Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 vagyok, fiatal lennék anyának?

Rach123456 kérdése:

21 vagyok, fiatal lennék anyának?

Figyelt kérdés

A párommal 1 éve vagyunk együtt, van köztünk egy nagyobb korkülönbség. Ami nem okoz problémát köztünk. De egzisztenciálisan lehetőséget ad arra, hogy elgondolkozzunk a gyerek témán.

Beszéltünk róla többször. Mindketten szeretnénk és biztosak vagyunk abban, hogy megtalaltuk az igazit.

Én az utolsó évemet járom az egyetemen, ha belevagnank csakis az iskola után. Tehát fogantatáskor lennék 22.

Kíváncsi vagyok véleményekre és tapasztalatokra.

Pozitív és negatív véleményeket is szívesen fogadok. Köszönöm.



2020. febr. 12. 19:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Az 1 év az, ami kevés.
2020. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Ezt neked kell érezni. Biológiailag ideális, társadalmilag is elfogadott, hogy neked korai-e, azt meg csak te tudhatod.
2020. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1es.Igen van benne valami. A környezetem is inkább ezt tartja korainak. Mi viszont 1 hónap után összeköltöztünk és aki ismer minket tudja, hogy nagy az összhang.


2es köszi a pozitív véleményt 😊

2020. febr. 12. 19:26
 4/27 anonim válasza:
92%
1 év az korai, de ha meg megismered rendesen, akkor meg már nem akarsz gyereket :D. Nem vagy fiatal anyának!
2020. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is kevésnek tartom az egy évet. És szerintem miután befejezted az egyetemet, inkább dolgozz, szerezz gyakorlatot és utána vállaljatok gyereket. Addigra elég idő eltelik a kapcsolatotokban.
2020. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

Én (nem véletlen, tervezett gyerek) 21 évesen lettem terhes, 22 évesen szültem!! :)


Ez volt 7 éve, 25 évesen szültem a másodikat.

Mai napig jónak érzem, mert még bőven fiatalok leszünk, mikor felnonek és újra eljarhatunk külön is, nem 50 évesen leharcoltan érünk a felnőtt korukhoz. És most nagyon jól bírjuk 2 kisgyerekkel!

A kapcsolatunk eleinte nem volt jó, az első baba után 2 évig, hullámok voltak.

De aztán minden rendbe jött.

Ilyen hullámok minden kapcsolatban vannak, gyerek ide vagy oda.

Mi 2 éve voltunk együtt amikor eldontottuk, hogy jöhet a baba!

2020. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

És nincs kedved dolgozni kicsit, mielőtt elkezdesz babázni?

Szerintem fontos lépés egy ember fejlődésében, hogy elkezd dolgozni, picit másképp látja a világot akkor. Persze lehet, hogy egyetem mellett te már dolgozó nő vagy, akkor nyilván más. De lehet, utólag bánnád, ha 2-3 gyerekkel, majd csak 30 évesen leszel tök kezdő a munka terén.

Ha a párod nem túl idős, akkor én várnék.

2020. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az fiammal 20 évesen lettem terhes, 21 évesen szültem. Mondjuk mi akkor már 4 éve együtt voltunk a párommal.

A második babámat 28 évesen szültem.

Egy percig sem bánom hogy fiatalon szültem. Bár visszagondolva például nem volt annyi türelmem mint most, teljesen másképp látom a baba körüli életet mint akkor.

2020. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A koroddal nincs baj. Az egy év párkapcsolat a gond, mert az jóformán semmi. Mi nyolc éve voltunk már együtt, mikor vállaltunk gyereket, imádjuk egymást a párommal, de hidd el, a baba néha nagyonis próbára teszi a kapcsolatunkat. Lehet, hogy most minden tökéletes, azthiszed a baba csak abból áll, hogy cuki, de nem így van. Gyereket nevelni rohadt nehéz, és ezt úgy írom, hogy nagyon jó gyerekem van, a férjem mindíg segít, de még így is...

Jól gondold meg, vedd számításba azt is, ha neadjisten egyedül maradsz a babával fel fogod tudni nevelni?

2020. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

5ös és 7es ti nagyon hasonlót írtatok. Igen, jó lenne elkezdeni dolgozni. Vágyom is rá, hiszen a BMEn, abszolút nem büfé szakon végzem a tanulmányaim. De a párom kora miatt került szóba először a téma. Mert ő 34.


6os köszönöm a személyes tapasztalatot.


Szeretnék dolgozni, de csak mester képzés után.

Tehat valahogy úgy kepzeltuk el, hogy bsc után maradnék otthon picit és utána folytatnam bölcsi mellett a mestert. És aztán a munka világa 😀 ahogy más is dolgozik kisgyermek mellett.


En ugy gondolom h a kapcsolatunk és mi is érettek vagyunk a feladathoz azonban tudom h a külső szemlélők racionalisabban tudnak gondolkodni. Ami egy ilyen volumenű kérdésnél nekem tényleg valódi segítség. Köszönöm mindenkinek és még várok válaszokat 😀

2020. febr. 13. 00:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!