Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babával naiv dolog arra...

Első babával naiv dolog arra készülni, hogy otthon vajúdjak?

Figyelt kérdés

Nyilván fogalmam sincs, milyen lesz a szülés maga, mire kell odafigyelni, viszont onnantól kezdve, hogy elfolyt a magzatvíz, még van vagy 24 óra átlagosan a szülés beindulásáig (legalábbis a szülésznő ezt mondta), most csak azért, hogy addig is ott feküdjek a kórházban, én őszintén szólva nem szeretnék bemenni rögtön akkor egyből. Szerintetek naiv dolog így első babával otthon megvárni, amíg 7-5 percesek lesznek a fájások és csak az után megindulni a kórházba (feltéve, hogy nem érzékelek semmi olyat, ami potenciálisan gondot jelenthet)? 10 perc autóval egyébként, és ha ennyire "ráérősen" csinálom, akkor addigra a férjem is oda tud érni mellém, neki sem kell rögtön az első jelnél a potenciálisan dugóban végigrohannia a városon.


Naiv vagyok és teljesen irreális elvárásaim vannak a dologgal kapcsolatban? Szeretném, ha minél pozitívabb élmény lenne a szülés (értelemszerűen), de azért veszélybe sem szeretném sodorni se a babát, se magamat.


2020. jan. 20. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Mind 2 szülésem 3 órán át tartott a magzatvíz elfolyása után, brutál erős 1-2 perces fájásokkal. Amelyik szülésznő ilyet mondana, azt képen röhögném, és keresnék másikat.
2020. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 khniki ***** válasza:
94%
Az általános kórházi protokoll szerint a magzatví elfolyását követő egy órán belül meg kell indítani a szülést. De ha pl nem vallod be, mikor kezdett folyni, nem tudják leellenőrizni.
2020. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha a magzatvíz tiszta (nem zöld, barna, nem nagyon véres), akkor nyugodtan lehet várakozni otthon, csak van néhány szabály, amit érdemes betartani (ne vegyél ülőfürdőt, 1-2 óránként mérj hőmérsékletet, ne nyúlkálj fel a hüvelyedbe, lehetőleg a betétet cseréld óránként vagy ne is legyen rajtad). Ha pedig fájásokkal indul, még inkább érdemes kivárni az 5 perces fájásokat, főleg, ha ilyen közel van a kórház. Amint belépsz a kapun, sajnos protokoll, hogy megpróbálnak kicsit belenyúlni a folyamatba, felgyorsítani, pedig az teljesen normális, hogy belépve a kórházba a fájások még ki is ritkulnak. Minél tovább tudsz otthon vajúdni, annál könnyebben fog haladni a folyamat. Könnyű szülést kívánok!

Üdv, egy szülésznő

2020. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia, nyáron született az első babám. Én is kiokositottam magam, hogy az 5 perces fajasoknal kell indulni. Csak az volt a rossz, hogy addigra olyan fájdalmaim voltak h kb atoltozni nem bírtam. Aztán elfolyt a víz kb 2-3 óra vajúdás után, és lohalalaban kórház (20 perc) és majdnem a kocsiban szültem meg.

DE! Valaki meg így is irigyelt, persze mert jól sült végül el.

Csak azért meséltem el, mert az első szülés is lehet gyors. Hát erre nem számítottam.

2020. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Kizártnak tartom, hogy képzett szülésznő ekkora baromságot mondjon.

Magzatvíz elfolyásától számítva 1 és negyedórán lett meg a harmadik gyerekem. Az első meg másfél óra alatt, nála burkot repesztettek, úgy folyt el a víz.

2020. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj, nekem hajnalban ment el a magzatvizem. Eredetileg hasonlót terveztem, mint te, de amikor élesben ment, úgy döntöttem, hogy mentőt hívok. Mondtam, hogy semmi fájást nem érzek, szeretnék nyugodtan felöltözni, ne siessenek. Mégis szirénázva vittek el, azt mondta a mentős, hogy volt már olyan párszor, ott szült a menyecske a kocsiban, mert nem gondolta, hogy mennyire felgyorsulhatnak az események. A másik fontos dolog, hogy ilyen állapotban már könnyen bejuthatnak bacik a babához is, egy fertőzést nem érdemes kockáztatni. Végül 14 órán át vajúdtam, császár előtti utolsó pillanatban bújt ki. Lehetett volna ebből baj is, ha otthon csücsülök, jó döntés volt orvosokra hagyatkozni, mégiscsak ők a profik.
2020. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Horaires ***** válasza:
83%
Ugyanilyen helyzetben voltam én is, nekem nagyon jólesett otthon vajúdni, a kórházban nem tudtam volna elengedni magam. Szerintem teljesen józanul gondolkodsz, úgyhogy én csak biztatni tudlak. :) Könnyű szülést!
2020. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős: Reggel fél hatkor elment a nyákdugó, lassan fájdogálni kezdett, nem segített a forró zuhany és mérhetően lettek a fájások, kilenckor felhívta a szülésznőt, bementek a kórházba. Délre meg volt a gyerek.

A fiamnál reggel 7-kor nst semmit nem mutatott, kilenckor ennek ellenére elfolyt a magzatvizem. 10 órakkor kezdtem fájdogálni, délre már komoly fájásaim voltak, fél 3-ra megszületett a fiam.

Lehet otthon vajúdni, de érdemes konzultálni közben a szülésznővel.

2020. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 5-ös! Te a szülőnők nagyon kis százalékába tartozol (ha fájás nélkül, csak a magzatvízelfolyás után ilyen gyorsan lett meg a babád, akkor az "rohamszülés", és valószínűleg ha egyedül vagy az útszélén is megszülöd, de ez a típus a szülőnők 1%-a sem...). Semmi értelme 1 óra után fájások nélkül berohanni a kórházba, mert csak jön az oxitocinos fájáskeltés és az egyéb belenyúlás, ami csak árt a folyamatnak! Tőlünk nyugatabbra, ha bejön egy szülőnő így, még haza is küldik, mert felesleges benntartani... Én minden kismamámat arra próbálom presszionálni, nehogy bejöjjenek túl hamar, mert a kórházi protokollok ellen én sem tudom megvédeni őket. Amint belép egy szülőnő, ketyeg az óra, az orvos szeretné minél előbb kinn tudni a babát, pedig semmi oka rá. Minden belenyúlással a nagyon érzékeny folyamatot kirántjuk a természetes medréből és egyik beavatkozás hozza magával a másikat. Így a legtöbbet akkor teheti magáért a vajúdó, ha amíg csak lehet otthon marad (távol a kórházi mikróbáktól, az idegen környezettől és az indokolatlan piszkálástól, saját tempóban vajúdva). Így mikor bejön, tényleg "hamar kipörög" a szülőszobáról mindenféle beavatkozás nélkül.


Üdv, a szülésznő

2020. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalan nem biztos, hogy magzatvíz elfolyással fog kezdődni a szülésed! :)
2020. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!