Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

Tobbedik gyerek szulese oxitocin es egyeb beavatkozas, inditas nelkul kinek mennyire fajt?

Aki tulvan a masodik gyereke szuletesen, ami magatol indult, nem avatkoztqk bele, netan meg a kitolast sem volt muszaj fekve csinalnia, nem konyokoltek hasba, es nem kapott oxitocint: mennyire fajt igy a szules?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tobbedik, beavatkozás, szülés

nov. 9. 05:28  Privát üzenet  

A válaszok
Mind további szülés egyre jobban fájt, mint az előző és mindegyik gyorsabb is volt mint az előző.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont nov. 9. 06:20 Privát üzenet

Első szülésemet indították, az utolsó négy órában kaptam oxitocint.

Második szülés magától indult, hajnaltól vajúdtam otthon, mikor elfolyt a nagzatvíz akkor mentem kórházba este. Addig nem vettem komolyan a fájásokat, mivel első szüléshez képest semmi nem volt fájdalom szinten. Abban sem voltam biztos, hogy már vajudok, egészen a nagzatvíz elfolyásáig.

A kórházban sok mindenre nem volt idő már, bár beöntést kaptam, és a wc-ről szóltam az orvosnak, hogy jön a gyerek. Alig értem el a szülőágyra, kb 2 nyomás, és ki ki is bújt. Szerencsére oxitocinra nem volt szükség,se idő.

Így éreztem a két szülés közti különbséget. Gondolhatod, mennyire fájhatott, ha nem vettem komolyan. A végén voltak erősebb fájások már beöntés után, de ég és föld a két szülés.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont nov. 9. 07:05 Privát üzenet
Nekem is pont úgy, ahogy az 1. válaszolónak.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont nov. 9. 10:55 Privát üzenet
Nálam meg úgy mint a második válaszolónál.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont nov. 9. 21:15 Privát üzenet

Első gyerek alig 3 óra alatt meglett az első fájástól számolva, viszont eléggé fájtak a fájások, a kitolást nem éreztem durvának. Kaptam oxitocint akkor, 4kilós volt a gyerek.

Második gyerekkel 10 óra vajjúdás után mentunk be a kórházba, de ilyen 8-15perces fájásaim voltak, 3 ujjnyira nyitva voltam, 9 óra korul burkot repesztettek, elvoltam a fájásokkal, ezután is csak 8-10percenként jöttek. Majd a kitolás nagyon nehéz volt, úgy éreztem szétszakadok, oxitocint nem kaptam, alig tobb mint 3 kilós lett a gyerek.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont nov. 10. 22:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy szülés mitől lehet trauma, és mitől lehet csodás?
A 24 napos túlhordás, terhesség során nem létező dolog?
Így is az apja vezetéknevét kapja a gyerek?
Többedik (3. ,4. ,5. ,6. , ) gyerekedet előbb szülted a kiírtnál?
Szerintetek mi a minimum megfelelő életkor a gyerekvállalásra?
Első gyerek császárral született (ami szörnyű volt utána ) Most úton van a tesó 20hónap lesz a 2 szülés között. Ilyenkor szintén császár, vagy kockáztatnak? Lehet beleszólásom?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!