez de az eredmény csodaszép lesz :)
2019. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
nagyon
2019. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Olyan kórházban szültem, ahol előnyben részesítik a természetes, beavatkozásmentes szülést. Hát nem szépítem, iszonyatos volt. Nem vagyok nyápic, magasnak tartom a fájdalomküszöbömet. Az utolsó három órában így utólag nem emlékszem semmi másra, csak arra a kegyetlen félelemre, hogy én itt instant meghalok, könyörögtem a fájdalomcsillapításért, de nem adtak. Csak annyit elég elmondanom, hogy érzéstelenítés nélkül csináltak egy hatalmas gátmetszést mert szétrepedtem volna, és még csak fel se tűnt, annyira fájt más. Bajban is vagyok a második babával, mert ezért nem merem bevállalni. Megfogadtam, hogy ha mégis lesz második, csakis érzéstelenítéssel, sehogy máshogy.

És ez most nem rémisztgetés, hanem az őszinte véleményem. Nekem ilyen volt, más biztos szerencsésebb.

2019. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első indított volt, az brutális volt. Nem tudtam, azért, mert nem magától indult, vagy azért, mert ez ilyen, de a halálomon voltam. Ráadásul a semmiért, mert 23 óra 2 percenkénti falkaparás után sürgősségi császár lett. A 3 kicsi természetesen született, hosszabb (32) és rövidebb (8,16) idő is volt, de a lényeg: ég és föld volt, sokkal kevésbé fájt. Nekem csodálatos élmény mind a 3 természetes szülésem.
2019. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első könnyű és gyors volt. A kitolási szakasz nem fájt, csak ereztem, hogy nyomnom kell.

A masodik gyors volt és piszkosul fájdalmas, azt hittem, meghalok, már sirtam a fájdalomtól.

Szóval nem csak egyenfüggő, hanem minden szülés is mas.

2019. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
Valakinek volt már petefészek csavarodása és szülése is? Melyik a fájdalmasabb? Nekem előbbi volt (borzasztó fájdalom), utóbbi meg lesz... Örülnék ha lenne viszonyítási alapon és tudnám, ha azt megugrottam, akkor a szüléssel sem lesz gond. De én is félek a fájdalomtól illetve az ismeretlen történésektől.
2019. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Elején: mensi görcs x5 kb. Aztán lett az 10x is, de megvoltak amennyire ilyen fájdalom mellett lehet, úgy, hogy néha könyékig matatnak közben az ember alfelében 😂😂 Burokrepesztésnél csak a matatást éreztem, meg hogy ömlik a víz, persze az nem fáj, csak éppen a fél akarja tűnt el közben bennem a doktornőnek 😂😂🤷🏻‍♀️ Gátmetszést nekem sem érzéstelenítették, de nem is éreztem, csak csípést, ez nyilván sokat elmond... Az semmiségnek tűnik olyankor, bezzeg a varrásnál visítottam később, mint a szopós malac, inkább mégegyszer szültem volna, mint az utolsó két öltés, amire kiment az érzéstelenítő lidokain hatása... Pedig a szülés sem volt álom, amit eddig mondtam, csak egy része volt, utána ráunt a doki, már túlórába esett, ment volna haza, oxitocint adott... Pedig az ő hibájuk volt, hogy nem tágultam tovább, én mondtam, hogy engedni kellett volna felkelni... Na szóval az oxitól a meghalok érzésig jutottam el percek alatt, de már az sem érdekelt volna különösebben, csak szűnjön meg és ne fájjon.

Szóval brutál.

Persze olyan is van, akinek nem fáj, vagy csak annyira, mint egy átlag mensi. Ez nem törvényszerű, hogy fájjon. Persze 90%-ban meghalós, csillag látós, falkaparós, kéztörős ("szegény" apukák..) stb.

De őszintén, erről ki akar beszélni?? Nem titkolni akarom, de felidézni is borzasztó.

2019. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mocskosul szerencsés vagyok: burkot repesztettek, oxit kaptam, de nekem fájdalomcsillapítád nélkül sem volt vészes. A kitolás előtti utolsó néhány perc jobban fájt, de ott is csak a derekam. A kitolás nekem könnyű és gyors volt. A gátmetszést egy csípésnek éreztem. Utána kikapartak és varrtak. Az nem volt kellemes, de fájdalmas sem, csak zavart hogy matattak.

Szerintem azért ritka az ilyen könnyű szülés. (félek is a másodiktól, hogy ott duplán visszakapok mindent)

2019. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Én sose görcsöltem mensi alatt így féltem tőle.

De 1.5óra volt az út a korházig,indultunk ahogy folyni kezdett a víz.

Alig éreztem valamit,az utolsó 2 óra volt durva. Edaval szültem nagyon ajánlom(így is hogy 3x szurtak stb).

Nem volt utána se méhösszehúzódásos fájdalmam nem is éreztem semmit,gátvágás is pici volt de az se fájt.Fél órára rá sétáltam..fáj de kibírod!!!

Nekem pl most derült ki hogy közben eltört a keresztcsontom...na ez rosszabb mint a szülés volt :D

Szülés után mondtam hogy jöhet a tesóXD

2019. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!