Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai világban miért nem...

A mai világban miért nem lehet fájdalommentesen szülni?

Figyelt kérdés
Miért hagyják az anyákat napokig vajúdni kínok között? Ha kérnek sem kapnak fájdalomcsillapítót rengeteg helyen. Ha meg mernek nyikkanni, a férfi orvos mérges, hogy ne ordítson, nem fáj az annyira... Sok helyen kitépik a méhlepényt, érzéstelenítő nélkül varrnak. Miért? Miért kell kínozni a nőket? A mai modern világban és orvostudomány mellett miért nem lehet fájdalommentesen vagy kevésbé fájdalmasan szülni?

2019. nov. 15. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Lehet: programozott császárnak hívják (akkor csak utána fog fájni) vagy pedig magánkórháznak ahol azt kérsz és kapsz amit akarsz és fényesre nyalják a segged. Én államiban szültem egyáltalán nem ilyen barbármódon mint amit leírsz hanem álomszülésem volt, a titok: normális orvost fogadtam fel aki támogatta az elképzeléseimet egy olyan kórházban aminek tetszett a szemlélete.
2019. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenkinek van 1 millió Ft-ja magánkórházra.

Orvost fogadni felesleges, legtöbbjük nem csinál semmit, csak irányítja a szülésznőt, vagy éppen a szülés végére esik be.

2019. nov. 15. 17:33
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amiket itt leírtál az elég horror és elég ritka is.Én nem magán kórházba fogok szülni,de magán dokihoz járok 17.000ft/ alkalom.Nem vsgyunk miliomosak,de pont ilyenek miatt nekem megéri,hogy biztonságban legyünk egy olyan orvos mellett aki az elejétől fogva ismer minket.
2019. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy jó kérdés..a mai hiper,szuper világban mindent fejlesztenek,halad előre a technika,az orvos tudomány,de a nők úgy szülnek mint a középkorban kb. Az epidurális (EDA) meg sok nőnek semmit nem ér..
2019. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

4! Meg van az oka hogy nem tömik fájdalomcsillapítóval a nőket szülés közben.

Mint a középkorban? Te hol élsz? Meg kórházak se voltak, sok anya és baba bagatell dolog miatt halt meg. Ma meg van azonnali segítség.

2019. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Állami kórházban szültem, fogadott doki, se szülésznő se volt. Senkinek nem adtam hálapénzt sem. Kaptam fájdalomcsillapítót kérés nélkül, bár csak gáz volt, és rosszabb volt, mint anélkül, de azért nem haltam bele a fájdalomcsillapító nélküli szülésbe. Érzéstelenítő el varrtak. Senki nem tépte ki a méhlepényem. Senki nem szólt rám pedig én ordítottam rendesen, tőlem zengett a kórház. De a szülés ilyen. Fáj. Ezt tudtam előre. Főleg úgy, hogy nem fizettem x millió ftot. De úgy voltam vele, hogy megéri a fájdalmat, és gyerek még nem maradt benn, akkor sem ha nem fizetnek érte
2019. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 khniki ***** válasza:
75%
Biztos, hogy fájdalommentesen kell szülni? Én örülök, hogy megélhettem. A méhlepény, varrás orvosfüggő.
2019. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát, ha te szeretsz szenvedni, szíved joga.
2019. nov. 15. 18:42
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

A balkàni orvosok viselekedèse valòban tűrhetetlen, bàntalmzàs ès veszèlyetetes, ahogy a szülő nőkkel bannak. Regi korokban nem volt antibiotikum, vèrzèscsillapìtó, koszos, hideg helyeken èltek, ezèrt halt meg sok anya ès kisgyerek.

A fàjdalomcsillapítòk mellèkhatàsai a születő gyermekre is hatnak. Az epiduràlban peldaul kokainszarmazèkot, a commba adott injekciòban morfium/òpium szàrmazèkot hasznàlnak. Lehet viszont termèszetes mòdszerekkel is csillapìtani a fàjdalmat. Minden nőnek szabad vàlasztàsa kene legyen, hogy kèr-e , mikor es milyen fàjdalomcsillapìtot, csak kapjanak meg minden szükseges informàciót a dönteshez. A szülèsben nem mindenkinek az a lènyeg, hogy fàjdalommentes legyen, ha fàj, de tisztelettel bannak a nővel , az màr tökèletes èlmèny lehet.

2019. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Első vagyok: nem magánkórházban szültem hanem államiban! Látom sokan félreértették és lepontoztak de ha az ember utánajár a dolgoknak akkor államiban is lehetséges a csodás szülésélmény (ez relatív, hogy kinek mi). Az orvosom mindent elmagyarázott, választhattam, a döntés minden tekintetben az én kezemben volt a fájdalomcsillapítótól a pózom át a gátvédelemig és semmilyen ilyen horrorisztikus esemény nem történt mint amit a kérdező leír... Orvost felfogadni azért nem egy anyagi csőd, főleg, hogy van ideje az embernek kispórolni.
2019. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!