Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+5 hetes kismama vagyok!...

40+5 hetes kismama vagyok! Első szülésem! De viszont a méjszáj még nagyon fent van! És még nem is tágulok! Ilyenkor mit tudnak tenni? Vagy egyáltalán nem is várható még a szülés?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A doki beindítja a szülést. Majd ő elmondja mikor. Be kell feküdnöd, elvégeznek pár vizsgálatot, aztán beindítják. Általában a 41+ pár naposan szokták indítani, ha nincs semmi gond, addig ki várják, hogy magától beinduljon.
2020. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 40 hetesen már be kellett feküdnöm. 40+6ra indítottak. Volna. Császár lett a vége, mert ahogy kezdődtek a fájások nagyon leesett a baba szívhangja.

Nst-re tesznek, kapsz egy branült és azon keresztül oxitocint, amj fájásokat generál. De majd az orvos mindent elmond

2020. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pont így volzam 40+5 hetesen, semmi előjel, erre másnap reggel elfolyt a víz. Bármikor jöhet. Doki amúgy mit mond?
2020. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én 40+6 hetesen szültem. Én sem tágultam semmit az égvilágon. Egyik hajnalban fájt a derekam majd 15 perces fájások és rögtön 5 percesek lettek. Az orvos megvizsgált, de nem tágultam. Majd egy jó óra múlva szólt neki a szülésznő, hogy felgyorsultak az események. 3 óra alatt meg lett a kisfiam, természetes úton, közel 5 kilóval. Az én orvosom várt volna tovább, csak komplikació esetén császároz. Az első babámat a 42. hétben szültem. Bármelyik pillanat lehet az a pillanat, kitartás!!! tudom milyem rossz várni, főleg mikor mindenki megszül aki később volt kiírva, mint te. Jó egészséget, könnyű és gyors szülést kívánok!
2020. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első terhességnél gyakori a terminus túllépés.

Helyzet és orvos függő, hogy meddig tolerálják, és mikor indítanak.

Azt tudni kell, hogy a 42.hét után már a lepény elöregedése miatt veszélyben lehet a magzat. A lepény àllapotára a flow és nst alapján is lehet következtetni.

Az indított szülésnél nagyobb a szövődmények és a császár valószínűsége is.

Ha császározni akar az orvos, mert az könnyebb neki, akkor talál rá indokot (pl fiziológiás pulzuscsökkenés az oxitocin beadásakor - de nyilván egy határon túl meg nem kérdés, hogy császározni kell).

Ha semennyire nincs megérve a méhszáj, az nem zárja ki teljesen a hüvelyi szülést, de azért reális esély van a császárra (bár tervezett indításnál adnak előtte méhszáj érlelést).

Sokféleképpen alakulhat, lényeg hogy jól legyetek.

2020. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!