Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben van olyan, hogy...

Szülés közben van olyan, hogy pánikrohamot kap az ember?

Figyelt kérdés

Sajnos volt már néhány pánikrohamom, nem volt kezelve, most megyek csak orvoshoz. Attól tartok, hogy szülés közben is rámjön.

35 hetes kismama.



2020. jan. 7. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem
2020. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A szülés hatalmas igénybevétel, nem tudsz a pánikrohamra koncentrálni közben.
2020. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Előttem császároztak egy lányt, akinek talán pánikrohama volt, a diagnózist persze nem osztották meg velem, de elég valószínű.


Kiabált, meg csapkodott, hogy megbénult. Adtak neki valamit, amitől bekábult.

2020. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem császár alatt jött ki, mikor ki voltam kötözve és felment a pulzusom 160-ra, valamit a gyomromnál matattak mert olyan hányingerem lett hogy nagyon rémisztő volt hogy le vagyok kötözve, nem érzek semmit nyaktól lefele de hánynom kell nyitott hasfallal.

De adtak valami szert amitől lenyugodtam és a pulzusom is normalizálódott.

Ne úgy képzeld el hogy kiabáltam,vagy csapkodtam ,csak bepánikoltam, de ott vannak orvosok, ha műtétre kerül a sor tudják mit kell tenni.

Természetes szülésnél nem hiszem hogy rádjön, ott dolgoznak a hormonok és a természet.

2020. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsót! Volt már 2 természetes szülésem, akkor még nem volt még ilyen gondom. A természetes szüléstől is tartok valamennyire, mert a 2. bár gyors volt, de annál intenzívebb volt a fájdalom. Ha véletlenül császárra kerülne a sor, akkor meg a lebénítás, kikötözés a rémálmom.
2020. jan. 7. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor jött elő, amikor már a műtőbe vittek (természetes szülésnek indult). Kapkodtam a levegőt, miközben azt éreztem, hogy mindjárt megfulladok és kb nem voltam képes semmiféle utasítást követni, csak arra koncentrálni, hogy képes legyek levegőt venni. Nagyon kevdesen állt felettem az altatóorvos, és mondta, hogy ad tiszta oxigént, attól jobb lesz. Aztán még valamit magyarázni kezdett, de ebbe már belealudtam.
2020. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is császár közben pánikoltam be, amikor már kivették és elvitték a babát. Olyan sokáig matattak a hasamban szótlanul, hogy elkezdtem aggódni, hogy valami baj van. Éreztem, hogy kezdek rosszul lenni, leesett a vérnyomásom, éreztem hogy mindjárt elájulok. Szóltam és oxigént adtak maszkon keresztül és azonnal jobban lettem, nem volt semmi gond. Azt mondták, ez az érzéstelenítő hatása, de nem hiszem, fiatalabb koromban sima vérvételtől is képes voltam elájulni, szerintem ez volt itt is. De tény, hogy az oxigén azonnal segített. Amikor toltak kifelé a műtőből, már fülig ért a szám.
2020. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!