Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a magánorvossal a szülésnél...

Ha a magánorvossal a szülésnél nem leszek megelégedve kötelességem pénzt adni? Kerek perec megszokták ilyenkor mondani mennyit kérnek vagy én döntöm el? Most 150E. Ft megfelelő összegnek tűnik ha azt mondja amennyit gondolok? Vagy ez fix öeszeges?

Figyelt kérdés
Most keresek dokit . 17 hetes vagyok. Dr egy ismeretlen városba költöztünk senkit nem ismerek. Nem is szültem még, fogalmam sincs hogyan működik. Mindķg sajnáltam a magánra a pénzt. De most nem csak magamról van szó így nyugodtabb vagyok ha választok.
2019. nov. 21. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Óriási eltérések lehetnek egy fővárosi vagy egy vidéki szülészeten. Van ahol megmondják kerek perec mennyi egy szülés, van ahol meg annyi amennyit te gondolsz.Ez az ismeretségi körömben a 30 000Fttól a 200 000Ftig tehető. Ahol nem mondják meg, ott tudsz a megelégedettségtől függően fizetni.
2019. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mit értesz az alatt, hogy nem vagy vele megelégedve?

Azért fogadod fel, hogy levezesse a szülést. Azért fizetsz, hogy ha szabadnapos, akkor is bemenjen. Ha meg bent van, akkor ő kapjon meg, ennyi.

Azokat a dolgokat, ami befolyásolhat, például hogy mennyire avatkozik be a természetes folyamatba, alatt meg előre meg lehet beszélni.

Ha tartja magát ahhoz, amit ígért, és levezeti a szülést, akkor megdolgozott a pénzéért. Ha ennek ellenére nem fizetsz, behajtani nem tudja. De hozzá mész vissza kontrollra, és lehet, akarsz szülni még egyszer... És az rendben, hogy esetleg nem nála, de ennek híre megy.

Ha meg nem megy be, akkor nincs miért fizess neki.

Az összeg változó. Van, akinek fix tarifája van, van, aki megmondja mettől meddig szokott kapni.

2019. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Azt szokták mondani, hogy a magánrendelés díjának a 10x-se a szülés.Tehát ha a magánrendelés 10.000 Ft akkor a szülés 100.000 Ft.Én ugy gondolom, hogy ha fogadott orvosod van és ő bemegy a szülésre akkor akár megvoltál vele elégedve, akár nem, illik odaadni a pénzt, mert a szabad idejében ment levezetni a szülést.
2019. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Hagyjuk már ezt a tízszeresét a rendelésnek.Ezt is valamelyik unatkozó gazdag @asz kitaláta,a többi meg megy utána.Én 17 ezerért járok alkalmanként.Tehát 170 ezret krllene adnom.Tudod mikor!Mire fel?Hagyunk neki ott eleget szerintem.Egyik dokinak van tarifája,amit el is mond.A másiknak nincs.Szerencsére az enyémnek sincs,így annyit adunk amennyit gondolunk és amennyi van rá.+ugye a szülésznő.
2019. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Feltételezem, hogy nem egy magánkórház szülészetéről beszélsz, hanem TB alapon szülnél csak fogadott orvossal.


Ha így van, akkor a legtöbb kórháznak van (illetve az ott szült nőknek) FB csoportja, ahol megosztják a tapasztalatokat a dokikról, szülésznőkről. Én ott kezdeném az info-gyűjtést.


Megteheted, hogy nem fizetsz utána, nem nagyon tud veled mit kezdeni. De jó nagy suttyóság lenne. Nyilván ha nincs rá nagyon nyomós indok.

2019. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim megmondta kerek perec, hogy 80 ezret szokott kapni, egy főorvos. A magánrendelése 12 ezer volt alkalmanként úgyhogy nem kérte a tízszeresét. Vidéki kórház, lehet Budapesten nagyobb pénzeket kérnek.
2019. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit

Kontrollra hozza jartam de nem kertem fel szulesre.

Mivel pont ugyeletes volt jol jott ki a lepes 😂

2019. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én orvosom egy Ultrahangra, terhesgondozasra 10ezret kér, és megmondta hogy 100ezer körüli összegért vállalja a szülést. Nem Budapest, vidéki város. Sokan mondják rá hogy szereti a pénzt... Hát lehet, de elvégre főorvos, és tobb okból is őt választottam.
2019. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!