Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyenek a szülési fájdalmak?

Milyenek a szülési fájdalmak?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első szülésem, és eléggé izgulok... (még 1 hónap)

Főleg a vírustól féltem a babát.

Az a kérdésem, hogy Ti hogy életétek meg az első szülést? Milyenek a fájdalmak?



2020. máj. 6. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, amin ne gondolkodj.
2020. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
tényleg ne gondolkodj rajta, mert ha valaki leírja hogy mennyire rossz volt neki, bebeszéled magadnak a lehető legrosszabbat és csak rondít majd a helyzeteden.
2020. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval.😊 Fú mikor szültem jó sokáig voltam a szülőszobán,3 nő megszült előttem,függönyök választottak el minket,mindent hallottam,hát már az is szörnyű volt😂😂Az egyik szó szerint ordibált,kiabált hogy ő meg fog halni stb. Gondolhatod... Nekem nagyon fájt,mondjuk nehezen jött ki a babóca,szakadtam is meg minden. Emlékszem már az utolsó nyomásoknál hangosan felkiáltottam hogy ilyen nincs hogy ennyire fájjon,doki meg - ne beszéljen nyomjon!😄 Most 2 év telt el már csak nevetek rajta,akkor fájt,pár óra múlva már nem is fogsz vele foglalkozni#csak a picivel. Akkor ott rossz,ennyi,gyorsan túl leszel rajta
2020. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszak, fájdalmasak, kinek jobban, kinek kevésbé. De ha jól belegondolsz ezt tudod te is. Ha visszagondolok nem is igazán a fájadalomtól féltem anno, inkább a bizonytalanságtól, attól, hogy nem tudtam mi lesz, milyen lesz. Most, hogy a tesóval nekem is egy hónapom van hátra (nagyon max és nagyon remélem) sokkal tudatosabbnak érzem magam. Tudom, hogy rossz lesz, fájni fog, ráadásul a férjem sem lesz ott a veszélyhelyzet hozta szabályozások miatt, de megcsinálom/ megcsináljuk. A babának is azt sulykolom, hogy ügyesek és gyorsak leszünk, aztán meg csak pár nap és jöhetünk haza a fiúkhoz.

Ennyit kell magadnak is mondanod, hogy meg tudod csinálni, bármi lesz is, meg mert muszáj is. A fiam születésénél ez nekem csak a kitolása szakaszban esett le, amivel akkor már kb egy órája kínlódtunk. Na utána kb 2. fájásra meg is lett.

2020. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Derwer ***** válasza:

Ahogy már írták az előzőek, ne tréningezd be magadat. ;)

Az én feleségem sok videót nézett, rettegett és bár "csak" a rendes fájásokig jutott el, utána császár lett, de még velem is szokott hangosabban kiabálni, mint amit szülésnél csinált. ;)

2020. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én mindenórás vagyok, mégsem foglalkozom azzal, mennyire fog fájni. Én már csak a gyerekre tudok gondolni, hogy meglássam azt az édes kis pofikáját :) 4D ultrahangon megacuki volt. Szóval nem túráztatom magam a fájdalmak miatt, majd ha ott leszek, megtudom. Kisbabás barátnőm azt mondta, hogy arra a fájdalomra úgysem lehet felkészülni.
2020. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fájni fog, ne gondolkodj rajta. De ez kell ahhoz, hogy a kisbabád a világra jöjjön. Másnap már nem is fogsz emlékezni rá.
2020. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát én csak vajúdtam egy keveset, mert végül sürgősségi császár lett a dologból...de nekem az nem volt vészes. Reggel felébredtem és enyhe mensi szerű görcseim voltak. Úgy gondoltam majd egy kis extra magnéziumtól jobb lesz. Nem lett...mire orvoshoz kerültem 3 ujjnyira nyitva voltam...nekem hasonló érzés volt, mint amikor a pénisz eléri a méhszájat és megnyomja (szebben nem tudtam leírni) az a hirtelen kellemetlen belenyilaló érzés...és ez ugye bizonyos időközönként. Az a folyadék sem tudta megállítani a méhszáj nyílását amit infúzióban kaptam...úgyhogy mikor 5 ujjnyira nyitva volt akkor vittek is a műtőbe. Ez a kezdetektől a műtétig kb 7 óra volt...de nekem azok a fájdalmak simán kibírhatóak voltak. Később biztosan rosszabb lett volna.
2020. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 khniki ***** válasza:
Semmi kibírhatatlan nem volt, egy nyekkenés nélkül zajlott nálam az egész. Vajúdásnál a derékba sugárzó fájdalom a legrosszabb, de azérr az sem a világ vége. A kitolás nekem nem fájt.
2020. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első babámat szültem 2 hete. Én durvábbra számitottam 😁 a gáz segít ellazulni.
2020. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!