Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha visszautasítom a gátmetszés...

Ha visszautasítom a gátmetszést, borotválást, beöntést, akkor ugye semmiképpen nem csinálják? Vagy lehet olyan, hogy az elutasításom ellenére megcsinálják?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 22:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennek ellenére aláírod a papírt amit a szülőszobán az orrod alá dugnak arról, hogy beleegyezel akkor csinálhatják. Ezt nyilván elutasíthatod de nem árt ha ehhez van egy támogató orvosod, mert az ügyeletesnek (teljesen érthető okokból) sem ideje sem kapacitása nincsen minden éppen szülő kismama egyedi igényeire és elfelejtheti / ha egy paraszt akkor csak azért is kitolhat veled vagy azzal hogy mégis vág, vagy azzal, hogy hagy tokáig repedni.
2020. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Papírt nem kapok, amin nyilatkozok arról, hogy ezeket elutasítom? Mert akkor tudnám mutatni az ügyeletesnek, ha csak azért is csinálni akarná
2020. jún. 18. 22:36
 3/61 anonim ***** válasza:
63%

Megkérdezhetem, hogy miért utasítod el? A borotválást csináld meg magadnak, egyszerűbb, vagy a párod megcsinálja. A beöntés hasznos, és nem kellemetlen, nekem is volt. Csak nem akarod, remélem, hogy a gyereket a carból kaparják ki...

A gátmetszés meg vagy kell,vagy nem. De ott és akkor a gyerek a lényeg, nem te. Sajnálom, de így van. Sőt! Az egész terhesség a megtermékenyüléstől fogva már a gyerekről szól.

Majd megérted, ha megszületik. Hogy most milyen apróságokon agyalsz..

Komolyan,ha spirálban szétreped a hüvelyed, az jobb?? Vagy egy nagyfokú gátrepedés miatt hordhatsz pelenkát, mert bekakilsz lépten-nyomon. Az biztos jobb lesz. Te tudod.


Ezeket teherbe esés előtt kell átgondolni. Az anyaságot mindennel együtt kell vállalni.

2020. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
73%

Azert picit sarkitva irod a dolgokat... egyiket sem csinaljak mindenhol. Nekem se beontes nem volt (es nem, nem a "carbol" kellett kikaparni a gyerekeimet), borotvalas sem volt, gatmetszest pedig csak azert csinaltak mert nagyon muszaj volt. Az utolso pillanatig probalta elkerulni a szuleszno, de a vegen egy kis vagas kellett igy is.

Nem csak a ket veglet van am!

2020. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
A 3. valaszolora reagaltam, ez kimaradt.
2020. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos Magyarorszàgon nem biztos hogy figyelembe veszik az alapvető jogaidat, a szülèszeti erőszak nagyon elterjedt. Èrdemes azonban kiàllni az èrdekeidèrt, vagy varandòssàg alatt utànajàrni, hogy ahol szülsz mennyire együttműködőek ès szakszerűek. Jogàllamban ha nem jàrulsz hozzà nem vègezhetnenek beavatkozàst.
2020. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
71%
Borotvàlast , beöntest egyszerűbb elutasìtani, gàtmetszèsnel simàn alkalmaznak nèhol erőszakot.
2020. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
86%

Utána kell nézni a kórházi protokolloknak, ahol én szültem (István) ott sem borotválás, sem beöntés nincsen, törekednek a gátvédelemre (nekem is sikerült teljesen épen megúsznom), a császáros arány is nagyon alacsony.

A kedvencem az amikor valaki nagyon szeretne természetesen szülni, elképzeli már magát a sikeres gátvédelemmel, gyertyafényben négykézláb kitolni a gyereket majd befekszik a Honvédba pl, ami a legmagasabb császáraránnyal bíró kórház Budapesten. Tájékozódni kell és első sorban kórházat választani, majd onnan orvost és nem megjelenni egy random körzetes kórházban és imádkozni, hogy legyen úgy ahogy megálmodtam (persze lehet így is, csak akkor ne ragaszkodjunk az elképzeléseinkhez). Ha van egy protokoll attól az orvos pl el sem térhet mert az állásával játszik... Akinek vannak elképzelései az áldozzon akkor arra, hogy az megvalósulhasson, nem minden kórház egyforma, elvárásaid lehetnek csak ne lepődj meg ha az adott intézményben ezt nem támogatják, ott más fogja megtalálni a számításait.

2020. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Elég szégyen, hogy még ma is van szülészeti erőszak. Most már biztos vagyok benne, hogy vagy magánkórházban, vagy otthon fogok szülni, ott legalább tiszteletben tartják a jogaimat.
2020. jún. 18. 23:00
 10/61 anonim ***** válasza:
13%
Otthonszülès a legbiztonsàgosabb. A Magyar törvènyek viszont leszűkìtik, hogy ki szülehet otthon. Pedig a statisztikàk egyèrtelműen megerősìtik, hogy magas rizikòjú vàrandòssàg eseten is az otthonszülès a biztonsàgosabb. Sajnos videken nincs akkora vàlasztek a kòrhàzakbol, mint Budapesten.
2020. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!