Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire gondoltatok császármetszé...

Mire gondoltatok császármetszés közben?

Figyelt kérdés
Bármikor megszülethet az első kisbabánk, próbálok lelkiekben minden eshetősègre felkészülni. Ha sikerül termèszetesen szülni, mellettem lesz apuka. Viszont ha valami miatt császármetszésre lesz szükség, nem jöhet be a műtôbe. Egyszerűen nem tudom hogy fogok reagàlni egy ilyen helyzetre, ha felvágnak úgy, hogy ébren vagyok és tudatomnál vagyok. Azon kívül, hogy arra fogok gondolni hogy mindjárt megszületik a kisbabánk, hogy ne essek kètségbe? Ti mire gondoltatok, hogy tereltétek el a figyelmeteket magáról a műtétrôl?

#ébrenlét #Érzéstelenítővel
2020. jún. 25. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Csak a babára gondolj, és hogy nemsokára megöleled. Én nem arra gondoltam, hanem rémképekre, így 170-es szisztoléval győztek műteni, meg nyugtatni meg minden. Csak a babaillatra, a kis lábára, kezére, a bőrére gondolj, és hogy 1 óra múlva összebújva fekszetek majd és minden rendben lesz! Komolyan, csak erre, semmi, de semmi másra! :) Próbálj ellazulni, és a műtét után ne emeld a fejed, azt vett komolyan, mert fejfájást okozhat. Csak nyugodtan, lazán! Minden rendben lesz, minden rendben lesz! :) Mantra.
2020. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Sürgősségi császárom volt. Igazából nem gondoltam konkrétan semmire. Annyira hirtelen jött, hogy műteni kell, hogy sodródtam az árral, teljesen rábíztam magamat az orvosokra, csak legyen meg a baba egészségesen. Mire felfogtam mi történik, már a pihenőszobában szedtem össze a kusza gondolataimat.
2020. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Nálam pár órával előtte derült ki, hogy császár lesz, szóval már izgatottan vártam, hogy túl legyek rajta. Nem tudom, hogy ez jobb-e vagy az amikor hirtelen derül ki, hogy császár lesz és nincs ideje agyalni rajta az embernek, de nekem nem volt sokkoló a tudat, hogy császár lesz, sőt inkább lelkiekben felkészültem rá.

Megkellett innom a savlekötőt, utána adták gerincbe az érzéstelenítőt, azt éreztem, de nem volt vészes pedig többször szúrtak. Aztán mikor már hatott utána tették fel a katétert. Nekem igazából nagyon gondolkodni se volt időm, olyan gyors volt minden. Inkább a körülöttem lévő emberekre figyeltem azzal is lekötöttem magam. Az viszont fura volt mikor a babát vették ki, olyan volt mintha ráncigáltak volna a hasamnál fogva felfelé az ágyról. 🙈

Összességében nekem a császár nem volt rossz élmény pedig kb mindenki horrorként írja le. Nyilván az utána lévő 3-5 nap nem kellemes, de a baba nagy húzóerő. :) bár szerencsére én hamar helyrejöttem, éppen 16 napja volt császárom. :)

2020. jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Arra, hogy inkább vettünk volna egy kutyát.
2020. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Az egész pár perc lehetett, már amennyire az ember ilyenkor meg tudja ítélni.. nekem természetesnek indult, császár lett. Az orvosokat hallottam beszélgetni és egyszer csak babasírás....

Sosem voltam annál boldogabb az életben és sosem leszek

2020. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
4. Szerintem neked nemhogy császárod nem volt de még terhességed se...
2020. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Miért? Mert nem hazudja, hogy a világ legboldogabb embere volt egy hideg műtőasztalon a szike alatt? Én se voltam az, sőt, még utána hetekig se. Hányszor gondoltam én is kutyára inkább! Fontos, hogy ki lehessen mondani ezeket az érzéseket is, annyi a hazugság a témában, ami már gusztustalan.

A császár szar, és igenis van oylan, hogy az ember nem akar anya lenni pár percre, és bánja az egészet. Aztán a teljes kép, a teljes mérleg nyilván más. De ettől még a valóság nem mindig rózsaszín!!!!

2020. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Arra h ma vegre tortenik valami es kint lesz a gyerek

24 ora vajudas utan

😄

2020. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

7-esnek igaza van


Nekem nem lett császár... de 1000-szer akartam volna inkább másutt lenni az első szülésemnél.


A 2.-nál szintén az járt a fejemben, hogy haladjuk, ügyes legyen a baba.. stb...


Vagy a legjobb, ha a semmire gondol az ember / más beavatkozásnál bevált/

2020. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi császár lett. Sodródtam az árral. Onnantól "uncsi" amikor már kint a baba és összevarrnak. Kb. 5 perc mire kiveszik a babát és 15 perc amíg összevarrnak.

Az oxitól alig kaptam levegőt, így a légzésemre próbáltam figyelni, számoltam és végig arra gondoltam mikor leszek már kész.

2020. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!