Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz, hogyha a fájások...

Tényleg igaz, hogyha a fájások egy magánklinika közelében kezdödnek, akkor ott is ellátnak? Vagy elküldenek államiba?

Figyelt kérdés
barátnöm azt ajánlotta, hogy a kiírt idöpont körül, tartózkodjak egy magánklinika körzetében, "nyaraljak", ha megindulnak a fájások akkor húzzam amíg tudom, 5 perces fájásokkal hívjunk taxit, már a magánklinikának kötelessége ellátni, nem küldözgetnek sehova hiszen folyamatban van a szülés. Én nem nagyon hiszek ebben. Igaz ez? Meg lehet csinálni? Az nem baj ha utána részletekben kiszámláznák, csak elöre fizetni nem tudunk.
2010. júl. 29. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

részletekben 200-300ezer forintot kiszámláznak egy szülésért???az fincsi...szerintem annyit nem ér meg.

Amúgy meg nekem sem hangzik ez túl valószínűnek, akkor sokan csinálnák...amúgy meg szerintem elég viccesen hangzik, hogy arra felé kell járkálni a kiírt időpont körül, hátha összejön...

2010. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nekem is vicces volt :D elöször azt hittem, hogy szórakozik, aztán kiderült, hogy teljesen komolyan mondta. De amúgy én is kételkedem, hogy ilyet lehet, ezért kérdeztem, hogy ti mit gondoltok erröl:)
2010. júl. 29. 11:48
 3/16 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de ilyen butaságot még nem hallottam.
2010. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az 5 perces fájások is elmúlhatnak. Ha még nem indult meg a szülés,akkor nem biztos,hogy bennt tartanak. Elküldenek egy állami kórházba. Én biztosan nem kockáztatnék. Inkább szülnék ott,ahol ismer az orvos.
2010. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ez úgy merült fel, hogy beszélgettünk, és mondtam neki, hogy nekem se fogadott orvosom se fogadott szülésznöm nincs, és rettenetesen félek kihez és hova kerülök, milyen ellátással stb. mert így muszáj a körzeti kórházba mennem. Erre mondta, hogy aki nyaral éppen, azt sem küldik a körzetibe ha rájön a szülés, és akkor csináljam ezt, a biztosan jó ellátás érdekében.
2010. júl. 29. 11:58
 6/16 anonim ***** válasza:

na jó, de szerintem az más, ha valaki vidéken van,vagy abban a városban, ahol lakik, csak éppen egy magánklinika környékén....szerintem max megvizsgálják, aztán továbbküldik.Amúgy meg attól még hogy magán klinika, nem biztos hogy jobb az ellátás, hiszen úgy esik be az anyuka, hogy addig nem fizetett a dokiknak, és nem valószínű, hogy a szülésért fog fizetni...

Amúgy hol laksz?

Csak mert nekem sincs se dokim, se szülésznőm, szóval irány Vác, mikor beindul a szülés, oda tartozunk.

2010. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

de ez úgy hülyeség ahogy van. ha fogadni orvost nincs pénzetek akkor magánklinikára lenne mégha részletben is? amúgy nem hiszem,hgoy részletre számláznának, de már ott kezdődik a dolog, hogy ez egy butaság amit a barátnőd mondott. és mi van ha 20 órán át vajúdsz?! addig a parkolóban vársz a klinika előtt?

figyelj nem kell kétségbe esni mert nincs fogadott orvosod, nagyon sokan vannak így. melyik kórházba tartozol?

minden jót kívánok, ne parázz, rendesen el fognak látni így is, és a barátnődre ne hallgass :)

2010. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azért hülyeség, mert minden magánklinika közelében van egy állami kórház is. Pl a Kútvölgyi mellett ott van 50 méterre a János kórház. De a Róbert Károly is a központban van és a dr Rose is, és a Telki sincs olyan messze.

Ha ez igaz lenne, mindenki ott bóklászna a környéken a 39.héttől :)

2010. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy magánkórház nem fog ellátni, én nem hallottam még erről. Meg nem lenne logikus. A magánkórházat nem támogatja az állam semmilyen szinten, tehát nincs is ehhez köze. Ha nem fizeted a TB-t vagy nincs is TB-d, akkor ha balesetet szenvedsz vagy szülsz, bevisznek az állami kórházba, akkor ugyanúgy ki kell a végén fizetned, mintha magánkórházba lennél. Tehát a magánkórház lehet, hogy ellátna, de a végén benyújtaná a számlát. Ezért van az is, ha pl. nincs biztosításod és külföldön bármi baleset ér, ki kell fizetned a kórháznak, az államinak is.
2010. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért én megnézném, hogy egy magánkórházban mennyi a szülés. Mert nem 2-300 ezer, hanem mondjuk a duplája. Én két éve nézegettem ( párom lobbizott, hogynem akarnék-e magánt), de gyorsan letettem róla. Szóval az még részletre sem kevés.
2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!