Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki a jelenlegi helyzet...

Van, aki a jelenlegi helyzet miatt az otthonszulesen gondolkozik, vagy mar dontott is mellette?

Figyelt kérdés

2020. márc. 27. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Én nem kockáztatnám se a gyerekem se a saját életemet.
2020. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Gondoltam rá.. De! Ha legálisan történik a dolog a bábai személyzetben épp úgy lehet koronás beteg. Tehát ez sem 100% .

Nálunk a feltételek sem adottak.. szóval kizárt részemről. A kórházon meg sajnos nagyon izgulok.. 😑

2020. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Az hogy kiben lehet vírus meg kiben nem jelen helyzetben másodlagos szerintem, ha pro/kontra nézzük a helyzetet. Hisz az otthonszülésnél és kórháznál is meg van az esély hogy találkozol fertőzöttel. Sőt nekem még 2 hónapom van szülésig addig el is kaphatom, kórháztól függetlenül is.

Végiggondoltam én is, de marad a kórház. Mivel mindeddig fel sem merült bennem így eléggé érdekes lenne bevállalni. Az otthonszülés Mo-n inkább meggyőződés kérdése, mint félelemé.

A legjobb szerintem az ambuláns szülés lenne, úgy veszem észre hajlanak is némely kórházak felé, így kicsit megnyugodtam egyelőre.

De mondom nekem még van 2 hónapom, addig még mi minden fog történni.

2020. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Gondolkodni gondolkodtam az otthonszülésen, bár nem a koronavírus miatt, hanem azért, mert nagyon kényelmetlenül érzem magam a kórházban. Mégis több érv volt a kórház mellett. A családomban minden nô piszok nehezen szül. A vérnyomásunk az egekbe szökik, de a méhszáj zárt marad. Én is nehéz szülésre számítottam. Nem vonzott, hogy összemaszatoljam a lakást. Nyilván védik a bútorokat, amennyire lehet, de mégis inkább a kórházban hagynám a szülés mindenféle melléktermékét. :) összességében kényelmesebbnek tûnt, hogy a kórházban teljes körûen ellátnak engem és a babát is. Helyben a csecsemôs nôvérek, szoptatási tanácsadó, neonatológus, gyerekorvos, nőgyógyász. Otthonszülésnél mindenről magadnak kell gondoskodni. Végül ha akartam volna se szülhettem volna otthon. Folytattam a családi hagyományt és felment a vérnyomásom. Meg nem is indult meg a szülés, indítani kellett, császár lett. Így a másodiknál már szóba se jöhetett az otthonszülés.
2020. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Én is ambuláns szeretnék csak a gyermekorvosok nem partnerek abszolút. Remélem valamit ki gondolnak. Ha az ember szépen gyorsan komplikaciomentesek túl van rajta, jobb otthon gyógyulni persze ha a baba is tökéletesen jól van akkor.
2020. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azert az otthonszulesnel joval kusebb az eselye szerintem, sokkal kevesebb kismamaval talalkozik egy baba, mint egy korhazi szuleszno. Es ha van kronikus betegseg, akkor azert nagyon nem mindegy. Nezegettem a statisztikakat, es meglepodtem, hogy mennyivel jobbak otthonszulesnel, azert az mar nem egy szubjektiv dolog. Csak hangosan gondolkozom, de persze teljesen megertem, ha valaki rizikosabbnak latja, csak pl. egy asztmasnak nem biztos, hogy az.
2020. márc. 27. 15:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, az ambulans szulesre most tobb korhaz hajlik, mint kirabban, csak ahhoz tenyleg kell gyerekorvos, aki vallalja, hogy megnezi.
2020. márc. 27. 15:37
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Nelem olyan ismerősöm van, aki màr koronavìrus jàrvàny kitörèse előtt döntött az otthon szülès mellett. Mivel a vèszhelyzetben a bàbàk csak olyan csalàdok ellàtàsàt vàllaltàk, akik kb. 35. hèttől önkèntes karantènba vonulnak, ès a bàbàk csalàdostul is karantènban vannak, ìgy az otthonszülès alapvető biztonsàga mellè mèg ez is plusz èrv. Èn anno otthon akartam szülni, nem haladt a szülès, ès kòrhàzba mentem , èletem legrosszabb döntèse volt. Pàrom unokatestvère 6-bòl hàrmat otthon szült, ő is ès èn is a bőrünkön tapasztaltuk, mennyivel biztonsàgosabb az otthon szülès, onnantòl, hogy àtlèped a kòrhàz küszöbèt màr csak a szokàsjog ès a protokoll szàmìt, nem az anya ès a magzat biztonsàga. Statisztikàk alàtàmasztjàk, hogy mèg veszèlyeztetett terghessèg esetèn is biztonsàgosabb az otthonszülès.
2020. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem az a baj, hogy mi van, ha a bába koronás, hanem pont, hogy mi van, ha már nem jönnek ki... Ki tudja, mi lesz 2 hónap múlva. Én nem kockáztatok, a kórházban legalább mindig van minimál személyzet.
2020. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem kockáztatok! 2hónap és szülök. Meg se fordult a fejemben. Nem szeretem a kórházakat, de biztonságosabbnak tartom. Ha vmi baj van, ott azonnal tudnak segíteni, itthon meg lehet túl sem élném a azt az időt, amit várni kell a mentőautóra.

Csecsemőosztályokon nagyon oda figyelnek a higiéniára. Most meg még jobban.

2020. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!