Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első szülésnél gyorsan...

Ha az első szülésnél gyorsan tágult az anyuka, esélyes,hogy a másodiknál is így lesz?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg van az esély. Ismerek olyat, aki első és második babát is pik-pak megszülte 3-4 óra alatt. Szerencsés az ilyen :)
2020. jún. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Esélyes


Mind2 gyerekkel gyorsan tágultam.

Az első szülés ennek ellenére majdnem császár lett..


2. Baba 2,5 h alatt lett meg

/ első kósza görcstől 3,5 h.. de akkor még sütöttem főztem a naggyal játszottam... azt hittem sok volt a délelőtt.. rohangáltam Nst.. doki.. naggyal a kezemben/

2020. jún. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom szülésemkor nagyon gyorsan tágultam. Mire észbekaptam, hogy eléggé fáj a hasam, és rendszert vélek felfedezni a fájások között, aaaddigra már 5 perceseim voltak, mellette vígan csináltam ezt-azt. 2. és 3. szülés előtt már kórházban voltam, törökülésben szóltam a vizitelő dokinak, hogy szerintem szülni fogunk. Nem akarta elhinni, megvizsgáltak, mondták ez még 1-2 óra biztos lesz.

Fél órán belül jöttek a tolófájások.


Elsőnél a fenti 5 percesek után indultunk be a kórházba, 30 perces út volt, ott vártunk 10 percet mire megvizsgáltak, és mondták, hogy 8 ujjnyira vagyok tágulva, szülünk.

Hamar jöttek a tolófájások, 30-40 perc múlva.

Viszont a kitolási szakasz itt borzalmasan hosszúra nyúlt.:( Több mint 1 órán keresztül nyomtam, nagy volt a baba fejkörfogata.


2. - 3. babák ugyanakkorák voltak, 3. nyomásra kint voltak. 3.nál már semmilyen apró szakadás sem.volt.


Remélem, tudtam segíteni.:)

2020. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. A töröküléses dokifogadás a 3.nál volt. 2.nál is bent voltam már a kórházban megfigyelés alatt, jöttek a semmiből az 5 percesek, mosolyogva szóltam, hogy mi a helyzet. Be a szülőszobába, vizsgálat, kütyük fel, párommal nevetgélünk még, szülésznő szerint még 1-2 óra, doki el is megy még nyugodtan vizitelni.

Fél órán belül jöttek a tolófájások, doki már csak arra ért vissza, hogy a babát a mellkasomra helyezik éppen.


Oxitocint mindháromnál kaptam. Nagy babák voltak mindhárman, 4 kg körül, 57-59 centivel.

2020. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is három babát szültem, és mind a három szülés gyorsan könnyen, hálistennek komplikációk nélkül zajlott. Az első esetben volt gátmetszés, a második és harmadik szülésnél már semmi.

Az első babám 3800gramm volt, a másik kettő pici volt, 3kg alattiak.

2020. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!