Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos vagy szülésznő...

Fogadott orvos vagy szülésznő a jobb?

Figyelt kérdés
Első terhességem és eddig nem igazán láttam még át a helyzetet hogy mi lenne a jobb.
2019. dec. 7. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Most szeptember végén szültem (első baba) és volt mindkettő. Számomra mindkettő fontos volt, de ha nem teheted meg hogy kettőt is fogadj akkor szülésznő!

Ő végzi a nagyobb munkát, és nekem mindig mellettem volt a terhesség alatt, szülés közben és utána is.. Sőt mai napig beszélünk pedig eltelt 3 hónap lassan :) Imádom annyira jó kapcsolatunk lett!

A dokim is szerencsére is ilyen volt, mindig számíthattam rá és a szülésnél is végig mellettem állt! De sajnos ritka az ilyen orvos hogy bent van. Sok olyat hallok hogy nem megy be :(

2019. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha bármi kérdésed van írj privit, segítek! (első voltam) :)
2019. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is most lesz első baba, de én csak szülésznőt fogok fogadni. Az összes barátnőm, akik már szültek, erre a kérdésre egyértelműen azt mondták, hogy a szülésznő a fontosabb. Ő veled van az egész vajúdás alatt már, az orvos meg, hiába fogadott, csak arra a max fél órára megy be, amikor ténylegesen szülsz.


Meg amennyi rémtörténetet hallottam a környezetemből a szülés siettetésére, az mind azért volt, mert a választott orvosnak nem volt ideje/kedve/türelme kivárni, amíg természetesen lezajlik a vajúdás, és ezért kitalált mindenféle kamu indokot, hogy császározzon (konkrétan volt egy ilyen eset, bekamuzta, hogy meszesedik a méhlepény és muszáj lesz császározni, meg megpróbálta kézzel tágítani a méhszájat, hogy siettesse a dolgot, aztán amikor másik orvoshoz mentek, az megvizsgálta anyukát, semmi baja nem volt, és másnapra teljesen nyugodtan és normálisan megszülte a babáját). Én ezek miatt őszintén kicsit félek fogadott orvossal menni szülni, inkább választok egy jó kórházat, ahol bízhatok az ügyeletes orvos szakértelmében is, és nem kell azon aggódnom, hogy vajon másnap utazik-e az orvosom nyaralni vagy mi lesz.

2019. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Orvos a logikus választás. A szülésznő csak egy sima szülés eseten segítség, ha komplikáció, avagy császár van, semmit nem tud tenni.
2019. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha nincs fogadott dokid nem lehetett szülésznőd se. ! Én legközelebb biztos fogadok mindkettőt.
2019. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban fontos a szülésznő, bár én nem fogadtam, csak orvost. Ő kísérte végig a terhességem, észrevette ha volt valami baj, ő kérte a plusz vizsgálatokat.

A szülésnél bent volt, bár nem ő volt a lábaimnál, de mellettem ült az ágyon, segített, inkább lelkileg. Aztán végül volt komplikáció, helyet cseréltek és az orvos fejezte be a szülést.


Szóval, bár mi is tanakodtunk, de végül a fogadott orvos mellett döntöttünk, mert ő a 9 hónap alatt is ott van, illetve ha baj van a szülésznő olysokat nem tud tenni.


Viszont ha megteheted, fogadj mindkettőt

2019. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-essel és 6-ossal értek egyet. 5 gyereket szültem, tudom, miről beszélek! Pláne, ha első baba. Mondjuk érdekes, mert nekem első 3-nál csak orvosom volt, megsem az utolsó fél órában volt csak ott. Pedig volt, hogy egyszerre 2-en szültünk nála. 4-nél volt csak szülésznőm. Ő is ott volt utánunk fél órával. Amit ugye saj os nem lehet tudni előre, hogy lesz-e komplikáció.... emiatt bizony ha van, akkor az ügyeletes doki fog i tézkedni és nem a szülész ő. Viszont ha első baba és nincs komplikáció, de elhúzódik a szülés, nehezebb egy szülésznővel eli téztetni, hogy pl kapjal már eda-t stb.... hogy kibírd a tolófájásokig.
2019. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, döglődik a billentyűzetem...
2019. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak akkor lehet fogadott szülésznőd ha orvost is fogadsz. Szívás de az egész rendszer az. A nőgyógyászom maga is nemrég szült így a tesóhoz kénytelen voltam új orvost választani, szinte csak azért , hogy a szülésznő aki végigkísérte az első terhességem most is felfogadható legyen. Értünk a szülésznő is pont annyit tett mint az orvosom. Nem csak a szülésnél, de jóval előtte és még utána is. Csak pár példa:

- sokkal részletesebb szülőszobalátogatás

- nst vizsgálatok 36. héttől időpontra, értékelést pikk pakk intézte (akinek nincs szülésznője csücsül a váróban, egyszer majd bekerül, egyszer majd orvos is megnézi a papírját, ha arra jár)

- bármi gondom van hívhatom, éjjel is (az orvost is elméletben, no de az új orvosom akkor is nehéz elérnem, ha megbeszéltük, hogy hívom, illetve ha olyan baj van, a szülésznőnek ő is hamarabb veszi fel)

- a szülésnél ismerős van veled (tény, hogy nálunk maradéktalanul profi az összes szülésznő, az osztály, a kórház, a protokollok kritikán aluliak, de rájuk nem igazán van panasz)

- az enyém szülés után is velünk maradt, szerzett nekem kaját meg takarót, segített átcuccolni a gyerekágyra (bár szerintem ezt az ügyeletes is megteszi)

- jó szobát szerzett ( számomra ez nagyon fontos volt)

- meglátogatott a kórházi napok alatt (jól esett)

- hazafelé is intézte a sorsunkat, a kényelmes csecsemősnővéreket is rendezte

Nekem a szülésznő felbecsülhetetlen segítség volt. Kb mintha protekcióm lett volna. Ha esetleg császárra kerülne a sor egyedül a szülés más, ahová nálunk apuka nem jöhet be, viszont ilyen esetben is ő igen. Én örülnék egy embernek aki azért van ott hogy nekem támaszt nyújtson, ha a férjem nem teheti meg.

2019. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!