Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülött babát milyen...

Koraszülött babát milyen feltételekkel engednek haza pontosan?

Figyelt kérdés
A jelenlegi korházunkban azt mondták 2500g -al engednek haza, de nem ebből a kórházból, mivel ez intenzív koraszülött osztály.Másik kórházban azonban nagyon sokan mondták, hogy esély van hamarabb is haza engedni ha hamarabb tudom etetni. Budapesti kórházak friss szabályai érdekelnének mivel akár évente változhat jó lenne tudni róla hol milyen lehetőségek vannak? Kis súllyal született babák anyukáddal várnék elsősorban választ. Előre is nagyon szépen köszönöm.
2019. nov. 18. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bp János kórház koraszülött osztálya (nem a pic) 2019 áprilisi info: 2000 gramm (bár nekem az egyikük csak 1940 volt, de hazaengedtek), legalább 24 órán keresztül ne legyen szükség szondas táplálásra és a szülő el tudja látni segítség nélkül a babát. A fiam 33+1-re 1860 és 1480 grammal születtek
2019. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Akkor gondolom

Azért függ kórháztól is mi a szabály.

2019. nov. 29. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Nyíregyházán szültem sürgősségi császárral 33 héten. A fiam korához pici súlyu volt 1600 gr.

Nekünk 2200grammot kellett elérni és azt hogy minden vizsgálata jó legyen. Volt szem,fül,kardiológia,csípőszűrés,vérvétel stb... 1 hónap alatt érte el ezt a súlyt addig bent voktunk a kórházban

2019. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi elfelejtettem írni, az is hozzátartozott a hazamenetelhez hogy ne legyen egyáltalán szondás és minimum cumisüvegből tudjon enni ha szopizni nem tud.
2019. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!