Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van akinek csak a vajúdás...

Van akinek csak a vajúdás közbe ékelődött be a baba feje?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok és a baba nagyon magasan van még. Első kisfiam program császárral született ugyan ilyen okból . Most nagyon szeretnék természetesen szülni de az orvosom még a betöltött 40 hetet sem várna meg a császárral . :(

Lehet hogy be sem indul a szülés magától ha a baba nem ékelődik be es nem nyomja a mehszajat?


2020. jan. 11. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem volt teljesen benn, mégis 2 ujjnyival mentem szülni és magzatvízelfolyással indult a szülésem. Vajúdás közben néhány praktikàval “hozták lentebb”.
2020. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem ékelődött be, emiatt császár lett; viszont a szülés beindult, 2 ujjnyira voltam nyitva, de hiába volt burokrepesztés, oxytocin, sűrű, erős fájások; tovább már nem tágultam semmit, mert a babám feje sehol sem volt a méhszájhoz képest.
2020. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már annak is örülnék ha legalább megpróbálhatnám. Első babánál azt hittem semmi más lehetőség nincs csak a pcs ilyen esetbe . Elutasíthatom a császárt?
2020. jan. 11. 19:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálatok hányadik héten indult be a szülés?
2020. jan. 11. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a doki a végefelé mindig mondogatta, hogy nem szülünk még, magasan van a baba. Megkérdeztem tőle ez mit jelent,azt mondta hogy ez nem gond, vajúdás közben is beékelődhet a méhösszehúzódásoktól.

Már terminus túllépés volt, délelőtt vizsgálat a dokimnál, baba még mindig magasan, méhszáj zárt... De délután találkozunk a kórházban, indít.

Baba nem ment lejjebb, nálam fájásgyengeség lépett fel, az addigi gyenge fájások is eltűntek, hiába a burokrepesztés és oxi. 6 óra hosszát várt a dokim és mivel nem történt semmi, mentünk a műtőbe. Mint kiderült, a baba nyakán volt 2x a köldökzsinór, ezért nem ment lejjebb, visszatartotta.

Műtét után a szülésznő azt mondta, hogy nagy szerencse hogy nem indult be a szülés, vagyis hogy nem került sor a kitolásra.

2020. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2 Nekem a 38. héten indult meg.


Elutasíthatod a császárt, betegjog, hogy akarata ellenére senkin sem végeznek beavatkozást. Nekem még a műtőbe menet az orrom alá is dugták a beleegyezőt, amit alá kellett írnom. Arra viszont számítanod kell, hogy onnantól akármi gond lesz, rád fogják húzni.

2020. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak a program császárt nem szeretném . Ha indítással vagy magától beindulna a szülés és azt mondja az orvos hogy nem halad a dolog vagy bármi probléma felmerül és legyen császár azt elfogadom . Nem kockáztatnám a babám vagy magam egészségét . Csak az esélyt szeretném megkapni . Köszönöm a válaszokat ! :)
2020. jan. 11. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!