Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek mi volt az a szülés...

Nektek mi volt az a szülés alatt/után ami meglepetést okozott? Amit senki nem mondott el nektek?

Figyelt kérdés

En azt hittem mindent is elolvastam és mindent is megkérdeztem már mielőtt szülni mentem. És tényleg millió infó volt, amit tesómtól, barátnőimtől stb megkaptam.

Tudtam dolgokat császárról és természetes szülésről is.

Mondták, hogy mind a két esetben remegés léphet fel, hogy ha császároznak, milyen bizarr, amikor átemelnek az egyik asztalról a másikra és latod hogy lóbál a lábad, de nem érzed. Hogy szülés után a tüdődet nagyon furának érzed, hogy lehet hogy kijön az aranyered is, hogy nem is olyan egyszerű kitalálni hogy kell kinyomni a gyereket stb. Stb.


Viszont volt két dolog, amit senki nem említett. Az egyik a gátmetszés hangja volt. Olyan iszonyú hangja volt, hogy bár semmit nem éreztem, beleborzongtam. Mint utólag kiderült a férjemben is nyomot hagyott ez a hang, Szóval nemcsak képzeltem. A másik meg, hogy nekem egy hétig olyan érzésem volt miután felálltam, mintha ki akarnának esni a beleim. Illetve, en amennyire féltem, hogy gátmetszés fog kelleni és kellett is, nekem annyira nem is fajt utána. Már aznap és másnap is vígan ültem. Harmadnap már török ülésben is.


Ja és eszembe jutott még egy, senki nem mondta, hogy gátmetszés után milyen nehéz kakilni. Mintha újra meg kéne tanulni, hogy kell.


Nektek mi volt meglepő, amire egyáltalán nem számítottatok?



2020. febr. 29. 22:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont a remegést nem mondta semmi. Főleg hogy délelőtt fél 10kor született a kisfiam sürgősségi császárral és éjjel is fellépett a remegés.

Illetve, hogy a katéter után napokig kellemetlen volt pisilni.

2020. febr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a tolófájás volt új. Nyílván tudtam hallottam, olvastam, hogy így-úgy tolófájás, de soha fel sem merült bennem, hogy az milyen lehet. Senki nem mondta, hogy milyen érzés így mikor jött én visszatartottam, képtelen voltam elengedni magam, aztán a szülésznő szólt, hogy nyugodtan nyomjam, ha jön ezaz érzés, utána szépen lassan fokozatosan engedtem az "érzésnek".

A nagy wc-zés nekem is nehéz volt, ilyenkor mint a szülőszobán fokozatosan engedtem neki :D

Nálunk nem volt gátmetszés, így szerencsére el nem tudom képzelni milyen volt az a hang.

Amúgy az egész nekem új volt, szóval oké, hogy olvastam erről-arról, de ott lenni megélni teljesen más volt.

2020. febr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Második szülés után, meglepődve tapasztaltam, hogy milyen erős méhösszehúzódásaim vannak, elsőnél nem volt csak pici, nem mondta senki se, hogy ennyire erősek, fájdalmasan is tudnak lenni.
2020. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sürgősségi császár lett es az első felállásnál volt hogy úgy éreztem kiesnek a beleim. Ez senki sem mondta, en meg mint valami idióta kapkodtam a hasamhoz hogy basszus valami nem jó kijön a belem. Az ápoló nevetett is hogy ez természetes érzés 😃


A másik inkább fordítva volt. Azt mondták kegyetlenül fognak fájni a méh összehúzódások én pedig egyet sem vettem észre pedig én olyan vagyok hogy minden fáj 🤷‍♀️

2020. márc. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hangja volt?
2020. márc. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a gatmetszesnek semmilyen hangja nem volt. Miután megszuletett a fiam utána kérdeztem a dokit hogy kellett-e vágni, mert semmit nem érzékeltem belőle


A remegést nekem sem mondták, illetve a mérhetetlen adrenalint ami miatt aludni sem tudtam az első éjszaka


Nem tudtam hogy olyan lesz másnap mint akin átment egy kamion... Hogy fájni fog a hasam ahogy szoptatok


A második gyermekemnél viszont úgy tettem vettem jarkaltam ültem mintha nem is aznap szültem volna. Nem volt gatmetszes, gyors szülés volt (első fájástol számítva 55 perc) se adrenalin, se kamion... A hasam sem fájt úgy, csak pisilés után (ez viszont fura volt)

2020. márc. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Két császárom volt, az első sürgősségi, a második program.

Nem szólt senki, hogy a beöntés nem fáj, még csak nem is kellemetlen.

Nem szólt senki, hogy meg fognak borotválni, akkor is, ha meg vagyok.

Nem szólt senki, hogy a műtőben irgalmatlanul fogok fázni.


És ami a legfontosabb: senki sem szólt, hogy a kötődés nem ott azonnal alakul ki. Pontosabban nem vaj, ha nem azonnal érzed azt a mindent elsöprő szerelmet. Mindenki csak nyomta a bullshitet, hogy "amint megláttam a kislányom/kisfiam, azonnal tudtam, hogy ő az életem értelme."

2020. márc. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 khniki ***** válasza:
90%
Vajúdásnál a derékba sugárzó fájdalom, illetve az, hogy a kitolás már nem fáj.
2020. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. A gátmetszés hangja belém is belémégett. Bár meg nem rémített
2020. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem beszélt arról, hogy ne lepődjek meg reggel felkelve, ha bepisilek. Megerőltetődtek a húgyhólyag és húgycső körüli izmok, éreztem, ha pisilni kell, de szabályozni még sokáig nem tudtam.
2020. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!