Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik, ha kismama,...

Mi történik, ha kismama, anyuka szülésen természetes uton be indul elfolyik a magzatviz és sokáig a tágulás nem jön létre?

Figyelt kérdés

2020. márc. 3. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg császározzák.
2020. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Az adott orszàg, kòrhàz szokàsaitòl, protokolljàtòl ès az ott lèvő szemèlyzet türelmètől függ. Ha nincs gond (làz, rossz szìvhang), akkor magaban a magzatvìz elfolyasa nem baj. Èn 89 òràval a vìz elfolyàsa utàn szültem meg (gàtvèdelemmel, nègykèzlàb, fèlhomàlyban, kòrhàzban), az utolsó pàr óràban türelmetlensègből oxytocinnal ràsegítettek. Ha jòl tudom Magyarorszàgon 24 óra utàn automatikusan csàszàroznak, ès a sok kèzi vizsgàlat miatt nagy a fertőzèsveszèly.
2020. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Engem császároztak, mert semmit nem tágultam 8 és fél óra múlva se (nem vizsgáltak meg kézzel, csak egyszer, mielőtt ezt eldöntötték), de az előző is császár volt és nem kaphattam oxitocint.
2020. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Császároztak. Éjfélkor folyt el a víz itthon. Másnap délelőtt 11kor császároztak meg. Akkor már harmadszor esett le a szívhangja a kislányomnak.

Oxi és kézi vizsgálat is volt.

Nem tágultam semmit. Mondták, hogy se vérzés, semmi nem volt.


Kiderült, hogy 3x volt a nyakán a zsinór a lányomnak, az fojtotta minden összehúzódáskor.

2020. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 12 órát szenvedtem miután elfolyt a magzatvizem. Két adag oxitocint kaptam, mert nem tágultam. Pedig, ha nem folyik el a magzatvizem megcsászároztak volna két nap múlva a magasvérnyomás miatt. Dehát kicsit előbb jött. ☺️
2020. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elfolyt a magzatvizem, viszont fájásom nem volt és nem is tágultam. Méhszájérlelő zselét kaptam, ez beindította a tágulast, végül természetes úton szültem. A magzatviz elfolyásától számítva 13 órára lett meg a babám.
2020. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
24 óra múlva ha nem indulnak be a fájások adnak oxitocint vagy méhszáj érlelő zselét. Ha pl. nem tágulsz, meconiumos lesz a víz, leesik a szívhang, akkor lesz csak császár, automatikusan nem.
2021. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy először oxitocint adnak, ha az sem segít akkor császár.
2021. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 évvel ezelőtt Szegeden császároztak. Akkor azt mondta az orvosom, hogyha a víz elfolyástól kezdve 12 órán belül nem születik meg a baba, akkor a fertőzésveszély miatt kell a császár. Nálam bevetettek mindent (oxitocin, kézzel tágítás), de nem volt teljes a tágulás és végül a fájások is leálltak, pedig már tolófájásoknál jártunk … 12 óra vajúdás majd császár 🙁
2021. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Szia Badboy! 😀 Kötélnek állt már a 42 éves hölgy, hogy így érdekel a természetes szülés?
2021. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!