Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy valakinek "fogadott orvosa" van a terhesség során?

Figyelt kérdés

Ha fizetem a TB-t akkor miért kell külön fizetni, ez igazából korrupció, csak senki nem nevezi annak?


Enélkül hogyan lehet terhesgondozásban részt venni és szülni?



2020. jún. 28. 10:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te rossz orvost fogadtál... Az én orvosom szinte végig mellettem volt de mégis igyekezett nem háborgatni feleslegesen, borogatást készített a fejemre, minden kérdésemre válaszolt és a kezembe adta a döntéseket pl az epidurálról, gátvédelemről, pozícióról stb miután részletesen elmagyarázott minden opciót. Végezetül nem volt számára alapvető a gátmetszés hanem már eleve ő vetette fel a gátvédelmet majd hagyta, hogy a szülésznőm sikeresen kivitelezze és mindezeket egy állami kórházban. A terhesgondozás alatt is végig nagyon kedves volt, lelkes és teljesen képben volt velünk kapcsolatban mindennel. Az utolsó fillérig “kiérdemelte” amit kapott pedig még tarifát sem mondott.
2020. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
8: akit fogadtam szülésznő bármilyennemű sérülés nélkül kivitelezte a tankönyvi gátvédelmet rajtam. A szobatársam a paraszt nővel szülte a második gyerekét és akkora vágással gazdagodott, hogy alig bírt ülni...
2020. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor tulajdonképpen ez nem legális módszer?"


Lehet teljesen legális is.

2020. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
#13: Magánellátásban, ahol számlát kapok a szolgáltatásról, lehet az. Államiban hogyan lehetne mégis? Fizetem a TB-t, azzal a szülészeti ellátást is, nincs oka, hogy plusz pénzt kelljen ilyen esetben érte fizetnem.
2020. jún. 28. 11:39
 15/33 anonim ***** válasza:
34%

Lehet legális, ha a saját munkaidején kívül, a kórháznak hivatalosan fizetve csinálja.


De a legtöbb, munkaidőben, a kórház cuccaival.


Ez olyan, mintha a takarítónő a munkahelyeden, az ő saját munkaidejében, külön pénzt kérne tőled, amiért kiporszívózza az irodádat. A cég porszívójával és áramával.

Te meg olyan hülye vagy, hogy kifizeted neki.

2020. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk úgy, hogy amikor államiban fogad, nem fizetsz. Szabad orvosválasztás van. Amikor állami szemészt választasz, akkor is eldöntheted, hogy melyik szakorvoshoz kerülj. Államiban az általad is fizetett tb-re lát el, mint bárki mást.

A szülés "árát" pedig beépíti a magánrendelés árába, így arról is tud számlát adni, nem fogad el külön zsebbe.

Nálunk így volt. Minden ep-re ment legálisan.

2020. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
92%

"Fizetem a TB-t, azzal a szülészeti ellátást is, nincs oka, hogy plusz pénzt kelljen ilyen esetben érte fizetnem."


Azért fizetsz TB-t, hogy majd VALAKI ellásson. VALAKI el fog. Ha neked igényed van arra, hogy egy adott ember konkrétan legyen ott, akár orvos, akár szülésznő, és ő felkel a családja mellől este a vacsoránál, vagy éjjel 2-kor bemegy munkaidőn kívül, az már ne is haragudj, igen, plusz pénz. Ezt nem fizeti a TB. Azt fizeti, hogy ha te oda bemész, akkor aki épp soron van a munkában, az köteles ellátni. Ennyi jár. Az extrák nem.

2020. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
66%

Senki nem kötelez arra, hogy orvost / szülésznőt fogadj. Nyugodtan beeshetsz az ügyeletre is, hiszen ellátnak, ez benne van a TB-ben. Csak aztán ne panaszkodj, ha a vadidegen emberek között a frusztrációtól nem tudod rendesen elengedni magadat és nem halad rendesen a folyamat, ha a körzeti kórház protokolljai sehol sem talákoznak a szülésről alkotott képeddel, és az ott lévő ügyeletesek esetleg bunkók vagy éppen csak nem foglalkoznak veled megfelelően mert mások is szülnek éppen.

De nyugi, el fognak látni és a gyerek is meg fog születni ügyeletben is TB alapon. :)

2020. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

9 van amikor nem legális


De pl a dokim számlát adott róla


Nem a szülésről, hanem a rendelkezésreállásról

2020. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
44%
Van, aki kiválasztott terméket vásárol és van, aki szereti a zsákbamacska csomagokat. Ez utóbbi az ügyeletesnél szülés. Az előbbi pedig az, hogy beleteszed az energiát, pénzt és összerakod azt a csapatot, akinek megengeded, hogy megérintse, ellássa a kisbabádat. A gyerekszülés és felnevelés pénzbe kerül. Most is, később is. Remélem, ez nem lep meg, mert akkor még sok meglepetés fog rád várni!
2020. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!