Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Telki kórház vagy a Dr. Rose...

Telki kórház vagy a Dr. Rose magánklinika szülészete? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Esetleg a Róbert Károly Magánklinika? Babát tervezünk ismét és mivel az első szülésemnél nem voltak jó tapasztalataim -talán nem volt elég a hálapénz-, ezért úgy döntöttünk, a második baba magánkórházban születik. Aki megtehette, hogy ezen intézmények egyikében szült, kérem, ossza meg a tapasztalatait! Köszönöm! Éva
2010. júl. 28. 19:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


...és most már a Kútvölgyi is magánkórház, csak hogy végképp ne tudj dönteni :)

Érdemben egyébként nem tudok segíteni, én akkor szültem a Kútvölgyiben, amikor még lehetett tb-re, de akkor nagyon jó volt!

Remélem sikerül jót választanod!

2010. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

A Telkit ne!


[link]

2010. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Sima állami kórház a legjobb, ez úgysem wellness

hétvége:-)))

Én a Margitban szültem 2x.

2010. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

Én is a Margit kórházban szültem mindkét gyermekemet. Nagyon-nagyon tudom ajánlani!!!! Nem véletlenül lehet sok jót hallani erről a kórházról! Itt nem kell pénzt csengetni, hogy profi, és kedves ellátást kapj!


Elnézést, hogy nem pont a kérdésedre válaszoltam, csak jelezni szerettem volna, hogy nem csak magánkórház lehet alternatíva számodra! :)

2010. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%

Dr. Rose hogyha magánklinika. Ott Lintner Balázst ajánlom, édesanyámnak ö vette ki a méhét, nagyon jó szakember, fiatal és nagyon kedves! Ráadásul anya egyik kolleganöje nála szült és nagyon meg volt elégedve! Szóval ha magán mellett döntesz akkor öt válaszd.:)

Remélem segìtettem.

33 hetes kismama

2010. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Most megijedtem... Én a Telkibe járok és ott akarok/tam szülni. Én sok jót hallottam a helyről, azért mentem oda. Most, hogy odajárok, volt néhány apróbb problémám velük, de azok tényleg nagyon apró dolgok, de nálam már ez is megfontolás kérdése.

Viszont a Róbert Károlyt nem ajánlanám, szerintem az nem magánkorház, olyan, mint egy állami, csak fizetsz érte.

Én most megfontolóra vettem a Dr. Rose-t, bár drágább, mint a Telki, de szimpatikusabb.

Azért, ha tudtok még jó vagy rossz történetet a Telkiről, megírnátok?

2010. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy nekem úgy tűnik, hogy a Róbert Károly tényleg egy állami kórház, azt hiszem Nyírő Gyula szűlészete volt ott régen, most ugyanaz, csak magán lett és más névvel. Tény, hogy a legolcsóbb, de ha elmész oda, látni fogod, miért.

A Telki sokkal jobban hasonlít igazi kórházra, mint a Dr. Rose, és sokkal több tapasztalatuk van szülés terén, szerintem. Eleve, anno, nem tudom pontosan, 96-97-ben nőgyógyász orvos/ok alapították, és ez az egyik "főprofilja a kórháznak.

A Dr. Rose pedig a legdrágább, és tényleg, nekem úgy tűnik, hogy inkább a luxus van előtérben, mint más. Nekem több rokonom volt ott más okból és meg voltak elégedve. A szülészetről én sem tudok semmit, pedig érdekelne. Nekem még nagyon újnak tűnnek, kevés tapasztalattal.

2010. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! A Margiton én is gondolkoztam, ellenérzésem nincs vele kapcsolatban, bár nem is lehetne, hisz nem is ismerem, de jókat hallottam róla. A magánkórházat a férjem hozta szóba, elkezdtünk gyűjtögetni rá pénzt, de kicsit félek, hogy mi lesz, ha komplikáció adódik, akkor át kell szállítani rohamkocsival egy másik kórházba engem vagy a babát.


A Kútvölgyiről sajnos nem csak jót hallottam, ezért nem is tettem fel a kérdésben. A volt Nyírő szülészete ezek szerint nem sokat változott, csak fizetős lett.


Tényleg nem nyaralni megy az ember, nem is a luxus miatt gondoltunk rá (már van egy fiam, tehát tudom, mennyire nem érdekli más az embert szülés után néhány hétig). Csak egyszerűen szeretném, ha az orvosok nyílt lapokkal játszanának, nem ködösítenének, tudnám, mit várhatok el a pénzemért, hogy kifizetek X. napi ellátást, nem dobják ki a férjemet, a fiam is bejöhetne a testvéréhez stb.


Margit lehet jó lenne. Csak orvost kéne találnom, hátha van, aki szimpatikus. Csak az Uzsokiban nem akarok újra szülni! :(

2010. júl. 29. 16:10
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Ma olvastam az augusztusi kismamában, hogy a Dr. Rose klinikán:

sima szülés EDA nélkül: 590 E

sima szülés EDA-val: 730 E

császár: 880


Na én 2x szültem a Margitban ED-val (10 éve és majdnem mnásfél évee)TÖK INGYEN, vagyis fizetem tb-t.

nem kellett 130 ezret leperkálnom az EDA-ért.

Volt fogadott orvosom.

És bent voltam 4 napig, ne dobtalk ki 2 nap után, sőt haza sem endegtek, amíg vért nem kaptam


Lehet hogy a magánkilinikán hiper szuper szobák vannak, de ez abban pár napban amúgy sem nagyon érdekel egy frissen szült nő, aki pihen, alszik,, eszik, szoptat.

Sőt jólesett a másik 2 kismamával beszélgetni.

Elmebeteg dolog ennyi pénzt kiadni egy szülésért:-((((

2010. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem elmebeteg dolog, ha valaki más körülményekhez van szokva, és aki ki tudja fizetni ezt az összeget nehézségek nélkül.

(Van, aki ennyit ad ki egy táskáért vagy egy óráért.)

2010. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!