Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tapasztalotok van...

Izabella220 kérdése:

Milyen tapasztalotok van fogadott illetve nem fogadott orvos általi szüléseknél?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Nekem csak a terhesgondozas volt megbeszelve ...

A szulesre nem kertem fel


Szuleszno es dula volt csak

Az ugyeletes orvos osszesen ha 3x ramnezet 2 percre. Szoval nyugis, nem zaklatott, nem dirigalt. Orult h nem kell foglalkoznia velem.

2019. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Első gyermekem fogadott nélkül volt.

-pozitiv: korrekten ellattak vegulis

szülésznő velem volt végig, az orvos szinte a kitolasnal volt csak ott, nem is bántam, sokkal jobb volt csak a szulesznovel


-negativ: mivel terhesgondozason a kórházban mindig más volt a ctg orvos, zavart, hogy ugyan azokat kell ismetelnem, az egyik rám isnformedt, hogy hány orvos látott már, azt se tudja ki vagyok honnan vagyok.. Paraszt volt, máskor meg vigyorgott, mint a tejbe tok.


Most van fogadott orvosom, ő kezelt már az elsőnél is, már ott kiboktem, kedves aranyos megnyugtat volt, eddig örömmel járok hozzá, de remélem nem kell sokat hívnom :)

2019. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Fogadott orvosom volt. Szülésindításra került sor, de szülésznőt én csak a felvételnél láttam, egyébként mindent az orvosom csinált az oxitocin bekötésétől, állításától; a vizsgálatokon át az EDA bekötésig. Kb. fél óránként jött ellenőrizni. Végül császár lett.

De egyébként is nagyon problémás terhességem volt, bármikor hívhattam, amikor pedig bekerültem hónapokra a kórházba, gyakran ellenőrizte, hogy minden rendben van-e; ha nem volt, intézkedett.

2019. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Az elsőnél nem volt fogadott orvosom. Teljesen korrektül elláttak. Viszont jól megszenvedtettek, 19 óra volt, nehezen tágultam, mégse történt semmi. A végén már nem voltam magamnál. Ha ez nem ügyeletes orvossal történik, tuti műtőbe vittek volna...

Másodiknál azt mondtam kerül amibe kerül, nekem kell orvos. De mivel fájásgyengeség volt, magyarul 0 fájással és tágulással, pár óra múlva mentünk a műtőbe. Addig fél óránként-óránként rám nézett, próbált kézzel tágítani is, de nem volt értelme tovább várni. Baromi nagy megnyugvást adott a jelenléte. Egy percig sem bántam hogy felfogadtam.

2019. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerkőcnél fogadott doki volt. Az első elhúzódó szülés volt hatalmas babával, ott már minden doki körülöttem volt, lecseszték az enyém, hogy császározni kellett volna, kis híján ott maradtunk.

Második másik doki, a szülés napján eltörte a karját, ügyeletesnél szültem, de alig láttam, jóformán csak a kitolásnál volt ott, meg a gátvarrásnál.

Harmadiknál megint új doki, ő folyton bejött megnézni, segíteni.

Semmire sem garancia a fogadott doki és ügyeletesnél is lehet minden oké.

2019. dec. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!