Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek volt hüvelyi szülése...

Akinek volt hüvelyi szülése és császárja is, és rálát mindkettőre?

Figyelt kérdés

Melyik milyen volt?

Ha szabadon eldönthetnéd, melyiket élnéd újra, melyiket választanád?



2020. jún. 24. 11:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha problémamentes, akkor a hüvelyit, ha bármi baj van, akkor császárt.
2020. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
78%
Az első szülés nekem császár volt. Féltem hisz nem tudtam mi fog történni. Adtak egy injekciót ami deréktól lefele érzéstelenített, majd bevittek a műtőbe ahol felvágtak majd kivették a picit. Mivel ébren voltam éreztem a szikét és minden egyebet, de nem fájt. Aztán elvitték a fiam mert hideg volt a műtőbe szinte alig mutatták meg. Később amikor már tudtam járni, éreztem még a helyét a varratnak, de nem volt gond. A második baba ő már természetes úton jött a világra. Nagyon fájt és azt hittem feladom mert annyira elfárdtam de amikor rátették a mellkasomra a kislányom minden fájdalom elmúlt. Leírhatatlan volt az a pillanat. Én azt mondom, hogy a császár fájdalom mentes viszont a sima szülés egy sokkal szebb momentum ami ugyan fáj de minden szenvedést megér. Ha tehetném a sima szülést választanám újra.
2020. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Csakis hüvelyit. A császár nekem pokol volt.
2020. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Számomra egyértelműen császár. Az első hüvelyi volt, elmondhatatlanul fájt, órákig vajúdtam, persze volt gatmetszes, aminek a helye hónapokig sajgott, begyulladt stb. Egy szóval borzasztó volt. Szemben a császárral, ami nekem egyáltalán nem volt fájdalmas, max minimálisan, de a hüvelyihez képest piskóta.

A harmadik gyereket is császárral fogom, az tuti.

2020. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Mennyire nézitek meg a kockázati statisztikákat amikor döntötök?

Engem aggaszt, hogy pl. 2 és 3. császár esetén a major komplikációk esélye már 8%. Ez azért nem elhanyagolható. A hüvelyi szülésnél, még császárt követően is, ennél kisebb az esély, a méhrepedésé 1.4, de még 2 császár után is "csak", 1.4% körül van.


Tudom, hogy ez bonyolult téma, én is érzem, éltem át belőle, és aggódva tervezem a következőt. De nem merek úgy dönteni, ahogy talán nekem a kényelmesebb, mert ezek a számok előttem vannak.


Ti tájékozódtatok orvosi oldalról a kockázatokról?

Hogyan teszitek a helyére az olvasottakat, mennyire jutott eszetekbe ott és akkor?

2020. jún. 24. 12:19
 6/27 A kérdező kommentje:
*0,4 bocsánat, elgépeltem.
2020. jún. 24. 12:20
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

Hüvelyinél meg hüvelyfalsüllyedés, méhsüllyedés, hólyag és végbélsérv minden 2-3.nőnél. inkontinencia...es amik ezzel járnak.


A császár fajdalma elhanyagolható ahhoz képest hogy utána egy életet elbarmolt alvázzal élj le...ha csak x idő fájdalom lenne a hüvelyi akkor az nem téma de a köverkezményekrol mélyen halgatnak az orvosok is es azok is akik ezzel szenvednek mert tabu.

2020. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Hüvelyinél meg hüvelyfalsüllyedés, méhsüllyedés, hólyag és végbélsérv minden 2-3.nőnél. inkontinencia"


Erre tudsz mutatni statisztikát?

2020. jún. 24. 12:51
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én meg császár után az intenzívre kerültem. Másodszorra ezért hüvelyit szerettem volna, de nem jött össze. Azt olvastam (sajnos nem tudom, már hol), az összenövés is gyakori, minden 5. nőt érint, és ugye az is hosszú távú, néha csak évek múltán derül ki. Sajnos mindkét szülésnél van rizikó elég még e modern korban is, a császárnál az anyára nézve életveszélyesebbek, de a hüvelyinél is akad bőven nyalánkság, ami egy életre macera maradhat (lehetne sorolni, és sok olyan van, ami mindkettőnél előfordul). Viszont a babára nézve a császár a biztonságosabb, akkor is, ha egy rendben zajló hüvelyi meg neki is optimálisabb. Szerintem ha nincs orvosi indoka, és pláne ha több gyereket szeretnél, maradj a hüvelyinél, úgyis császár lesz, ha másképp alakul.
2020. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

#7 Nagy igazság! Roncs alféllel élni garantáltan megkeseríti az egész további életét az embernek. Intimtorna vagy megoldás, vagy nem, hiába a krva jó marketingje. A műtét hatása csak ideiglenes.

Csaszár után viszont nincs tönkrement szexuális élet, kilógó "alkatrészek", inkontinencia, ellehetetlenülő tamponhasználat (ami erősebb menstruációjú nőknél egyenlő a lépten-nyomon átázással) stb.

2020. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!