Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rám akarják kényszeríteni a...

Rám akarják kényszeríteni a faros szülést ügyeletben, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

3.babámat várom, a főorvos azt mondta keressek másik intézményt ha nem tetszik, de ha beindul a szülés és az uh szerint jó helyen vannak a lábai természetesen kell megszülni. Félek tőle, orvosom nincs. Ha beindul a szülés és bemegyünk a kórházba hiába kérem, nem császároznak meg?

Nyugtassatok meg,hogy így is lehet szülni. A baba nem nagy, eddig 2 nagy babát szültem természetes úton.


2020. febr. 22. 14:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Persze, hogy lehet, csak éppen nagyobb a kockázat, és jobban is fáj. Éljen a magyar egészségügy!
2020. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, az orvos nem kockáztat egy műhibát. Ha minden rendben van, harmadik gyereket meg leher szülni természetesen, farosan is. Ha nem látszik komplikáció, akkor bár nehezebb, mint egy fejvégű babát, de még így is kisebb a kockázat, és gyorsabb a felépülés, mint a császárnál. Ha bármilyen jelet látnak arra, hogy probléma lesz, úgyis császároznak, tehát egyáltalán nem biztos, hogy természetesen fogsz szülni.
2020. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Többedik gyereknél szerintem sok fogadott orvos is ezt szorgalmazná.
2020. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Tobbedik gyereknel ha jol fekszik es nincs semmi mas, ami bezavarhat, akkor valoszinuleg meg tudod szulni. Ha nem megy, akkor majd csaszaroznak kozben.

Baratnom masodikat szulte hivelyi uton ugy, hogy faros volt, az egyik testveremmis ugy szuletett es nagy is volt raadasul.

Szoval elsore ne zard ki az opciot, ha nagyon nem akarod megprobalni, akkor valoban keress masik korhazat.

Amugy hanyadik hetben vagy? Mert nekem a harmadik gyerek 36-37 het kozott siman atfordult fejbol harantba, majd masnap farosba, pr nap mulva vissza fejvegube. Es kicsi sem volt, megis tudott forogni.

2020. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem itt az is a gond, hogy a Kérdező ezt egy szükséges rosszként éli meg, szinte erőszakként. Így pedig nehéz lesz együttműködnie a szülés közben, szinte traumaként éli majd meg. Ezért szerintem érdemes lenne másik kórházba mennie.
2020. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

38+4 hetes vagyok.

Mindegyik orvos furán nézett rám amikor mondtam, hogy császárt szeretnék, megnyugtattak(azaz próbáltak), h nem veszélyeztetnének minket és majd a helyzet úgyis eldönti. Megpróbálom ha úgy állnak a lábai, de tényleg emiatt egy plusz félelem van bennem, főleg, h ennyire erőltetik.

2020. febr. 22. 16:02
 7/28 A kérdező kommentje:
38+0 napon még faros volt.
2020. febr. 22. 16:03
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Szia, melyik kórhazról van szó? Mert én is ugyanígy vagyok, 37 hetes és faros a baba. Ahol én szülök, tamogatjak a faros szülést ( nem sok helyen, ezért sejtem, melyik kh-ban fogsz szülni). Én is aggódom emiatt, bar nekem van orvosom es kedden beszéljük át, mi legyen.
2020. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kistarcsa.

Te hol fogsz szülni? :)

2020. febr. 22. 16:53
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Tobbedik gyereknél megszokták próbálni.

Elsőnél nem.

Sajna ilyen ez. :(

2020. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!