Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell érezni fájáskor?...

Mit kell érezni fájáskor? Honnan tudom hogy ezt a fajást kezdjem el mérni?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok és a 35.héttől folyamatosan faj a hasam alja, a doki azt mondta ne aggódjak minden a legnagyobb rendben csak nyom valamit a pici tartsak ki. Na de most ha folyamatosan fáj, minden helyzetben máshogy. Pl . Ha bal oldalt fekszem tompán fáj teljesen elviselhető. Ha háton szúr nagyon a derekam is , jobb oldalt a legtürhetőbb de akkor meg gyomorsavam van. Ha felállok belenyilal, és a 3-4lépés után lesz tompa elviselhető. Ha pisilnem kell érzem hogy szétszakad a hasam nem az ingert érzem , és mikor elmegyek akkor megszünik a fájdalom, de utánna mihest felállok kezdődik előlről a tompa fájás. Kádban imádok ülni ott a legjobb, bár már nem kéne, de ott nem faj csak a derekam mintha elfeküdném. Ez a legkényelmesebb nekem. Honnan tudom milyen más fájdalmat kell majd tapasztalnom? Sosem votlak jóslóim. Teljesen zárt vagyok elvileg eddig még. Mindenki arról ír hogy 5 percesek a fájásaim. Igen de milyen fájást érezzek ilyenkor? Még ez is fokozódhat? És ha nem fog?
2020. márc. 30. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinek más lehet, nekem például egyáltalán nem fájt a hasam, hanem az egész medencecsontom és derekam, mintha ezer darabra akarna szakadni. Természetesen az elején enyhébb volt. Érdekes volt a szülésnél is, hogy mondták, hogy akkor toljak, ha fáj a hasam, nem akartam ott okoskodni hogy az egyáltalán nem fáj.

Amikor már úgy fáj, hogy meg kell támaszkodnod, és mély levegőt venni, hogy átvészeld, és mindegyik ugyan olyan erős 3/5 percenként (nekem rögtön 3 perces volt), akkor az már élesbe megy.

2020. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 khniki ***** válasza:
Nekem erzésre olyan volt, mint a mensi görcs. Csak rövid, enyhén indult, erősödött, majd a csúcspont után újra enyhült és elmúlt. A vajúdás kesőbbi szakaszában nagyon erős keresztcsont fájdalom társult hozzá. Ugyanaz, amit az előttem szóló is írt, mintha menne szét a medencéd. Jóslóm nekem sem volt.
2020. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, tudni fogod ha már szülés miatt van fájás.

Hirtelen kezdődik, majd el is múlik. Én azonnal az órát néztem. Szabályos 10 percesekkel indult kb 3szor, utána 2 8 perces, majd 5 perces, akkor indultunk a kórházba.

Előtte is volt sok jósló fájásom, de azok hosszú percekig eltartottak, onnan is tudtam, hogy ez még nem élesbe megy, és persze semmi rendszer nem volt benne.

Kitartást az utolsó napokra, hetekre és könnyű szülést kívánok!

2020. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudnám körülírni, milyen fájást kell érezni. Ezidáig ismeretlent, több jelzőt inkább nem mondok:D

en mindig kivoltam, amikor azt mondták, tudni fogod,pedig így van.

2020. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!