Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 6hónappal a császár után is...

6hónappal a császár után is fáj a szex. Másnak is volt ilyen? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem még 2 évvel utána is fájt... Manapság meg már szinte együtt sem vagyunk. Sajnos olyan érzékeny és fájdalmas lett több ponton is a hüvelyem, hogy nem bírom egyáltalán..

Múltkor voltam rákszűrésen, azt hittem, belepusztulok...


Voltam vele dokinál régebben, nem sokat tudott segíteni. Akkor a császár előtti jódos öblítésre fogta. De nem hiszem, hogy az így kihatnailyen hosszú ideig.

Inkább hormonproblémára gondolok, illetve a megváltozott hormonháztartásra.

2019. szept. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz kéne fordulni mindket esetben.

Vannak erre speciális intim tornák.

Nekem semmi gondom nem volt a császár után , de ha ilyen bajom lett vna, biztos orvoslom valahogy.

Ha nincs szex, az egy irányba viszi a kapcsolatot és most nem a 'paradicsomi létre' gondolok.

2019. szept. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Összenövések??? Az tud fájni évekkel utána is!
2019. szept. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi alig tudtuk kivárni a 6 hetet is, hála Istennek, azonnal jó volt, mind a 2 császár után. Ha nem így lett volna, orvoshoz fordulok, hoszen a házasságunkban nagyon fontos a szex - nekem is.
2019. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Orvoshoz fordultam. Nem tudott segíteni.
2019. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Alig bírtuk ki a hat hetet..nekem első 1 hónapban volt nagyon kellemetlen.

Szerintem keress fel egy orvost!

2019. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezt találtam.Én szoptatok és nemrég keztük

a hozzátáplálast. Sokan számolnak be arról, hogy a szülés után fájdalmakat tapasztalnak szex közben. Ennek hátterében általában a megemelkedett prolaktin szint áll, ami a tejelválasztásért felelős. Viszont hátránya, hogy libidócsökkenést és hüvelyszárazságot is okozhat, ami kellemetlenné teheti az együttléteket. Amennyiben a kismama nem szoptat, úgy a tünet általában fél éven belül elmúlik, más esetben a probléma folyamatosan csökken, ahogy a baba átáll a szilárd táplálék fogyasztására”- mondja dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa.

2019. szept. 27. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind a 4-et szoptattam 1 éves korukig. 2 császár, 2 sima. Mindegyik 6 hetes korában szeretkeztünk és azonnal jó volt, sosem fájt. Bem hiszem, hogy a szoptatás lenne az oka.
2019. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem,kicsit várok még aztán,ha nem lesz változás,elmegyek a dokimhoz.Köszönöm!
2019. szept. 27. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet az az ok. Nem biztos, hogy minden nő szervezete ugyan úgy reagál a prolaktinra. Meg a szint sem ugyan az.


Én pl. már 1.5 éve nem szoptatok, mégis van még tejem. Ez se normális teljesen.... De ezzel is voltam már dokinál. Válasz:jegeljem. Hát, köszi...


Szóval a magas prolaktinra szint nem biztos, hogy ugyanazt jelenti mindenkinél.

2019. szept. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!