Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már csak pár nap van szülésig...

Már csak pár nap van szülésig és nagyon félek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Félek hogy fajni fog. És félek mi lesz utána. Nektek a párotok mennyit volt bent nálatok a kórházban mikor megszületett a baba? Aludni haza ment? Éjszaka egyedül leszek majd a babával?

2020. júl. 2. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hazudjunk hogy jobban erezd magad, vagy szeretned tudni mi var rad?
2020. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szeretném tudni mi vár rám.
2020. júl. 2. 23:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fajni fog. Aztan majd nem. Igen ejjel egyedul leszel. A parom par orat volt bent minden nap.
2020. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Fajni fog. Utana lesz egy kisbabad, akirol sok-sok evig gondoskodnod kell. A parodat egyaltalan nem biztos hogy beengedik a jarvany miatt. Engem pl. egy sima influenzajarvany miatt sem engedtek be 10+ evvel ezelott. Ejszaka (foleg az elso 1-2 napon) csak szoptatni viszik at ejszaka a gyereket, hogy tudj pihenni, bar ez korhazfuggo.


Az igazan kemeny idoszak majd ezutan jon, amikor otthon nektek kell ellatni, ejszaka felkelni hozza, hallgatni a sirast, cserelni a pelenkat.

2020. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nagyon fáj, de csak pár óra az egész, ami szinte semmi az élethez mérten. Szerintem sokan nagyobb, folyamatos fájdalmakkal élnek. Ki fogod bírni te is, csak ne ess kétségbe, biztosan jó kezekben leszel és a férjed is ott lesz, hogy támogasson. Az enyém is bent volt velem (13 óra vajúdás), utána hazament aludni, másnap reggel jött is. A babát első éjszaka elvitték, hajnalban megkaptam. Egymásban tartottuk a lelket, melengettem a kis testét és ő az enyémet az ágyban összebújva :) Nem is bírtam volna másképp, hirtelen nagyon egyedül éreztem magam. Nehézkes volt ellátni, mert a csecsemős nővérek mindig stresszeltek a tejjel, meg a babák egymást keltették éjszaka a sírással. Egyszer kiültem a folyosóra vele az ölemben, hogy legalább mások alhassanak. De azt se tudtam, mit csináljak vele. Idő kell, amíg ráhangolódsz, tudsz helyben segítséget is kérni. De ne aggódj, jobb lesz neki már kint, mint bent, és te is nagyon megkönnyebbülsz majd. És hatalmas önbizalmat ad, hogy igen, ezt is megcsináltam! Mennyi nőt visszatart a gyerekvállalástól a szüléstől és az ismeretlentől való félelem! Pedig nagyon sok öröm van egy gyerekben.
2020. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fájni fog. Vagy mit szeretnél most hallani, hogy "jajj, ne aggódj, nem lesz olyan vészes, csak egy kis nyomást érzel majd"? :)) A fájások fognak nagyon fájni, utána a tényleges szülés alatt már olyan mértékű fájdalmat nem fogsz érezni, meg akkor majd úgyis arra koncentrálsz csak, hogy kint legyen a gyerek. Utána pedig lesz egy gyereked, most is inkább próbálj erre koncentrálni, ne arra, hogy fájni fog. Feleslegesen stresszeled magad, ezt nem tudod most már el kerülni, ígyis-úgyis túl kell lenni rajta.
2020. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen,fájni fog,de a fájdalom elmúlik és lesz egy kisbabád :) nálunk februárban annyian szültek,hogy nem volt baba-mama szoba,csak szoptatásra hozták a fiamat. Párom nem is látta emiatt. Nekünk inkább az volt nehéz,mikor hazahoztuk. Senki semmit nem mondott,vagy mutatott,első baba.
2020. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2-szer szültem már, egy lányom és egy fiam van. Igen, fájni fog. Amikor a lányom született és sem tudtam mire készüljek, persze igyekeztem és sikerült természetes úton megszülni, azt tartsd a fejedben, hogy minden fájással közelebb kerülsz a szülés végéhez és a "nagy találkozáshoz".Ha meg császár lesz az sem baj, lényeg az egészségetek! Mindkét alkalommal bent volt a párom. Először nem akartam, de ott úgy döntöttem jöjjön inkább be, nem bántuk meg:) Igen, a párom elment, de minden nap jött látogatni. Éjjel, ha akarod leadhatod a babát, de ott is tarthatod a szobádban, de ez szerintem kórházfüggő. Nem lesz könnyű az eleje, de bele fogsz rázódni! Könnyű, szülést, jó egészséget Nektek!
2020. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel félsz nehezebben fogod megélni, mint amilyen valójában..

Hazudnék, ha azt mondanám nem fájt, de én a szülésem minden pillanatára szívesen emlékszem..


Apuka a szülésen kívül nem colt a kórházban / tilalom/

3-an voltunk egy szobában.. / 6-an a gyerekekkel/

2020. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk csak fél órára vitték el naponta a gyerekeket


Mérni

Fürdeti

2020. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!