Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházi Jósa András...

Nyíregyházi Jósa András kórházban első szülésnél kötelező a gátmetszés?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim mind azt mondják, hogy meg sem kérdezték őket, csak vágtak, és a varrásnál sem kaptak még érzéstelenítőt sem... valamiért ettől jobban félek mint a szüléstől..
2019. okt. 22. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Januar 5.en szultem itt gatvedelemmel.
2019. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gátmetszést nem az anya kivánságára szoktak csinálni, hanem akkor, ha a szövetek túlságos megfeszülésétól megnyúlásától kell tartani, esetleg úgy tűnik, vágás nélkül repedés következne be. Ehhez érzéstelenítést szoktak alkalmazni, ami után már nincs szükség a varrás érzéstelenítésére.

Ha érzéstelenítés nélkül történt a gátmetszés és a varrás, tessék tiltakozni a betegjogi képviselőnél. Erre nem hiszem, hogy van szakmai magyarázat. Legfeljebb az 1-2 öltéses varrásoknál szokták elhagyni az érzéstelenítést, mondván, az is egy vagy akár több szúrás, az alatt majdem megvan az egész művelet.

2019. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Volt egy pici mert kellett, nem is éreztem, hogy erről beszélni kellene, bíztam az orvosomban. Nem is volt gond 6 héttel a szülés után, szépen vissza állt minden.Semmi nem kötelező,ha te vállalod, hogy esetleg szana szét repedsz. Nem hentesek dolgoznak itt sem, bár divatos dolog manapság szidni az egészségügyet hidd el nem ellenünk vannak.
2019. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akármelyik nemrégiben szült ismerősömmel beszéltem, mind azt mondja, hogy minden úgy volt, ahogy a dokiknak volt kényelmesebb. az egyiknek 40+2 napra beindította a doki a szülést, hogy véletlenül se az ünnep alatt kelljen szülnie. van aki azt mondta, alighogy beért, bekötötték neki az oxitocint.. vagy olyan akit egyenesen megkérdezett a doki, hogy mit szólna inkább egy császárhoz, az 45 perc alatt megvan... persze ha kell, mindent azért, hogy semmi baj ne legyen a picivel vagy velem, de attól félek, hogy emberszámba se fognak venni és meg se hallják majd én mit szeretnék...
2019. okt. 22. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelezd előre, hogy gatvedelemmel szülnél. Ettől függetlenül ha úgy van valószínű nem fognak hagyni szétrepedni, mert az adott esetben rosszabb lehet. De valószínű hogy bizonyos esszerű határig figyelembe veszik.
2019. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
en megtagadtam az oxitocint! csunyan neztek ram, de nem erdekelt. ugyanitt Nyiregyhazan. nem volt indokolt hogy belem nyomjak az oxitocint ezert nem hagytam. nem bantam meg.
2019. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Este 11kor kerültem szülőszobára, és reggel 6kor kaptam oxit mert nem tágultam. Császárról szó se esett. Délelőtt 10re szültem meg.

A gátmetszést pedig nem éreztem de azt se tudom kaptam e rá fájdalomcsillapítot vagy sem.

2019. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!