Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy valakinek "fogadott orvosa" van a terhesség során?

Figyelt kérdés

Ha fizetem a TB-t akkor miért kell külön fizetni, ez igazából korrupció, csak senki nem nevezi annak?


Enélkül hogyan lehet terhesgondozásban részt venni és szülni?



2020. jún. 28. 10:44
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem kötelező magánorvost fogadnod. Nyugodtan járhatsz az sztk s rendelésre is, ellátnak ott is, de a mai pénzorientált világban, ha azt akarod h tényleg foglalkozzon veled az orvos akkor bizony fizetned kell. Nyilván van kivétel, sokan írták már h ügyeletes dokinál szültek és szuper volt, de őszintén megmondom nekem ilyen orvosokhoz még nem volt szerencsém. Nem tudom, de én úgy voltam vele inkább fizetek minthogy ezen múljon bármi is. Sajnos rengeteg a rossz tapasztalat az anyukáktól. Ha korruptnak érzed akkor nem kell élned a lehetőséggel, mert nyilván ellátnak sztk alapon is, de vajon tényleg megéri kockáztatni h mint a hentesnél csak egy darab hús vagy a szülésnél pl? Vagy h az oda nem figyelés miatt a babának bármi baja legyen? Szomorú, de ha nincs pénz tényleg ritka az az orvos aki még ORVOS, nem véletlen nagybetűvel.
2020. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

29es, ahol én szültem, akinek nincs fogadott orvosa sírva könyörgött epidurálért, mire odaért az anesztes addigra már nem kaphatott. Én első nyikkra megkaptam. Mint ahogy én vajúdhattam kádban, aki ügyletesnél szült az nem. Én megkaptam a VIP szobát míg aki sztk alapon szült nem.


nekem ezek a különbségek simán megérték azt amit fizettem.

2020. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességemnél volt fogadott orvosom. Az első 35 hetesen született, vasárnap. Szerencsém volt, mert pont a dokim volt aznap ügyeletes, másnaptól ment egy hét szabira, így végül sikerült nála szülnöm, de ha épp nincs bent, akkor esélyem se lett volna.

Második szülésnél,csak a szülésznő ért oda a szülésre, így az ügyeletes dokinál szültem. Az orvosom a végére futott be, így a varrást+egyebek megcsinálta.

Ettől függetlenül nem mondom, hogy felesleges volt orvost fogadni. A vizsgálatoknál se volt mindegy, hogy tudja a doki ki vagyok, miről beszéltünk a múltkor, esetleg milyen vizsgálatokat kért a kontrollra és miért..stbstb

2020. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!