Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3. császár? Tapasztalat?

3. császár? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van köztetek olyan, aki a 3. császár ön van túl?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Milyen volt a terhesség a többihez képest, milyen volt a műtét és a felépülés?

Nektek milyen kockázatokra hívta fel az orvos a figyelmet? Mennyire kell félni tőle?

Mindig is 3 gyereket szerettünk volna, most erősen fel is jött a téma, csak egy kicsit beparáztam.

Negatív - pozitív tapasztalatok is érdekelnének.



2020. febr. 17. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Vbac-ra nem gondoltál esetleg? Amúgy ajánlom figyelmedbe a császárvonal fb csoportot. Ott szakemberek is tudnak segíteni
2020. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a facebook tippet.

A gerincem miatt már gyerekként mondták, hogy nem lehet természetes úton szülnöm. Így a vbac, pláne 2 császár után kizart.

2020. febr. 17. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia! A harmadik császárról még nem tudok nyilatkozni, mert még előtte vagyok. Viszont a harmadik várandósságról már rendelkezem "súlyos" tapasztalatokról.😊

Nekem irtó nehéz. Az eleje pont ugyanolyan kegyetlen volt, mint a kisfiammal, majd a kislányommal, kb. a 16. hétig a vécét öleltem reggel-este, rengeteget hánytam, szörnyű volt. A közepe jó volt, most, viszont így a 32. héten (de már egy jó pár hete) nagyon kínlódom. Mindenem fáj, sokkal jobban sajog a derekam, mint az első két terhességem idején. A hasamat, beleimet, hólyagomat is állandóan fájlalom, mintha a kislányom állandóan a belső szerveimen taposna. Összességében nehezebbnek érzem, mint az előző terhességeket, de szerintem ennek semmi köze a korábbi császárokhoz. A dokim szemmel tart, bár nincs több, gyakoribb ultrahangozás, a hegem szép, jó állapotban van. Ami más, mint az előzőeknél, hogy programcsászárra készülünk, egy picit furcsa ez a tudat.

Viszont ami fantasztikus, az az, hogy két nagyobb gyermekkel várjuk a kistesót. A kisfiam 7, a kislányom 5 éves. Nagyon lelkesek, figyelmesek velem, vigyáznak rám, a hasamat ölelgetik, puszilgatják, beszélnek a kistesóhoz a hasamon keresztül. Tervezgetnek, hogy hogyqn fogunk esti mesét olvasni a kistesóval, hová fogjuk őt fektetni, hogy ő se maradjon ki a buliból és ehhez hasonlók. Nagyon boldogan várják a kisbabát.

Szval bizonyos szempontból nehezebb, ugyanakkor életem egyik legboldogabb időszaka, a két nagyobb gyermekem varázslatossá teszi számomra a babavárást.

2020. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindhárom gyerekem császáros.

Az első volt a legfájdalmasabb! A kicsivel már mondjuk úgy, hogy rutinos voltam 🙂

36.héten született, idő előtt megrepedt a magzat burokcsúcs.

Orvos nem hívta fel semmilyen kockázatra a figyelmem, védőnő mondta szülés után, hogy valószínűleg elvékonyodott a hasfal és ezért jött hamarabb a baba.

Első kettő időre született.

Sok sikert kívánok a harmadik babához, csodás dolog egyben nehéz is 💟

2020. febr. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 1 éve volt a 3.császárom. A 2. és 3.között 15 hónap van, ezért nagyon fel voltam készülve,már azért tudtam mire számitsak. Én nagyon féltem,mert a másodiknál rossz élményeim voltak. A terhesség probléma mentes volt, se magas vérnyomás,se vizesedés, se sok túlsúly.

Az NSTk végig szuperek voltak, a végén már voltak kisebb fájások is. 39+4en kellett befeküdni,mert ultrahang terminusom volt,így gondolták biztonságosnak. Megfigyelgettek, de semmi probléma nem volt.39+6 voltam mikor megbeszéltük az orvosokkal,hogy nincs mire várni,akkor másnap szülünk. 7 kor indítottak, 11:55 vittek be a műtőbe,12:05 perckor ki is emelték. Egészen addig ideges voltam amíg nem jött be hozzám az anesztes hölgy, onnantól mindent elvágtak kb. A szuri elsőre sikerült,nem is éreztem. Azonnal hatott is. Végig beszélgettünk az orvosokkal,jó hangulat volt. Az összevarrásnál voltak nagy gondok, nem akart elállni a vérzés. Ott majdnem kivették a méhemet,de sikerült megmenteni. Viszont az orvos nem ajánl több terhességet már. A felépülés része is könnyen ment, a drain se zavart,oldalamon tudtam aludni már az osztályon is. 2.napra szedték ki, de nekem ez fájt a legjobban. 5.napra mehettünk haza, 8.napra kellett volna menni varratszedésre,de mivel hazamenetelkor kilazította a varratomat, 1 nappal előtte már úgy lógott,hogy ahogy húztam fel a nadrágot,ki is húztam. Azonnal rohantunk be a kórhazba,de semmi baj nem volt. Összességében nekem nagyon pozitív volt a 3.császárom.

2020. febr. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!