Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés megindításának fajtái,...

Szülés megindításának fajtái, mitől függ?

Figyelt kérdés
Ha vmiért meg kell indítani a szülést (pl 38 hetesen az anya allapota miatt, meg kezelhető, de magas vérnyimás miatt), akkor mitől függ az, hogy mivel indítanak? Pl ha zárt a méhszaj akkor nem oxival jönnek, ugye? Illetve lehet valasztani, hogy ne prosztaglandint adjanak, hanem ballont?
2020. febr. 15. 07:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Zárt volt a méhszájam, baba fent volt még, amikor elfolyt a magzatvizem. 24 óra múlva oxitocin, 2 perces fájásokat produkált. Méhszáj nem nyílt továbbra sem, baba is fent maradt. Császár lett a vége 5 órás vajúdásnak.

Bocs, hogy nem tudok teljeskörűen válaszolni, velem ez történt.

2020. febr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na ezt szetetnem elkerülni.
2020. febr. 15. 07:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Zart mehszaj, inditas 41.heten tulhordas- keves magzatviz miatt. Manualis burokrepesztes volt, ilyen oxis tamponokat adtak, 33 ora mulva csaszar.
2020. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

38. héten indítottak. Nem kellett méhszájat érlelni, mert már 2 ujjnyira nyitva voltam. Négy nappal korábban megpróbálkoztak burok leválasztással indítani, de csak annyi lett az eredménye, hogy sűrű, de rendszeres fájásokat csinált, amelyek nem rendszereződtek, és nem erősödtek. Csak vajúdgattam 4 napig.

Erre indítottak rá burokrepesztéssel, oxitocinnal, amitől hamar nagyon erős, 2 perces fájásaim lettek. Ez ment 5 órán keresztül addig, amíg már nem kaptam levegőt sem a fájásoknál, a méhem görcsben állt, a fájások között sem ment teljesen le az nst görbe, csak erősödtek, és gyengültek a fájások, de szünet nem volt. A kislányom magasan maradt, én a kezdeti 2 ujjnyihoz képest 5 óra brutál vajúdás után sem tágultam semmit, úgyhogy császár lett a vége.

2020. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* sűrű, de rendszertelen fájásokat csinált a burokleválasztás.
2020. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A méhszáj állapotától függ. Nekem szük 1 ujjnyinál indítottak ballonnal.

Ha teljesen zárt, valószínű hogy méhszájérlelővel próbálkoznak először, utána burokrepesztés esetleg oxitocin.

2020. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3as, a 38. héten miért kellett indítani?

6os es a ballon az kíméletes volt? Ha volt spontan szülésed, ami magától indult, pl ahhoz kepest?

2020. febr. 15. 10:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Zárt méhszájjal engem prostin nevű tablettával indítottak, amit a hüvelybe kaptam. Gondolom méhszáj érlelő. 40+6nál nem indította be. 41+6 nál se inditotta be. Viszont aznap hajnalban magzatvíz szivárgás kezdődött. Konkrét repedést nem láttak, azt mondták lehet fentebb repedt meg a burok. Aznap reggel 8-kor kaptam valami zselét amitől fájásaim lettek. 1 órakor még fél ujjnyinál jártam, és mivel már 42 hetes voltam vittek császározni.
2020. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6os vagyok. 2.szülésem volt, az első spontán indult.

A ballon felhelyezése után az nst egyből 2-3 perces fájásokat mutatott, igaz csak a derekamban éreztem. A ballon 4 óra múlva kiesett, akkor 2 ujjnyi lett a méhszáj. Dokim burkot repesztett, de ezek a gyenge "fájások" leálltak. Kb fél óra múlva kaptam oxit, semmit nem ért, teljes fájásgyengeség, egyáltalán nem reagált a szervezetem rá. 6 óra hosszát vártunk a csodára, majd a dokim arra jutott hogy menjünk a műtőbe mert nincs értelme tovább várni. Szóval végül császár lett, ami óriási szerencse, mert a baba nyakán 2x rajta volt a köldökzsinór, ezért volt végig magasan a feje és nem tudott beindulni a szülés.

2020. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#3 Egy nagyon problémás terhesség végén voltam akkor. Csodaszámba ment, hogy egyáltalán eljutottunk valahogy a 24. hétig, hogy megkaphassuk a tüdőérlelőt, és egyáltalán lehessenek életkilátásai a kislányomnak. Aztán csak teltek a hetek, és hál' Istennek még csak koraszülött sem lett a kislányom (ezt biztosra mondták, ha egyáltalán eljutunk a 24. hétig).

Akkor már 5 hónapja voltam kórházban. A kritikus időszakban egyáltalán nem kelhettem fel, katéterem volt. Később wc-re, meg egy 5 perces zuhanyra megengedték.

Már minden bajom volt a sok a fekvéstől, közel fél éve még csak nem is sétáltam. Teljesen lesorvadtak az izmaim, terhességi cukorbeteg lettem, inzulinos, mert 0 mozgással sehogy sem tudtam javítani a cukor anyagcserémen.

A méhszájam hónapok óta nyitva volt 2 ujjnyira, csoda volt, hogy nem szállt fel semmi fertőzés -igaz, erre nagyon oda is figyeltek, bizonyos időközönként infúzióban adták az antibiotikumot megelőző jelleggel.


Szóval azért indítottak a 38. héten, mert ezek után úgy döntött az orvosom, hogy így is csoda, hogy eddig eljutottunk; de ennyi ebből a terhességből bőven elég volt. Mindenkinek jobb lesz úgy, ha megindítják. Tényleg próbláta nem drasztikusan, csak burokleválasztással. Adott is 4 napot; hátha... de nem indult be. Az indításnak eleve úgy indultunk neki, hogy megpróbáljuk, de nem kockáztatunk semmit. Ha nem mennek tankönyv szerint a dolgok, akkor visz a műtőbe.

Én nagyon hálás vagyok a mai napig azért, hogy így alakult. Nem érdekel, hogy császár lett a vége, de örülök, hogy legalább megpróbálhattam, hátha sikerül természetes úton. Hálás vagyok az orvosomnak, hogy egyáltalán eljuttatott minket a végéig, és hogy nem kockáztatott semmit. Van egy egészséges kislányom. Minden nap hálát adok érte, és nem érdekel, hogy hogy született meg...

2020. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!