Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ijesztget mindenki a...

Miért ijesztget mindenki a szüléstől? Miért javasolják az ismerőseim, hogy amint lehet kérjek érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

Bár még nem szültem de annyira azt érzem , lehetetlen hogy annyira fájjon mint ahogy leírják. Nem tudom elképzelni, hogy üvöltök a fájdalom közben. Mikor az ismerőseimnek elmondom akik szültek már kinevetnek kb. És azt mondják, jó hogy erősnek érzem magam, de azért ne hősködjek inkább kérjem egyből az érzéstelenítőt mihest lehet, mert erősebb leszek a végén. Olyan halálos fájdalomként írjátok/írják le a vajlúdást de mondom elképzelhetetlen számomra... inkább várom.

Egyszer volt elhalt magzat miatt abortuszom , amikoris lamináriá tettek fel tágítás miatt, abszolut nem fájt csak a fehelyezés egy pillanatig , maga a tágulás folyamatából semmit. Pedig ott is ijesztgettek , remegve mentem be aztán ott is rájöttem, hogy kár volt ezen stresszelni. Tudom ott nem 10 centire kell tágulni azért...


De most mit tegyek, nyugtassatok már meg, hogy létezik, hogy valakinek nem olyan vészes ez a folyamat... egyre jobban belém beszélik a megérzéseim ellentétét


2019. nov. 13. 12:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Van, aki jobban bírja a fájdalmat. Akik nem bírják, azok meg azt nem tudják elképzelni, hogy hogyhogy nem fáj??

Én is most fogok szülni, engem is ilyenekkel traktálnak az ismerősök, de én úgy vagyok vele, nem ők fogják érezni, hanem én. Az optimizmus sosem baj, inkább, mint hogy szétparázd az agyadat a szülésen.

Nekem olyan menstruációim voltak, hogyha nem vettem be időben görcsoldót, ordítva fetrengtem és addig hánytam, amíg kiszáradással bevitt a mentő. Szóval ha ezeket a napokat túléltem, akkor a szülés sem lesz nehezebb.

Nem kell hallgatni rájuk, majd meglátod hogyan meg. Relax :)

2019. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Én nem bírom olyan jól a fájdalmat mégsem üvöltöttem. Amikor nyomni kellett volt erőlködő hangom,ennyi. Ki lehet bírni szóval ha nincs semmi gond,fájdalomcsillapító nélkül is simán végig lehet csinálni.Mikor összevart lent a doki az jobban fájt mint a szülés pedig oda kaptam érzéstelenítőt. Egyszóval fáj de ki lehet bírni
2019. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy nagy butaság, hogy ki hogy bírja a fájdalmat! Én pl ordítottam annyira fájt, nem tagultam. A császárt meg röhögve viseltem fajdalomcsillapítás nélkül más meg ki kelni nem bírt egyedül az ágyból. Vagy ugyan az az ember az első szülésébe úgy érezte ott marad, a másodiknál meg volt 1 tolófájása és viszlát. Engedjük már el ezt, hogy ki mit hogy bír. Nagyon nagyon sok tényező befolyásolja a dolgokat.
2019. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Én megnyugtatlak, hogy van olyan akinek nem fáj a szülés. Itt vagyok pl. én :) 3 gyermekem van, szültem 23 , 25 évesen és 41 évesen is. Az első lányomat túlhordtam és másnap reggel akartak császározni, na attól nagyon féltem. Ezért egész nap arra összpontosítottam, hogy görcsöljön a hasam és szülessen meg spontán. Mikor éreztem valamit akkor nagyon örültem neki, hogy elkezdődött és végig minden kis görcsöt pozítiv dologként éltem meg. Este szívhangnál kértem fájás vizsgálatot és kiderült a gépről, hogy 120-as erősségűek. Nem tudom most, hogy mérik, de a szülésznő szerint ez akkor nagyon jó jel volt. Ez este 9-kor volt, 10:50-kor született meg a lányom. A 2.-nál semmi fájás csak a nyákdugó távozása miatt mentem be a kórházba este fél 10-kor, 10:10-kor megszületett a lányom. A 3.-nál sem féltem a szüléstől, bár a 48 kg-hoz képest 4 kiló felett volt a gyerek, de 12-kor burokrepesztés 12:40-kor megszületett a lányom. Itt még oxitocint is kötöttek be, hogy lentebb jöjjön a baba a nagyobb fájások miatt. De ez sem volt érezhető számomra. Amúgy szerintem nem magas a fájdalomküszöböm, bár fájdalomcsillapítót soha nem szedek. Tudom szerencsém volt, de én arra is gondoltam, hogy fejben dől el sok minden és ez is hozzájárult a nagyon kellemes szülésemhez. Az időpontokkal is így voltam, előre beterveztem, hogy az első kettőnél este 10 után szülök, mindenki mosolygott rajtam mikor ezt mondtam. A 3.-nál apás szülést terveztünk, ezért vasárnapra programoztam fejben a szülést. Be is jött. És genetikailag nem ezt örököltem, a felmenőim nehezen szültek.
2019. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 khniki ***** válasza:
39%
Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, mégsem akartam érzéstelenítést. Főleg kíváncsi voltam. Egyáltalán nem kibírhatatlan, nekem egy hangom nem volt végig. A vajúdásnál fájdalmas a derékba sugárzó fájdalom, egyébként nem vészes az egész. Amikor már nyomni kell, az egyáltalán nem fáj. Szóval baromság, nem kell a fájdalomcsillapítás.
2019. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

