Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés pozíció?

Szülés pozíció?

Figyelt kérdés
Rá akartak kényszeríteni, hogy négykézláb legyek szüléskor. Megalázó és kivitelezhetetlen helyzetnek éreztem, nem mentem bele,nem is tetszett az orvosnak. Tőletek kértek ilyet? Vagy szültetek így?
2020. ápr. 1. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak fekve lehetett. Legszivesebben gugolva szültem volna
2020. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Mióta vannak orvosok szülészek (férfiak akik sose erezték még át milyen amikor egy nő szül és nem is fogják) a fekvőtest helyzet terjedt el.Pedig a méh vér ellátása ilyenkor kevesebb. A az ülőssel az a baj ilyenkor nagyobb az esélye az aranyér vagy gátrepedés veszélye.viszont a guggolásnál a medence kimenete nagyobb. A négykézlábas módszer a legkényelmesebb helyzet.itt kevesebb a komplikáció bár személyenként eltérő lehet kinek mi a jobb. Sok tényező befolyásolhatja
2020. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem pont nègykèzlàb volt kenyelmes, de èn magam döntöttem ìgy. Gàtam is èp maradt. Ha bàrmire kènyszerìtenek szülès közben , az szülèszeti erőszak. A hüvely ,,J"akaban meghajlik haton fekvő helyzetben, ezèrt ez nem előnyös, de rengeteg mas pòzban kenyelmes ès biztonsagos lehet a szülès. Te vègül hogy szültèl?
2020. ápr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Neked akartak jót. Ez irtó ritka, sajnos a legtöbben még mindig a fekve szülést erőltetik.
2020. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 khniki ***** válasza:
100%
Az orvost úgy valasztottam, hogy a háboritatlan szülést pártolta. Azt csináltam, amit akartam, de javasoltak ők is pózokat. Szerintem nem volt olyan, amit nem probáltam ki, de vegül a szülőágyon kötöttem ki.
2020. ápr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sok mindent kipróbáltam, de nekem egyedül hanyatt feküdni volt kényelmes, pedig a dokim nagyon támogató volt. Egyszerűen erőm sem lett volna már pozíciót fenntartani, annyira elfáradtam a végére.
2020. ápr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem is csak fekve lehetett, pedig én örültem volna, ha választhatok, speciel négykézláb sokkal könnyebbnek éreztem volna.
2020. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak neked akartak jót, kipróbálhattad volna, vagy ha mást nem, ratámaszkodni az ágyra. Magyarországon nagyon erőltetik sok helyen a fektetést, de az csak az orvosnak jó leginkább, mert lát, de ahogy előttem is írják kitolásnál az anyát gátolja,lassítja, mert pont a gravitáció jótékony hatásától foszt meg. Persze kinek hogy a kényelmes. Nincs két egyforma szülés
2020. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem szörnyen hangzott már amikor mondták, hogy forduljak meg, mintha egy ellő tehén lennék. Kádban akartam lenni de foglalt volt sajnos. Végül császár lett, több okból is.
2020. ápr. 2. 12:07
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Hidd el nem lett volna császár ha megfogadod ezt a jó tanácsot.
2020. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!