Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol van az országban még apás...

Hol van az országban még apás szülés?

Figyelt kérdés
Semmiképp sem szeretnék a párom nélkül szülni 😑 kb akkor már inkább itthon..
2020. ápr. 11. 13:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiekben készülj, ha nagyon bedurran a korona vírus lehet sehol nem fogják engedni mostanában.
2020. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Győrben az épületbe se léphet be az apa, csak amikor beviszi a kismamát és amikor hazahozza őket, akkor is csak az üvegajtóig. Csomagot a portán kell hagyni.


Egerben sincs apás szülés, de ott a folyosón ülhet az apuka a szülés alatt és amikor áttolják az anyát és a babát az osztályra, akkor rájuk pillanthat. Az épületbe beléphet, az üvegajtóig felviheti az esetleges csomagokat, akkor láthatják egymást.


Más helyen nem vagyok jártas, a magánkórházakat javasolják a környezetemben a kismamáknak.

2020. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
48%

Pécset és Zalaegerszeget hallottam, hogy ott ha van megfelelő védőfelszerelés, amit szinte lehetetlen beszerezni, akkor engedik. Meg Budapesten a magán intézményekben. De ebben az időszakban nem a legjobb ötlet megjátszani, hogy autóba ülök, és kikötök ott, ahol lehet még. Ez most egy szükséges rossz. Régen is megszülettek apuka nélkül a gyerekek, most is ki lehet bírni.

Nem tudom mennyire van közel a szülés, de az otthon szülést elintézni sem egyszerű, most meg pláne nem hiszem, hogy nagyon dobálnák az engedélyeket.

2020. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, nyugodj meg. Ez most nem kívánságműsor. A korlátozások az emberek, többek között a te és a kisbabád védelmét szolgálják. Az otthonszülés úgy biztonságos, ha legalább 1 bába ott van veled, kíséri a szülést, és tudja, mikor kell téged kórházba vinni. Egyedül, szakképzett segítség nélkül életveszélyes szülni. Remélem annyi felelősség van benned, hogy nem kockáztatod a gyermeked életét. Ez most sok kismamának nehéz helyzet, érthető a kétségbeesésed. de mindenképp muszáj megnyugodnod, hogy átgondolt, felelősségteljes döntést tudj hozni.
2020. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Szombathelyen, Zalaegerszegen egyelőre bemehet apuka,es csak sima apás szett kell. Pécsett is bemehet, de ott a beszerezhetetlen védőfelszerelést kér a kórház, így lehetetlen.
2020. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
83%
Bp, Szent István kórház. Ha segítségre van szükséged, facebookon rengeteg támogató csoport van, pl a természetes szülés kérdezz felelek
2020. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
42%

Felelőtlenség otthon szülni, főleg bába és előzetes felkészülés nélkül!

Komolyan a férjed jelenléte fontosabb?

Én is lassan szülök, de ez meg se fordult a fejemben. Most ez van, el kell fogadni ezt a helyzetet. Saját és a babánk védelme érdekében.

2020. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
41%
Látom kérdező a lepontozás megy, de a reális gondolkodás nem. Akkor hisztizz, és nyomd a piros kezeket.
2020. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom mennyire van közel a szülés, de ez csak rosszabb lesz. Nagyon kevés helyen engedik már be az apukákat. De esetleg ha megírnád hol laktok, lehet tudnánk segíteni. Viszont jelen helyzetben szinte lehetetlen, hogy ne ott szülj ahova tartozol. Nem tudom hány kórház rendelkezett így, de a székesfehérvári kórházban hiába van fogadott orvosod, ha nincs éppen ügyeletben, akkor nem vezetheti le a szülést. Csak ügyeletesnél lehet szülni, amíg tartanak a járvány miatti intézkedések.

Az otthon szülést meg nyugodtan felejtsd el. Egyrészt hivatalosan engedélyhez kötött, amit most kétlem, hogy kapnál, ugyanis mind rátok, mind az ellátó személyzetre veszélyes a vírus. Ki tudja kiben lappang. Remélem azt meg nem gondolod komolyan, hogy mindenféle szaksegítség nélkül szülsz.

2020. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Na a sok okoskodó megjelent..

Az otthonszülés mukodo dolog, melyek komoly szabályozása van Magyarorszagon, látszik hogy itt kb egy hozzáértő hozzászólás nincs.

Nekem harmadik gyermekem lesz, szóval van már tapasztalatom a szülésben. De bele sem merek gondolni hogy akinek az első azok milyen lelki mevprobaltatason mennek keresztul. A természetes szülés legfontosabb alap pillere a biztonság. Ma már a szülések tobbsegenel arra készülhettek az anyák hogy ott lesz velük a választott személy. Ordas hülyeség hogy ezt nem engedik. Ha az anyuka koronás 99% hogy az apuka is és fordítva. Akik gyereket csinálnak általában nem kell mondani hogy egy agyban alszanak egy háztartásban érintkeznek.. full butaság így dönteni. A kórházi személyzet 99%ban nem tudja az anyát korbedulaskodni, ellenben a választott személy igen. Nálunk apuka etetett, itatott, tartotta bennem a lelket, szolt ha valami gond volt. Ergo meg felelősségét is tudott bizonyos fokig értem vállalni. Ne adj Isten van aki elájul stb. Régen is megszültek.. De nem menjunk mar vissza az őskorba. Ez egy fontos elem a modern termeszetes haboritatlan szülészetben. Nekem tokeletes komplikációmentes szüléseim voltak a férjem jelenlétében és ő ehhez nagyban hozzájárult.


Játszik nálunk az otthonszülés, magánkórház, és a fennmaradó kórházak. Majd még informálódom hogy mi legyen. Ti meg nyugodtan szüljetek kísérő nélkül.

2020. ápr. 11. 16:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!