Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van szüléskor, katéter,...

Miért van szüléskor, katéter, beöntés, gátmetszés, császármetszés, papírok alá írása, vizsgálatok, infúzió kapás?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 12. 19:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Mert szukseges?
2020. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Mert nem a régi jó világban élünk, amikor a szülés nem műcirkusz volt, hanem az élet része. Volt, ahol egy tizenéves gyerek is le tudott vezetni egy szülést, ha muszáj volt. Igaz, nem kapott érte babánként 500 ezret, csak egy köszönömöt és egy életre szóló élményt.
2020. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy nekem mondták a kórházban:

Katéter: gyakran előfordul, hogy a hólyag nem tud ürülni egy ilyen nagy kihívás után, mint a hüvelyi szülés. Viszont, ha nem ürül, akkor a méh sem tud összehúzódni. Császár esetén azért szükséges, mert ugyebár deréktól lefelé le van bénítva az ember és nem érzi a vizelési ingert, nem tud mosdóba menni.

Beöntés: csúnyán mondva azért, hogy ne sz.rba érkezzen a baba, illetve kicsit erősíthet is a fájásokon.

Gátmetszés: egy metszést szebben tudnak megvarrni, mint egy szakadás. Szakadás pedig a nem eléggé kitágult hüvely miatt fordulhat elő, vagy ha túl nagy a baba (feje/teste).

Császármetszés: ikerszülés, faros szülés, bármilyen komplikáció esetén előfordulhat (itt igazából nem értem a "miért?" jellegű kérdést)

Papírok aláírása: bármilyen osztályra befektetnek, felveszik az adatokat, szedett gyógyszerekre, gyógyszerérzékenységre, testsúlyra, magasságra, apa adataira stb.

Vizsgálatok: szükséges, hogy lássák, milyen fekvésű a baba, mekkora, milyen állapotban van a méhszáj. A méhszáj állapotától függ például, hogy milyen rásegítésre lesz szükség a szülésnél (ballon, zselé). Vajúdás alatt a fájásokat és a baba szívhangját figyelik.

Infúzió: pontosan milyenre gondolsz? Én pl. oxitocint kaptam infúzióban, hogy legyenek fájásaim.


(Egy hüvelyi szülésen vagyok túl és ezek közül a gátmetszéssel, papírokkal, vizsgálatokkal, és oxitocin infúzióval találkoztam.)

2020. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Beöntés pl nyilvánvaló, szülés közben történhet baleset, ezért kérhető, katéter szintén. Gátmetszésre akkor van szükség, ha a baba túl nagy, és amúgy is repedne a gát, ezt megelőzik. Császármetszés általában olyan esetben, mikor máshogy nem menne a szülés, így a baba és az anya érdekében nem természetes úton születik meg a gyerek, de van, aki csak szimplán emellett dönt, mert fél a szüléstől. Papírok nem tudom miért kérdés, mindennek nyoma van már, vizsgálatok is nyilvánvalóak, a szülés azért nem egy kis dolog, le is gyengülhet közben az anya, infúzió is ezért kellhet.
2020. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%
Egy jòl sikerült hüvelyi szülèsnèl csak utòlag kell egy gyors vizsgàlat, hogy nem törtènt-e ellàtàst igènylő sèrülès. Papìrok alàìràsa orszàgonkènt ès kòrhàzankent eltèrő ez jogi ès nem.orvosi okokbòl szüksèges. Az összes többi rossz szokàs/ műhiba/ vèszhelyzet eseten kell.
2020. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk beöntés és borotválás van.

A többi mind és hogy míért? Hát a drága főorvos urak nehogy már órákig döglődjenek bent míg megszül az asszony: burokrepesztés,oxitocin aztán adjunk neki. Meg dehogy fogja a gátvédelmet megpróbálni minek? Gyorsban vág azt csók. Ha meg végképp lassan megy akkor szikét neki

(Tisztelet a kivételnek)

2020. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 khniki ***** válasza:
71%
Nekem csak infuzió volt előtre, utána. Szükség volt oxitocynra, utána meg rosszul voltam a kimerültség miatt. Semmi más nem volt, de mondjuk olyan orvosnál és olya helyen szültem, ahol a háborítatlan szülést támogatják.
2020. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

"Mert nem a régi jó világban élünk, amikor a szülés nem műcirkusz volt, hanem az élet része. "

Abban a régi jó világban, ahol a babák és az anyák elég komoly százaléka nem élte túl a szülést? Ha volt valami gebasz, nem volt segítség? Az aztán tényleg remek lehetett. De kár, hogy nem akkor szültem! Ja várjál, akkor már az első gyerekem se élte volna túl. Akkor talán mégsem kár.

Mindemellett én tudom, hogy nagyon sok a fölösleges beavatkozás, és ez sok kismamát frusztrál. De ezerszer inkább ezek, mint a régi jó világ, ahol elég komoly esély volt rá, hogy vagy az anya, vagy a baba, vagy mindkettő ottmarad.

2020. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek közül egyik sem volt. 2019 Bp Szent István Kórház.
2020. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Más fejlettebb országokban érdekes módon ezekre a rutin, művi beavatkozásokra nincs szükség (nem a császármetszésre gondolok).

Sokkal természetesebben állnak hozzá, és nekem ez ezerszer szimpatikusabb.


Magyarországon az van az általános köztudatban, minél többet avatkoznak bele a természetes és lassú folyamatba, annál többet dolgozott az orvos, annál többet tett érted, annál több figyelmet kaptál - a szülő szemszögéből. Ezt erősítik is az orvosok a felesleges beavatkozásokkal, hogy az elégedett anyuka majd perkáljon.


Kiemelem, ezek a felesleges beavatkozásokra vonatkoznak. Pl rutin gátmetszés, akkor is ha nem szakadna, igen van ilyen, vagy rutin oxitocin, rutin borotválás, rutin beöntés. Ezek nem feltétlen kellenek. A székletet feltakarítják, nem beszélve arról, hogy beöntés után ha nem jött ki minden akkor guriga kaki helyett hasmenés van, azt meg nem olyan könnyű feltakarítani.

Katéter TELJESEN FELESLEGES.


Jöhet a lepontozás, úgyis az lesz.

2020. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!