Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki úgy, hogy epidurá...

Szült valaki úgy, hogy epidurál mellé nem kapott oxitocint? Nem minden esetben adnak hozzá, ugye?

Figyelt kérdés
Mert ha kapsz oxit, ami ugye iszonyú fájásokat csinál, akkor használ egyáltalán vlmt az epidurál???

2020. jan. 29. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Minek az oxitocin , siet az orvos szabira ? Miért nem lehet megvárni , amig beindul a szülés , ha minden rendben ment ?

Nagyon vágóhid a szuleszet , szerte a világon

2020. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

#1: Teljesen igazad van. Meg akárkivel beszélek, kb mindenki császárral szül már. Ismerősöm időzített császárral pl (persze az orvosnak adott pénzt,hogy ìgy legyen), mert félt a fájdalomtól.

Érdekes régen tudtak szülni a nők természetesen?

2020. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es gondolom az utolsó mondatáért van lepontozva, pedig a többiben teljesen igaza van.

Az epidurál csillapítja az oxitocint is, csak azt nem értem (én nem kaptam és nem is kértem epidurált), miért kell 2 perces rendszeres fájásoknál beadni az oxitocint. Szanatét repedtem miatta, mert jött a gyerek, mint a rakéta. Igen, éjszaka volt, a fogadott orvost be kellett hívni. Köszi szépen, soha többet! Egy órán keresztül varrt. Megérte neki? Nem hinném. Még a húgycsövemnél is szétrepedtem. Kívül-belül.

Epidurálnál nem érzed az iszonyú fájásokat oxitocin infúzió után sem (mások elmondása szerint), de ugyanúgy repedhetsz, ha olyan az orvos, mint a sintér.

Legyél határozott és mondd meg, hogy nem kérsz gyorsítót! Én akkoriban tapasztalatlan voltam, nem tudtam, mit lehet kérni és mit nem. Manapság már más a helyzet. Ez 29 éve történt, már akkor is lehetett orvost fogadni.

2020. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt kulföldön nem szul mindenki csaszarral mert sok penzbe kerul , 5-6 ezer euró . Mindnekit natúrban nyigatnak , mert zéró pizben áll
2020. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reggel fél7től délig valami tágítót kaptam, nem használt. Déltől ment az oxitocin, délután 16 órakor kötötték be az EDAt. Kb.2 órát hatott, félájult voltam, mire bekötötték. Így a 2vel együtt sikerült 4 ujjnyit tágulni. Addig hiába ment az oxitocin, semmit nem tágultam. Majd kézzel tágítás, és este 21:20ra meglett. Fájásgyengeség miatt elhúzódott a kitolás, eredménye egy felső karfonat sérült baba. ;( Fogadott orvos, indított szülés. A legközelebbi baba császáros lesz, nem akarom ezt megint végigcsinálni, hogy a saját gyengeségem miatt megsérüljön.
2020. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is indított volt, 2 db méhszájérlelő tabletta majd oxi...

4 óra alatt megvolt a gyerek, szerencsére én nem repedtem szanaszét... Nem mondom h nem fájt rohadtul, de nem traumatizált a dolog...


Amúgy, őszinte leszek foggalmam nincs h fájdalom csillapítót kaptam e, de ha az is volt az Infúzióban bele se merek gondolni mi lett volna nélküle... 😀

2020. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!