Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen hamar...

Szülés után milyen hamar lehet emelni a 15 kg-s nagytesót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy szülés után kb. mennyi időnek kell eltelnie, mire megemelhetem a kb. 15 kg-s, 2,5 éves kisfiamat. Tudom, tudom, minden nő teste egyedi, a gyógyulás üteme is egyéni, de egy körülbelüli válaszra vagyok kíváncsi, illetve hogy akinek van tapasztalata, ti mikor emeltétek fel először a nagytesót?

Császármetszés és hüvelyi szülés esetében is érdekel.

A kisfiam császárral született, akkor azt mondták, a 6 hetes kontrollig ne nagyon emeljek nehezebbet az újszülött súlyánál. Gondolom akkor, ha ismét császárra kerül sor, legalább 6 hétig a nagytesó emelgetése kizárva. :(

Most hüvelyi szülésre készülök, ezért arra is kíváncsi vagyok, hogy ha sikerülne, ebben az esetben is ki kell várni a 6 hetet, vagy akkor szabadabban emelhetem a tesót?


Köszönöm szépen. :)


2020. febr. 20. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 9 kilós volt a nagy, amikor született a kicsi, 2 hét után óvatosan már betettem az etetőszékbe, kivettem az ágyból, ilyesmik. Óvatosan! Érzed, mi hogy esik. 😊
2020. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5 hete szültem hüvelyi úton. Tegnap úgy alakult, hogy fel kellett volna emelnem, 16 kg. Hát nem bírtam, elszoktam az emelgetésetől 😅
2020. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hüvelyi szülés után a 3. napom már emelnem kellett a 2,5 évest, bár mikor meg ő született amint kijöttünk a kórházból költöztünk, úgyhogy ott sem volt mit tenni
2020. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Haha... hat en rogton emeltem😄 14 kilos volt.
2020. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Akik hüvelyi után rögtön, vagy pár napon belül emeltek: erre kaptatok "engedélyt", vagy kérdeztétek egyáltalán az orvost, vagy hüvelyi szülés után nincs is ilyen ellenjavaslat? Ahogy bírod, csinálod?

Köszi :)

2020. febr. 20. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Hüvelyi szülésnél nincs ilyen ellenjavallat. De észre fogod venni mi esik jól és mi nem. Azért az se olyan egyszerű, de ha muszáj akkor muszáj. Én szülés után 4-5 nappal elmentem sétálni , 500 m után dőlt belőlem a vér, úgyhogy erre azért készülj. A tesóm viszont rögtön ottmaradt a másfél évessel, akit ugye muszáj volt emelgetni. Óvatosan azért lehet, de tényleg figyelni kell.
2020. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szűlés után 3 nappal felemeltem a lányomat,mivel volt gátmetszésem igy éreztem egy roppanást oda lenn.Uánna napokig anyira fájt hogy alig birtam menni.
2020. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon jól éreztem magam, bár mindenki féltett mivel óriás bébit szültem :) szülés után 5. napon elvittem a nagyobbikat sétálni és pár méter után éreztem, hogy rettenesen vérzek, teljesen más volt, mint a házban mászkálni. Emelni is emeltem korábban, de csak úgy, hogy ülve ölbe vettem vagy felültettem magasabb ágyra. Rendesen ölbe, állva cipelni tegnap került volna rá sor, de megállt a tudomány :) Engedélyt senki nem adott, félek is kicsit a kontrolltól, mert aznap mikor a kórházból haza jöttünk már takarítottam, pakoltam el a nehéz karácsonyi dobozokat.
2020. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam megoldani,hogy ne emeljem,viszont véreztem is 8 hétig utána :( (császár)
2020. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csaszarral szultem, de egy het mulva mar nagyon jol ereztem magam, nem nagyon vigyaztam, hogy ne emelgessek. Bar nem is mondtak a korhazbam semmit, hogy szabad-e vagy sem.
2020. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!