Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés gyakorlati-technikai...

Szülés gyakorlati-technikai tudnivalóit leírnátok?

Figyelt kérdés

Olyan érdekel, h pl. sűrűsödnek a fájások, elfolyik a magzatvíz, stb. bemegyünk q nőgyógyászati sürgősségire. Onnantól mi történik? Megállapítják,hogy tényleg itt van-e az idő, és felviszik a kismamát szobára? Hol kell átöltözni, s mibe? A cuccomra addig ki vigyáz? Eleve 2pakkot kell vinni, egyet a szülőszobára, egyet majd az osztályra. Telefon lehet-e nálam? Enni-inni való lehet-e?

Szóval ilsen technikai részletkérdések érdekelnek. S ha vinni kell a műtőbe, császározni, addig ki vigyáz a holmijaimra? Amig őrzőben vagyok, mi történik? 8-12órát tényleg ott kell feküdni?

Minden hasznos infót szívesen fogadok :)



2020. márc. 31. 18:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Sem szülés felkészítő tanfolyam, sem nyílt nap nem lesz most a koronavírus miatt :/
2020. márc. 31. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kórház és helyzetfüggő is..


Ami egyezik

Beérkezéskor mindig megnézik hol tartasz

Megnézik a baba szívhangját

Cuccod lehet nálad, de valamelyik nővérke is figyelhet rá, nálam a férjem, a kísérőm rendezte.


1. Szülés

3 ujj tágan 3 perces fájásokkal érkeztem, magzatvíz pont a vizsgálóasztalra, amikor mentem fel, akkor folyt el.

Mivel már szüléssel mentem nem vajúdással, így szülőszobára mentünk.

Ott elmehettem letusolni, átöltözni, amiben szülni akartam. / hálóing/

Aztán vajúdtam még

Majd kijött a baba kis komplikációval, amit első babásnak nem részletezek 😉



2. Baba

1,5-2 perces fájásokkal érkeztem, 4 ujjnyi tágan, eltűnő méhszájjal.

Nst-re nem is volt idő.. csak odadugták az érzékelőfejet.

Mindenki pánik, csak én nem

Alig hagytak átöltözni

Férjem műtősruhát kapott, saját helyett..

Mire a szülőszobára értünk jöttek a tolófájások..

Szülőágyra fel.. doki megnéz

Következő fájás elment a magzatvíz.

15 perccel később megvolt a baba.. nyakán a zsinórral, egészségesen

2020. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A holmijaidat nem kell féltened, senki nem nyúl hozzá


1.

2020. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 5 perces fájásokkal mentem be, egyből a szülészetre. Már korábban mikor nst-re jártam, akkor mondták, hogy egyből oda menjek ha beindul otthon a szülés. Van csengő, fél percen belül jön egy nővér vagy szülésznő, elmondom miert vagyok itt. Megvizsgál, ha úgy látják, hogy valóban beindult (én pl. 3 ujjnyira ki voltam már tágulva), egy öltözőben (olyan mint egy próbafülke) átöltöztem kórházi hálóingbe, a cuccomat berakják egy zárható szekrénybe. Nst, vizsgálat, beöntés, adminisztráció, stb. Vajúdóba, vagy szülőszobára visznek, szülés után az őrzőbe min. 2 órára, onnan mehetsz a gyerekágyas osztályra, akkor kapod meg a szobádat. Engem a szülésznő vitt le kerekesszéken, a cuccomat a férjem hozta, a baba addig az újszülött osztályon van, de szinte azonnal hozták is ki nekem. Vajúdás alatt telefon és víz volt nálam, ill. mondta a szülésznő hogy a karórát sem muszáj levennem, de idegesített, szorított, így levettem. A szülőszobán semmi nem lehetett nálam.
2020. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!