Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi állhat a szülés utáni...

Mi állhat a szülés utáni elhízás hátterében?

Figyelt kérdés
Én laikus vagyok a témában, de olvastam olyat is, hogy ez főleg hormonális probléma,de akkor az egészségügy ezt miért nem kezeli pl. hormonpótlással? Túl drága a hormon? Nem tudom, külföldön mi a protokoll ere, de nyugaton mintha kevesebb nő hízna el közvetlenül a szülés után, lehetséges, hogy ott orvosilag kezelik ezt a problémát és nem csak a nők szervezetére bízzák hogy megoldja?

2020. jan. 30. 10:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Érdekes párhuzam, hogy a kormány azt szorgalmazza, hogy a nők nyakra-főre szüljék a sok gyereket, de azzal már mit sem törődnek, hogy ez milyen egészségkárosító hatásokkal jár egy nő számára. A magyar egészségügy egyáltalán megfelelően fel van készülve erre?
2020. jan. 30. 10:18
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Zabálás. 2 gyerekem van és cukorbeteg vagyok. Nem vagyok elhízva, naponta 5 alkalommal eszem. Eszek csokit is, mást is, de mértékkel, szénhidrátot számolok. Gyerek és a cukorbetegség előtt voltam duci, igen, mert cukros lötyiket ittam és 3 szendvics mellé ettem egy egész milkát. Ha valaki betegség mellett hízik, akkor kezelni kell, de hidd el a kezelés egyik alapja a diéta.
2020. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A szénhidrát anyagcserét zavarja meg erősen a terhesség, nem véletlenül külön kategória a terhességi cukorbetegség. Annak oka pedig az egyébként is szénhidrátdús és sokszor alacsony minőségű táplálkozás, ami általánosan elterjed Magyarországon.
2020. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Elöször is az nagyon buta ötlet, hogy egy - természetes - hormonváltozást kivülröl bevitt hormonokkal próbáljanak mebgváltoztatni. A hormonrendszer nagyon bonyolult dolog, ha egy valamit változtatsz, akkor igen sok másikra is hat, tehát ebbe csak nagyon indolokt esetben szabadna beleavatkozni.

Másodszor nem a terhesség/szülés a fö oka az elhízásnak, hanem a nem megfelelö táplálkozás és kevés mozgás. Ez sok esetben elkerülhetö lenne, ha nem azzal jönnének, hogy a terhesnek kettö helyett kell enni, meg amit kíván, az feltétlen szükséges , hanem továbbra is odafigyelve kellene élni.

Egy terhesség alatt a 10-12 kg többlet az, ami tényleg velejáró dolog (feltéve, hogy nem túlsúllyal indul a kismama, akkor ugyanis sok esetben egyáltalán nincs szüksége hízásra), és ahogy a cukorbeteg válaszoló írta, az elhízást el lehet kerülni.

Ugyanez érvényes a szoptatás idejére is, ott sem kell lényegesen több kalória, csak normális - nem szénhidrátokkal teli - étrend.

A terhesség/szülés utáni elhízás oka a terhesség/szoptatás alatti elhízás, ugyanis a már felszedett sok kilót leadni nehéz!

Külföldön nem hormonokat kapnak a kismamák, hanem nem híznak 20-30 kilót egy-egy terhesség alatt. Ott éppen ezért jóval kevesebb az ilyen eset, mert a terhesgondozás alatt már megelözik az ilyen mértékü elhízást.


De ezt természetesen nem azt jelenti, hogy szülés uan egyböl a lánykori alakját nyeri vissza a kismama, ahhoz azért kell jópár hónap.

2020. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Lelki, társadalmi okok. Szülés után megnyugszik a nő, révbe ért, elkelt, családja van, végrehajtotta élete nagy küldetését, kicsit elengedi magát a nagy harc után. Már nem a férfiaknak való tetszés élete fontos eleme, hanem a napi küzdelem a háztartásban, takarításban, gyereknevelésben, később a munkában is, és ezek mellett esetleg újabb gyerekeket vár el a társadalom is.
2020. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Tehát Te azt mondod, hogy ez főleg a nők hibája, hogy nem táplálkoznak megfelelően és nem mozognak eleget? A nyugati példáz csaka zért hoztam fel, emrt több ismerősöm is él Angliában és Kanadában, de náluk mintha ez a folyamat kevésbé lenne észrevehető mint a hazai nőkön és nem hiszem, hogy ők oylan sokkal többet mozognának a szülés előtt és után, persze lehetséges, hogy ott eleve minőségibbek az élelmiszerek amiktől kevésbé híznak el vagy nem tudom..


Idehaza azért is egy kisebb vagyont kell az orvos zsebébe tömnöd, hogy megszülhess... Hol vagyunk attól, hogy a nők egészségével is foglalkoznának érdemlegesen és ne csak szülőgépeknek tekintsék őket?

2020. jan. 30. 10:40
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

"Mi állhat a szülés utáni elhízás hátterében?"


Már eleve a kérdés sem jó!


Mert ált.-ban nem a szülés után, hanem a terhesség alatt híznak el.


