Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tobbedik gyerek szulese...

Tobbedik gyerek szulese oxitocin es egyeb beavatkozas, inditas nelkul kinek mennyire fajt?

Figyelt kérdés
Aki tulvan a masodik gyereke szuletesen, ami magatol indult, nem avatkoztqk bele, netan meg a kitolast sem volt muszaj fekve csinalnia, nem konyokoltek hasba, es nem kapott oxitocint: mennyire fajt igy a szules?

2019. nov. 9. 05:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind további szülés egyre jobban fájt, mint az előző és mindegyik gyorsabb is volt mint az előző.
2019. nov. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésemet indították, az utolsó négy órában kaptam oxitocint.

Második szülés magától indult, hajnaltól vajúdtam otthon, mikor elfolyt a nagzatvíz akkor mentem kórházba este. Addig nem vettem komolyan a fájásokat, mivel első szüléshez képest semmi nem volt fájdalom szinten. Abban sem voltam biztos, hogy már vajudok, egészen a nagzatvíz elfolyásáig.

A kórházban sok mindenre nem volt idő már, bár beöntést kaptam, és a wc-ről szóltam az orvosnak, hogy jön a gyerek. Alig értem el a szülőágyra, kb 2 nyomás, és ki ki is bújt. Szerencsére oxitocinra nem volt szükség,se idő.

Így éreztem a két szülés közti különbséget. Gondolhatod, mennyire fájhatott, ha nem vettem komolyan. A végén voltak erősebb fájások már beöntés után, de ég és föld a két szülés.

2019. nov. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pont úgy, ahogy az 1. válaszolónak.
2019. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam meg úgy mint a második válaszolónál.
2019. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első gyerek alig 3 óra alatt meglett az első fájástól számolva, viszont eléggé fájtak a fájások, a kitolást nem éreztem durvának. Kaptam oxitocint akkor, 4kilós volt a gyerek.

Második gyerekkel 10 óra vajjúdás után mentunk be a kórházba, de ilyen 8-15perces fájásaim voltak, 3 ujjnyira nyitva voltam, 9 óra korul burkot repesztettek, elvoltam a fájásokkal, ezután is csak 8-10percenként jöttek. Majd a kitolás nagyon nehéz volt, úgy éreztem szétszakadok, oxitocint nem kaptam, alig tobb mint 3 kilós lett a gyerek.

2019. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én kettőt szültem fájdalomcsill. nélkül, a második rövidnek mondható, 6.00-kor burokrepesztés, 8.50-re kint volt a baba.

Nekem borzasztóan fájt burokrepesztés után, de előtte szinte semmi.

Pár fájásom volt, bementünk a kórházba mert véreztem nagyon (utólag kiderült ez tágulási vérzés), már 3 újjnyira nyitva voltam.

A kitolás viszont gyors volt és talán akkor már a fájások sem voltak annyira durvák, vagy már csak én nem vettem annak, mert tudtam, h ez a vége.

Én a másodikat állva csináltam végig, az elsőt labdán, de talán állva jobb, és gyorsabb.

2020. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


A burokrepesztes is beavatkozas, igy a valasz nem annyira relevans (utana rendszerint eros fajasok jonnek), olyan tapasztalatok erdekelnenek, ahol nem volt semmi ilyesmi sem.

2020. jan. 29. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!