Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II-n lehetségesek ezek a...

SOTE II-n lehetségesek ezek a dolgok ha “csak” fogadott orvossal szülök?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék, hogy amennyiben van fogadott orvosom es tegyük fel ra is fog érni amikor szulok, illetve amennyiben minden jól megy es természetes úton tudom világra hozni első gyermekemet, akkor van-e lehetőség/támogatják-e a következőket:


-vajúdás háborítatlanul

-vajúdás pl labdan, bordasfalon, rendes agyon, medencében (amennyiben nincs komplikáció)

-amennyiben nincs veszélyben a baba vagy a mama, engednek vajudni saját tempóban

-ferjet is “emberszámba” veszik, o is ott lehet

- elso gyereknél sincs gatmetszes ha nem muszaj

-nem tanítanak kezzel

-nem jon be a szobába millió orvos ki-be kéretlenül

-ha nincs választott szülésznő, az ügyeletes ott van es ugyanúgy segít mintha fel fogadtam volna

- nincs kezzel tagitas vagy hasba konyokles

-tisztelik az anyát a kiszolgáltatott helyzetben

-nem fontos a tipikus szülő agyon szülni


Lehet sok a kérdés, de tudom, h pl egy magankorhazban ezekre figyelnek. Nyilván ha sürgősségi császár lesz a vége illetve kiderül valamikor szülés elott h császár kész akkor gondolom megint mas a helyzet


Illetve ha vaj saját orvosom akkor kinek kell szólni ha két agyas szobába szeretnek menni? Ott van bent fürdőszoba ami tiszta?



2020. jún. 29. 09:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs a typokert, autocorrect, telorol irtam :) remelem átjön a lényeg
2020. jún. 29. 09:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt követem. Nekem van orvosom a SOTE-n de kíváncsi vagyok.
2020. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem ha nem fogadsz szülésznőt miért várod el hogy az ügyeletes úgy bánjon veled mint akinek fizetsz? Gondolj bele, ha fogadsz szülésznőt ő csak veled foglalkozik, az ügyeletesnek meg van ott még pár vajúdó/szülő nő akire oda kell figyelnie így érthetően nem lesz olyan mintha felfogadtad volna.
2020. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

SOTE II-n szültem ősszel, csak orvosom volt fogadott, a szülésznő egy rezidens csaj volt. Hajnalban, front miatt nagyon sokan voltunk egyszerre bent. Nekem nagyon jó szülésélményem volt, pedig be is akadt a baba.


-vajúdás háborítatlanul: mire gondolsz? 2 ujjnál kapsz szülőszobát, addig vajúdó van. Ha csak 1-2 ember van benn, akkor a vajúdóban is békén hagynak, időnként ctgznek, ha ezren vagytok, mint mikor én szültem, akkor mindenkit ctg-re kötnek a közös térben, mert az jelez nekik kinn a nővérpultnál. A szülőszobán már csak a szülésznővel kell leboltolni, mit szeretnél, de alaapvetően haladó szellemű a kórház, csak hát na,állami keretek, nincs millió emberük mindenre.


-vajúdás pl labdan, bordasfalon, rendes agyon, medencében (amennyiben nincs komplikáció): 4 szülőszoba van, abból egy kádas, a többi zuhanyzós. A szülőszobáknak van közös, zárt folyosója, ott lehet labdázni - üvegfalon át bámulni a kertet, kifele szenvedni, meg benn van fotel. Amennyire tudom, más felszereltség nincs.


-amennyiben nincs veszélyben a baba vagy a mama, engednek vajudni saját tempóban: abszolút (bár nyilván ezt dokija is válogatja)


-ferjet is “emberszámba” veszik, o is ott lehet: abszlút, vághatja is a köldökzsniórt, az enyémnek segítettek, mutogatták, hogyan tud nekem segíteni, hol masszírozzon, hogyy tartson ellen...


- elso gyereknél sincs gatmetszes ha nem muszaj: az orvos dönt, hogy kell-e vágni, tehát ez tőle függ. Az enyém nem vágott, ami szakadt, azt meg gyönyörűen összevarrta (100%, mint szülés előtt)


-nem tanítanak kezzel: engem nem tágítottak, tudtommal ilyet nem csinálnak már


-nem jon be a szobába millió orvos ki-be kéretlenül: a vajúdóban van óránként vizit, oda bejön, aki épp be van osztva, ilyenkor kiküldik az apukákat. A szülőszobára csak a saját orvosom és az ügyeletes szülésznő jött be, senki más.



-ha nincs választott szülésznő, az ügyeletes ott van es ugyanúgy segít mintha fel fogadtam volna: csak nagyon pozitívakat tudok erről mondani. Szuper volt a csaj, pedig még be is akadt a kicsi út közben, abszolút 100% remek munkát végzett.


- nincs kezzel tagitas vagy hasba konyokles: hogy hogyan, mikor és mennyivel kell a gyereket segíteni, az orvosi kompetencia. Megkérdeznek mindenről, tehát eldöntheted, hogy a gyereked eső pulzusára hogyan reagálsz. Alapvetően az a protokoll, hogy hagyni kell a természetet, csinálja, amit akar, de amikor eljön az a pont, akkor vagy bízol az orvosodban, hogy csak akkor lép közbe, nyom rá a babára, ad oxitocint, vagy császároz meg, ha már tényleg nincs más megoldás, vagy rosszul választottál orvost! Nekem volt "hasba könyöklés", a kicsi beszorult, nem jött tovább. A doki sokáig várt, aztán, mikor nem volt értelme tovább várakozni, tenyérrel megtolta a fenekét az egyik nyomás alatt. SEMMI kellemetlent nem érezteem a szülési fájdalmon kívül, a baba pedig pár percen belül kinn volt. Mondtam is a szülésznőnek, hogy erről olyan rémeket hallottam már, hogy abból horrort lehetne írni, mondta, hogy igen, annak is a marketingje a rosszabb.


-tisztelik az anyát a kiszolgáltatott helyzetben:ez nyilván orvosfüggő, én abszolút elégedett voltam. Még a vajúdóban volt egy bunkó ápolónő, de egyébként mindenki maxikmálisan kitett magáért.


-nem fontos a tipikus szülő agyon szülni: amennyire én tudom, de, a szülés helyszínéhez és pózához ragaszkodnak.


Illetve ha vaj saját orvosom akkor kinek kell szólni ha két agyas szobába szeretnek menni? Ott van bent fürdőszoba ami tiszta?: szülőszobán a szólésznőnek, ha megvan a baba, megkérdezi, van-e igényed. Mivel a kétágyasok igazából nőgyógyászati osztályon vannak, ezért oda nem csak a szülészetes nők várnak, tehát nincs mindig szabad ágy. Egyébként a csecsemőosztályon a nem fizetős ulipános részlegen is csak 3 ágyasok a szobák, az új részlegen 5.

A fürdő: az új részlegé szuper, ott a 2 és 1 ágyasoknak kétszobánként van fürdő, az új tészlegen az 5 ágyasoknak szobánként. A tulipánosé botrányos, ott egy tömegfürdő van a folyosóra, és bár tiszta, nagyon lepukkant (műszakilag van szar állapotban, nem tisztságilag - legalábbis amikor én voltam benn, az volt...)

2020. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!