De nyilván te még nem voltál terhes, nem vizesedtél be, nem voltál hónapokon keresztül rosszul és annyira fáradtan, hogy szinte mozdulni sem bírtál a terhesség miatt akkorára nőtt pocakoddal, ami a gyomorsavadat a torkodba löki és amin semmiféle gyógyszer nem segít, de lenyomni kajával egyszerűbb és nem kell ahhoz zabálni, hogy mozgás nélkül, ágyhoz kötötten is produkálj súlygyarapodást.


Szülés után lemegy a víz, kijön a gyerek, így már eleve mínusszal jössz ki a kórházból, de aztán a sok éjszakázás a pici miatt és ha nincs segítség non-stop lekötöttség, a szoptatás, a rendszertelen és zombi életmód, a család ellátása stb egyéb problémák nem a fogyókúrának és az egészséges életmódnak kedveznek. Anyagilag meg pláne jobban a baba kerül fókuszba és az anyák lemondanak sok mindenről a javukra.


És nem mindenkinek van pénze bébiszitterre meg ideje - pláne nem az átlag magyar kisanyáknak.


Aki előtte is túlsúlyos volt, annak szinte lehetetlen visszafogynia, ha az életkörülményei csupán az érzelmi evésnek kedveznek, aki meg előtte is vékony volt, az meg utána sem lesz 200 kilós és persze, hogy ha nem hízékony, könnyen marad fittipaldi.


Az a baj, hogy nem vesznek arról tudomást, hogy nem mindenkinek megy könnyen a fogyás és bizony sokan vannak, akik már bele is fáradtak az egészbe.


Szerencsére egy normális ember, aki szereti a családját, feleségét, az akkor sem fogja elhagyni, ha meghízik.


Ha meg elhagyja, mert már nem kívánja, akkor az valójában soha nem is őt szerette, hanem csak a testét (!)


- ami amúgy idővel úgyis megcsúnyul és ha sovány, még jobban megráncosodik.


Nem baj, majd lecseréli egy fiatalabbra, szebbre.


Mert a vágy nagy úr és az őszinte szeretet meg igen ritka.

2020. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után megnő a prolaktin szint, ami beindítja a tejtermelést és ennek a hormonnak természetes hatása az, hogy a tápanyag raktározódik a szervezetünkben, bármilyen keveset és egészséset eszünk. Persze ez többnyire szoptatás után helyreáll. Az alkati sajátosságok, étkezési szokások és mozgáskultúra is befolyásolja. Az is rossz ilyenkor (a magam példájából kiindulva) ha az anyukának kevés ideje marad enni a hasfájós babája miatt és amit talál, gyorsan eszik belőle pár falatot nem törődve azzal, h mi az, én pl sokszor ettem pár falat csokit, h legalább a vércukor szintem tartsa. Ha enni nincs ideje, mozogni meg végképp nincs. Később hozzátápláláskor, pedig mindig megettem a maradékot, amit a pici már nem kért, de sajnáltam kidobni. Ezek a rossz szokások mind segítettek a hízásban. Fogyni, pedig piszkosul nehéz, legalábbis nekem és még sok nőtársamnak.
2020. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Angliában és Kanadában nagyon rövid időn belül (van ahol 6 hét, van ahol 4 hónap, de semmiképp sem 2 év mint itthon) visszamennek/vissza kell menniük dolgozni. SOkszor nem is szoptatnak hónapokig. A napi rutinjuk is más így, illetve teljesen bevett dolog a babysitterre bíznia kicsit, és akkor még a munka utáni mozgás is belefér. Magyarországon kizsigerelik a nőket. Szüljön, de nincs normális feltétele az anyaságnak utána.

Ugyanúgy azt is kérdezhetted volna, hogy vajon miért fittebbek és életerősebbek a nyuagti nyugdíjasok.. és a kettő teljesen összefüggne, pedig látszólag nem.

És igen, biztos a táplálkozási szokásokban is keresendő a probléma, de az alapvető különbség az életszínvonalban rejlik inkább meg a lehetőségekben.

2020. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én túlsúllyal kezdtem a terhességet, 72kg voltam (170cm). 20. hétig fogytam, végül 8kg+ volt rajtam szüléskor. Persze le is ment szinte szüléssel.

2 évig szoptattam, addig kb 1.5x annyit ettem, mint a férjem a rengeteg tej miatt, amit a szervezetem termelt. Rendesen fájdalmas volt az éhség... Szörnyű volt. Kalácsot ettem rántott levessel kb..


Mégis a 2 év szoptatás alatt fogytam még további 10 kg-t.


Most lesz 4 éves a kislányom, 65 kg vagyok, és nem is akarok kevesebb lenni. Voltam én 1x-2x a szoptatás alatt olyan sovány fejű, mint egy beteg ember. Nem állt jól...


Szóval nálam mérhetetlen szénhidrát éhséget okozott a szoptatás, de mégis fogytam alatta végig. Sőt, igazság szerint csak a lányom 3 éves korától kezdtem el összeszedni magam.

2020. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!