Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés esetében...

Császármetszés esetében mennyit adjak az orvosnak és a szülésznőnek?

Figyelt kérdés
Fogadott orvos, de nem hozzá járok terhesgondozásra, csak majd pár alkalommal kell hozzá bemennem állami rendelésre, és állami kórházban lesz a császár is. Én úgy gondoltam, 80at adnék neki, és 20at a szülésznőnek. (Ha császár esetében van-e egyáltalán szülésznő, nem tudom.) Ez nem kevés?
2019. szept. 8. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Császárnál nincs szülésznő. Aneszteziológus van. Ha nincs tarifája, akkor egy nagyon korrekt hálapénz, ha tényleg hálás leszel.
2019. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem voltam nála, egy másik nőgyógyászhoz járok terhesgondozásra, ő ajánlotta nekem, mondta, hogy elvállalt, és majd szól, ha menjek hozzá vizsgálatra. Ha majd találkozom vele, kérdezzek rá, hogy mennyi a "tarifa", vagy ha nem mondja, akkor én se említsem, csak majd adjam oda a 80at ha tényleg lesz mire hálásnak lenni?
2019. szept. 8. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Császárnál is van szülésznő, Ő készített elő a császárra, adta a gyógyszert előtte, borotvált, katétert ő rakta fel... Után ő volt ott az őrzőben, hozta be a babát, segített felállni, fürdetett le a műtét után... Sokszor a szülésznő többet érdemelne mint az orvos, sokkal többet dolgozik, végzi a piszkos munkát....
2019. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam már erről, hogy a szülésznő többet "dolgozik" mint az orvos. De mivel fogadott szülésznőm nem lesz, ezért gondoltam a 20asra.
2019. szept. 8. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Három császárom volt, két sürgősségi, egy programotott. A sürgősségiknél találkoztam szülésznővel, mivel beindult a szülés, de nem sikerült/engedtek hüvelyi úton szülni anyai/magzati okok miatt. A császár után nem találkoztam egyik esetben sem szülésznővel, mivel a műtött osztályra kerültem, oda vitettem csomagot az ápolóknak. A programcsászárnál osztályos nővér rakta fel a katétert is. Én az anesztesnek is adtam csomagot, mert hálás voltam. A dokinak a három császárnál különböző összegeket adtunk, tényleg elégedettségtől illetve körülményektől függően. Amikor szabin volt és hétvégén este bejött természetesen hálásabb voltam, mint amikor munkaidőben elöre kiírt idöpontban műtött.
2019. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!