Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Negatív szülésélmény feldolgoz...

Negatív szülésélmény feldolgozása sikerülhet egyedül?

Figyelt kérdés
Még friss az egész, két hetes a babám, de sokat sírok és rágódom a történteken. Mikor van az a pont, amikor már érdemes szakembert felkeresni?
2019. nov. 11. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Akkor keresd fel, amikor úgy érzed, ártani nem fog, van, aki trauma nélkül is jár terápiára.
2019. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem érdekel a lepontozás, egészen egyszerűen nem értem, mi ez a feldolgozásmánia. Ma mindent fel kell dolgozni... Túl sok időtök van magatokra.
2019. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is rémálom szülésem volt, volt idő, amikor gondolkodtam szakember segítségén, de aztán elmaradt. Közhely, de az idő és ez a csodálatos gyerek megoldotta olyannyira, hogy már a másodikat tervezzük.
2019. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Pl. 2est is fel kéne dolgozni...(mert olyan ostoba, hogy nem tudja felfogni mennyire fos tud lenni, ha a kiszolgáltatott helyzetedben még köcsögül is bánnak veled, netalán olyan fizikai sérüléseket okoznak, amikkel később neked kell együttélni)


2 hét még talán nem a világ vége. Ha van kivel megosztani az érzéseid, előbb-utóbb javulni kell a helyzetnek. Ha viszont nem javul, akkor mindenképp szakember.

2019. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Nem mindegy, hogy csak simán nagyon kellemetlen volt, vagy történt valami baj, vagy esetleg te hibáztál valamiben nagyot.
2019. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Hogyne. A Te döntésed, mikor engeded el.
2019. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy jelenleg a hormonok esetleg a baby blues (gyermekágyi depresszió) vagy pedig postpartum (hasonló mint a katonákat súlytó posztraumás stressz) áll fent.

Tehát ha a szülésed traumatikus volt mindenképp adj időt magadnak beszéld ki magadból esetleg keress fel szakembert.

Nekem az első nagyon traumatikus volt, tetézte, hogy már 3 hete bent voltam a kórházban. Indítottak kézzel tágítottak 7 órát nagyon durván vajúdtam majd elakadt a kitolásnál sürgős császár lett ráadásul toxémia miatt majdnem ott maradtunk, lányomat alig 5percet láttam. Majd másik kórház másik város PIC osztályára szállították ahol 4 napot oxigén inkubátorban 1 hetet az osztályon volt. 4.nap láttam újra 5.nap foghattam kézbe.

Nekem több mint 1 évembe tartott felállni mind a fizikai mind lelki nehézségekből.

2019. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-es igazán empatikus! Sajnálom, hogy neked nincs időt magadra. Szar lehet. Azért vagy ilyen!
2019. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy lelkisegély vonal ami a szülésélményekre specializálódott, kibeszélheted a szülésélményedet és ők meghallgatnak, tanácsot adnak hogy hogyan indulj el. Ma pl még 23:00-ig telefonálhatsz nekik. :) Kitartás!

Ha császár lett akkor pedig a csaszarvonal.hu hasznos lehet.

2019. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért mi volt amit nem tudsz feldolgozni??
2019. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!