Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés vagy gátszakadás a...

Gátmetszés vagy gátszakadás a jobb?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, linkekem:


[link]


De részletezem is, amin megakadt a szemem:


“. A természetes gátszakadás még mindig jobb, mint a gátmetszés. Hogy miért?

- A gátmetszés növeli az esélyét egy további szakadásnak. Ez azért fordulhat elő, mert a baba feje nekinyomódik ennek a vágásnak és még mélyebb sérülést okoz a gátizomban.

- A szakadás könnyebben gyógyul, mint a vágás.

- A sebhely megakadályozza a gátat abban, hogy a későbbiek során nyúlni tudjon, ezzel még nagyobb károkat idéz elő a jövőbeni szülések során.

- A gátmetszés fertőzést, gátsérülést, vizelet- vagy széklettartási problémákat és fájdalmas szexet eredményezhet.”


Ez tényleg így van? Inkább szakadjon?


Kérlek, mondjátok el a véleményeteket a dologról.


2020. jún. 29. 16:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Inkább szakadjon. 😊
2020. jún. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem gátmetszésem volt, nem szakadt tovább,nem lett tőle semmi baj, plusz kaptam érzéstelenítőt amikor vágták. Szerintem a gátszakadás jobban fáj, mert arra nem lehet felkészülni. A szülés óta megvolt az első szex (7 hete szültem), és egyáltalán nem fájt, ugyanolyan volt, mint a terhesség/szülés előtt.
2020. jún. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Pont olyan ez, mint a dobhártya felszúrása. Az éles szélű, optimális helyen végzett gátmetszés sokkal jobb, mint a szakadás. a szakadás lassabban gyógyul (aki kitalálta, hogy gyorsabban, az nem százas), a heg vastagabb, merevebb, rugalmatlanabb lesz.
2020. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem vàgnak kisebb az esèlye, hogy tovàbbszakadsz. Ha jòl varrjàk össze, akkor mindegy, hogy vàgàs vagy szakadàs volt, mindkettőnek van esèlye a megfelelő gyògyulàsra. Èn kikötöttem, hogy szakadàs megelőzèsère nem vàghatnak, csak ha a baba szìvhangjànak a leesèse miatt kell vàgni. Jobban kibìrtam volna egy szkadàst, ha belèmvàgnak megcsonkítva èreztem volna magam. Szerencsère pàr karcolàssal megúsztam.
2020. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
4, egy szakított seb soha nem lesz úgy varrható, mint egy vágott. Gondolom, a foghúzás is csonkítás... szerintem pszichológus segíthet.
2020. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
és elárulom, szakadásnál is vágni fognak pluszban, hogy egyenletes sebszéleket lehessen összeilleszteni, és pp sebgyógyulás jöjjön létre.
2020. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem véleményem van, hanem a kőkemény orvosi tényeket tudom átadni, mert egészségügyben dolgozok, sebészorvos mellett is dolgoztam sokat. Az egyenetlen, szakadt sebszélek sokkal csúnyábban, lassabban, rosszabbul gyógyulnak, mint egy nyílegyenes műtéti vágás. A bőr könnyebben nyeri vissza az eredeti alakját és rugalmasságát mint a repedés után. Szerintetek viccből vágnak? Ugyan már. Baleseti sebeknél is azonnal leveszek minden cafatot, cikkcakkot a sebről, egy egyenes sebet alakítanak ki és azt könnyebb, jobb varrni és lehet alkalmazni olyan varrástechnikát amivel szinte láthatatlanul gyógyul a seb. Bárki is írta ezt a cikket, buta volt, mint a föld.
2020. jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Angliában szültem, itt nem nagyon csinàlnak gàtmetszést. Nem tudom mennyivel lett volna màsabb , ha vàgnak és nem repedek, de így sem panaszkodhatok. Pàr öltést szereztem, egyàltalàn nem volt vészes, gyorsan gyógyult, nem fàjt különösebben és alig làtszik
2020. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Én anno úgy hallottam, hogy ha magától szakad, akkor a végbél irányába indul. Ezért is vágnak, mert abból nem lesz baj, ha a vágás tovább is szakadna.
2020. jún. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem attól függ, mekkora szakadásról beszélünk. Amúgy az utolsó pont hülyeség. Szakadásánál is ugyanaz az esély rá, mint vágáskor. De amúgy az utolsó előtti is logikusan igaz szakadásakor, hisz ott is varrot sebes lesz. Osszessegeben egy pici szakadás nyilván jobb kint egyen vágás. De egy vágás jobb mint egy nagy szakadás.
2020. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!