Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés előtt 2 hónappal...

Ha szülés előtt 2 hónappal költözöm haza külföldről lehetetlen hogy fogadott orvosom vagy szülésznőm legyen?

Figyelt kérdés
Sajnos muszáj dolgoznom addig hogy
2019. dec. 8. 19:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Véletlen hamarabb elküldtem.

Szóval muszáj dolgoznom addig a hétig hogy megkaphassam a maternityt.

2019. dec. 8. 19:55
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Szülés elött minek akarnál visszaköltözni???
2019. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Mivel a fogadott dokinal a penz beszél, semmi nem lehetetlen.


“Kedves” előző, a kérdező Angliában el, ahol a terhesség nem betegség, es X hetes korig dolgozni kell, hogy járjon szules utan a penz. Ezt megvárja a kérdező, es utána haza költözik, valószínűleg hogy a családjával együtt noljon fel a pici.

2019. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Bocs, de miért lenne bárhol is a terhesség betegség????
2019. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
En 7hos terhesen valtottam varost, talaltam szulesznot es fogadott orvost is. Penz kerdese.
2019. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2-es


Mivel egyszerűbb hazaköltözni szülés előtt. Míg ha itt szülök akkor fel kell menni Londonba a babának papírokat intézni plusz itthon is szaladgálhatok majd ez ügyben. Ráadásul babával hazacuccolni sem egyszerűbb. Szóval miért is szüljek kint ha egyébként haza szeretnénk költözni? Mivel te biztosan jobban tudod, szívesen várom válaszod.

2019. dec. 8. 20:27
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
4es: Magyarországon az. A minap volt itt egy kismama, aki elment táppénzre, mert álmos.
2019. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Tudom nem ez volt a kèrdès, de en mindenkèppen uk-bam szülnèk a helyedben. Magyarorszàgon sokkal durvabb a strukturàlis szülèszeti erőszak, uk-ban nagyobb esèlyed van szèp es biztonsàgosabb szülèsre. Mi majdnem 5 hetes gyerekkel költöztünk Magyarorszàgra , nem mertem volna ott szülni. Nagykövetsègen egy nap alatt lezavarhatjàtok az anyakönyveztetèst, ùtlevelet , ideiglenes ùtlevelet a hazautazàshoz.
2019. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3!


A világ felvilágosult részein nem betegség a terhesség. Nyugaton pl nőgyógyász nem is lat egy normális lefolyású terhesség alatt, mert nincs rá szükség. A szülésznő el tud végezni minden szükséges vizsgálatot. Ha baj van, akkor kell orvos. Pl a maganorvos intezmenye is sok nyugati orszagban egyszerűen ismeretlen fogalom, nem véletlenül.


Kérdező!

Próbáld meg, hatha sikerul, de a tobbseg szereti vegigkiserni a leheto legkorabbi idoponttol a terhesseget.n

2019. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A helyedben felhívnék párat a kiszemelt kórházból, hogy szerinte tud-e majd fogadni. Az egy biztosabb infó, mint itt agyalni róla, és olcsóbb és gyorsabb is, mint hazaérve többek magánrendelését végiglátogatni. Szülésznőt nem minden kórházban lehet fogadni. Rákeresve fórumokon, minden kórházról és a legtöbb dokiról találsz véleményeket.

Egyeseknek az a bajuk, hogy itthon túl kontrollált a szülés és csúnya a hálapénz, mások meg azért jönnek haza, mert ott nem eléggé néztek rájuk és tudtommal nyugaton nincs "ingyen sztk", perkálhatsz a biztosítónak.

Sajnos nincs garancia arra, hogy mivel jársz jól, én pl. szülésznőt, dokit is fogadtam az elsőnél, végül a 35. héten reggel munkába menet a kórházban kötöttem ki, majd két hét múlva császár lett. A szülésznőre így nem is volt szükségem (pedig a barátnőm ajánlotta, akinek meg doki nem kellett), és se a dokival, se a kórházzal (pedig a szobáért is fizettem) nagyon nem voltam elégedett (szövődmény miatt vissza is kerültem még pár hétre). Másodjára másik kórházat és másik dokit választottam, akkor jobban ment minden, de valószínűleg azért is, mert problémamentesebb volt a terhesség/szülés, és még a körülmények is jobbak voltak "ingyér", mint a fizetős szobásban. Egy másik barátnőm meg simán szült kétszer is ügyeletesnél elégedetten (gátvédelemmel, minden fájdalomcsillapítás nélkül, vízben meg labdán vajúdva a 155 centijével 4 kilós babákat) egy harmadik kórházban. Sőt előtte ingyen kismama jógára is járt ugyanoda.

Szóval úgyis mindenkiből a saját tapasztalata beszél, ami igen sokféle lehet, mert a szülés még mindig nem egy totál megtervezhető esemény, és a magyar kórházak és orvosok is igen sokfélék.

2019. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!