3-at szültem, a 3.nál kaptam EDA-t, ami az elején hatott, aztán elmúlt a hatása, hiába kaptam még, nem használt, ugyanúgy fájt és ugyanúgy éreztem mindent.

Igen, üvöltöttem, kurwára fájt, és nem hősködni meg mártírkodni mentem oda, hanem szülni, hányok azoktól, akik ítélkeznek más fölött, miért nem tűri kussban, minek a fájdalomcsillapító, meg minek drámázni...

2019. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Én megnyugtatlak, nem kell belehalni! :) júliusban szültem, világ életemben féltem a szüléstől, mindenki azzal tomte a fejemet Higy ez mennyire borzasztó és majd szét szakadsz.

Ehhez képest éjjel fél 12 kor ébredtem egy pukkanásra, picit görcsöltem de nem veszesen. 1 órára értünk be a kórházba, 5 perces fájás okkal és 3 orakor megszületett a lányom, mindenféle fájdalomcsillapító nélkül, és ha én ezt tudtam volna, akkor nem stresszelem magam 9 hónapig! Sokkal borzasztóbb fájdalomra készültem mint ami valojaban volt, hozzá teszem a fogorvostól is félek!

Én nem értem miért akarják a nők egymás előtt bizonygatni hogy már pedig neki jobban fájt, és ő nagyobb hős. Szóval ne félj, simán megtudod csinálni! :)

2019. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten jól bírom a fájdalmat, fogorvosnál sem kérek sosem érzéstelenítőt, lábtörésemet tették helyre ébren, érzéstelenítés nélkül, de szülés közben üvöltöttem. Annyira fájt, hogy fel sem fogtam, mit csinálok, komplett órák maradtak ki hogy nem emlékszem mi történt, csak az elképesztő fájdalom volt amit felfogtam. Soha nem gondoltam, hogy tud valami ENNYIRE fájni. Nem rémisztegtés, nekem ilyen volt. Kegyetlen és pokoli. Volt egy pont, amikor azt hittem, hogy sosem lesz vége és tuti meghalok. Pedig stramm, erős csajnak tartom magam, nyápicnak távolról sem lehet nevezni, de ezt én így éltem meg. De látod, vannak ennél sokkal szerencsésebbek is.
2019. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek más.Valaki szerencsés,valaki nem.Nem tudhatod,hogy a te szülésed milyen lesz.Én most vagyok terhes második gyerekkel,igencsak parázok.Az elsőt 3 óra alatt megszültem,de olyan fájdalom volt,hogy nekem is maradtak ki dolgok és majdnem eszméletlen lettem.Viszont sok ismerősöm mondja hogy nekik nem volt vészes.Hát majd kiderul ez milyen lesz.
2019. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hàt ööö.... semmi ijesztgetès... nekem is volt laminàriàs abortuszom. Ne haragudj, de a kettö egyszerüen összehasonlíthatatlan. Egy lapon nem lehet említeni a kettöt. Èn azt sem èreztem hogy feltettèk, maximum kellemetlennek mondanàm azt a folyamatot. De a szülèsnèl azt hittem nem fogom kibírni a vègèig.

Tehát nem ijesztgetès, de ne haragudj, nagyon buta pèldàt hoztàl...

2019. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!