Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák akik mostanában...

Eliza36 kérdése:

Kismamák akik mostanában szültek! Milyen a dunaújvárosi szülészet?

Figyelt kérdés
Minden érdekel:szüléskörülmény, környezet, szoba, wc, fürdők állapota, ott dolgozók, orvosok hozzállása, milyen lehetőségek vannak vajúdás alatt, szülés után, szoptatás, babával együtt vagyunk? Hány napig kell bent lenni? Nincs fogadott orvosom!

2020. febr. 28. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én ott szültem, most a másodikat is ott fogom. Nekem van orvosom mondjuk, de a legtöbb orvos normális, kedves, ahogy a szülésznők is. Még nem hallottam rossz véleményt. Sokkal emberléptékűbb mint egy nagyvárosi kórház.

Ha van szabad VIP szoba mehetsz oda is, de az fizetős, talán 7000 Ft egy nap. Ahhoz van külön fürdő és két ágyas a szoba. Azt hiszem 3-4 ilyen szoba van.

A többi kórterem 6 ágyas, ahhoz közös fürdő van. Én vip-ben voltam anno, az nagyon kulturált volt, most újították fel amúgy az egészet.

A szülőszoba is rendben van, tiszta, rendezett.

A vajúdás hát. Én nem kelhettem fel, de hallottam, hogy volt aki labdán ült meg zuhanyzott. Ez gondolom attól is függ hogyan indul be a szülés. De ha nincs probléma akkor hagynak vajúdni.

Az első éjszaka nincs veled a baba, másnap reggel tolják be egy kis kocsiban, onnantól kezdve csak a vizsgálatokra viszik el. Végig veled van éjjel nappal. Segítenek ha nem tudod hogyan kellene szoptatni vagy pelenkázni.

Nem fürdetnek csak a születés után, legközelebb otthon tudod lefürdetni.

3-4 napig kell bent lenni attól függ mikor szültél. Én csütörtök este szültem anno, vasárnap hazamehettünk. De a zárójelentésért be kell menni munkanapon. Varratszedés egy héttel később.

Bennem nincsen semmi rossz érzés a hellyel kapcsolatban.

Mikor szülsz? :)

2020. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszi a választ.Olyan jó volt olvasni.

Köszönöm a sok infot.

Így már kicsit nyugodtabb vagyok.Már csak két hét van hátra és egyszerűen tűkön ülök :)

2020. febr. 28. 13:38
 3/14 A kérdező kommentje:

A látogatás,hogy van?

Gondolom gyerkőcök nem jöhetnek be az osztályra látogatni?Kisfiam 9 éves.

2020. febr. 28. 13:44
 4/14 A kérdező kommentje:
Március 14.-re vagyok kiírva :)
2020. febr. 28. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet kérni fájdalomcsillapítót? Én szerettem volna orvost, de nem vállalt sajnos, a többieket pedig nem ismerem. Első ki volt bent nálad?
2020. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja és az oxitocint mennyire nyomatják? Kézzel tágítás van? Ezeket el szeretném kerülni, de nem tudom orvos nélkül mire számíthatok, nagyon félek, első szülésem. Azt hallottam gátmetszés mindenképpen lesz.
2020. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet gátvédelemmel szülni elvileg, sajna nem tudom, hogyan működne mert nekem 4200-vel született a fia. Nem 1x hanem 2x vágtak gátat, szóval nem ismerem a gátvédelmet. :D


Nálam egy doktornő volt bent a Tollas Tímea, nem ő volt a fogadott dokim, de az pont nyaralt. A Timi volt az ügyeletes. most már hozzá járok. A szülésznő valamilyen Krisztina volt, szuper volt ő is, de mindenki más is jó. Van egy Betti nevű őt sokan szeretik.

Az osztályra nem lehet senkinek sem bemenni, az ajtó mögé lehet tolni a babát, onnan lehet megnézni, és te meg kimehetsz a rokonokhoz. Apuka sem mehet be az osztályra. De a gyerekek ugyan úgy bemehetnek látogatni csak neked kell kimenned az előtérbe.

2020. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én kaptam oxit, de nekem muszáj volt. Kétheted, hogy ne legyen de ne tudom mennyire fogja az adott orvos preferálni. Lehet epidurált kérni, de azt az elején jelezni kell.

Nekem nagyon nehéz szülésem volt hatalmas babával, nem nagyon voltak ezek opciók, hogy nem kérek.

Orvosok közül ajánlom akihez én járok, a Tollas Timit, Simon Csíkos Krisztina, Kolos János, Barna XY( nem tudom a keresztnevét) Porkoláb Huba. Velük volt kontaktom ők normálisak voltak velem.

2020. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Barnát szerettem volna, de nem vállalt, hozzá jártam maszekba. Már a terhesség végén vagyok, nem fog vállalni senki.

De a szülésnél ott lehet az apuka ugye? Nekem a védőn azt mondta, hogy alap a gátmetszés és az oxitocint is szeretik adagolni.

Nem voltak bunkók szülésnél, mennyire siettettek? Volt olyan, hogy hasba könyöklés meg ilyenek?

2020. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm néktek csajok a válaszokat.


Könnyű szülést és kitartást.Erősek vagyunk mint a szikla :)

2020. febr. 29. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!