Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az “ciki”, ha nem annál az...

Az “ciki”, ha nem annál az orvosnál fogok szülni, akihez terhesgondozásra járok?

Figyelt kérdés
Magánba járok terhesgondozásra, szeretem a dokit, meg vagyok vele elégedve, azonban mégis egy Magánkórházban tervezem a szülést. Ez vajon kínos így, hogy nem kérem fel a szülésre / gondolhatja azt, hogy automatikusan nála szeretnék szülni? Még csak 16 hetes vagyok, kétszer kellett hozzá mennem, eddig ez a téma nem merült fel.

2020. júl. 9. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Számomra az lenne 🙂

Végig kíséri a terhességed, megismer aztán még a magánkórházba is fizetsz egy rakás pénzt..

Ha elégedett volnék az orvossal nála is szülnék, a magán kórház árát meg félre tenném a gyereknek.

2020. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ciki lett volna. Én annál szültem,akihez végig jártam terhesgondozásra. Meg voltam vele maximálisan elégedve. Megnyugtató volt,hogy ő van ott, akit ismerek és aki végig kisérte az egész terhességem nem egy idegen. Ez egy kicsit olyan mintha járnál egy fodrászhoz festetni minden hónapban aztán máshol vágatod. Én nem mennék megint vissza hozzá,mert tök ciki lenne.😂
2020. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Hát érdekes. A terhesgondozás igazából fontosabb, mint a szülés vagy legalábbis ugyanolyan fontos. Hisz a terhesség során annyi minden történik. A szülés meg kb. lemegy magától is, legtöbb esetben mindenféle orvosi beavatkozás nélkül is megszületne a baba.

Itt nálunk pl. hiába van fogadott orvosod, ha természetes úton szülsz, nem fog bemenni a kórházba az orvosod, az ügyeletes néz rád időnként, h hol tart a szülés, de igazából a szülésznő és a dúla van veled. A fogadott orvos nincs is bent, ha gond adódik, akkor riasztják.

2020. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Koszi a véleményeket! En nem gondoltam, hogy akihez járok, annal is “kell” szulnom. Igazából amennyi pénzt neki illetve a szulesznonek adnék egy bizonyos állami kórházban, ahhoz még egy picit hozzátéve ebben a másikban is tudok szülni. En is furán erzem, de sajnos akármennyire rosszul hangzik, nekem most mivel elso baba lesz, főleg ki tudja mi lesz addigra a korona helyzettel, inkább jobban éreznem magam egy maganban, ahol apa is végig velünk lehet aki ráadásul csak angolul kommunikál, mert nekem ez is szempont. Igazából egy bizonyos szülésznőhoz szerettem volna járni de sajnos nála mar nem volt hely es igy választottam a masik orvost :)
2020. júl. 9. 13:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb,hogy te jó kezekben érezd magad abban a kiszolgáltatott helyzetben amikor az ember egyébként is meg van ijedve. Akkor nem kéred fel szülésre és ennyi.
2020. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Koszi 3-as! Igazából en is kulfoldi tapasztalatokkal es kulfoldi barátnőkkel “jövök” (elso baba) es pl angliaban nem is lehet fogadott orvos, ahhoz mesz, akinél hely van, ugyanez van a szüléssel is. En nem szeretnem a szülést egy rossz keménynek felfogni, ha akaratom ellenére csinálnának velem valamit, ha több ember is bent lenne velem, mikor épp vajudok vagy szülők, csak akkor legyenek ott ha épp baj van, vagy szükség van segítségre, tanácsra. Minél többet olvastam az állami tapasztalatokról, az állapotokról es hiába szuper az orvosom, ha valóban esetleg nem ér akkor pont ra/későn jut be a kórházba, stb akkor nagyon rosszul éreznem magam, hogy csak amiatt választottam volna az adott kórházat. (Egyébként itt is csak orvost választottam volna, szülésznőbol aki épp ott van, bar ez lutri h kedves lesz-e vagy mufurc, pénzt igy is kellene neki is adni) egyelőre -es remelem igy is marad- komplikáció mentes a terhességem, teljesen jol vagyok.
2020. júl. 9. 13:40
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt nyugodtan elmondhatod neki, hogy magánban fogsz szülni. Nem kellene felkeresned azt akinél szülni fogsz? A többi vizsgálatot ő is csinálhatná.
2020. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Koszi az utolsó két válaszadonak is!

Majd a 37. heten kell a kórházba menni szülésengedélyeztetése es egy anesztes vizsgálatra. Ugyeketesnel fogok szülni, mert azt a csomagot választottam.

2020. júl. 9. 13:48
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én pont ugyanígy vagyok, mint te. 🙂

Most vagyok 38 hetes. A 30. hétig a nőgyógyászomhoz jártam terhesgondozásra, magánba (már majdnem 10 éve ő az orvosom). Akkor jeleztem neki, hogy a vírus miatt inkább magánkórházban szeretnék szülni, ottani ügyeletes orvosnál. Korrekt volt, semmi sértődés. Sőt, alaposan átbeszéltük az előnyeit-hátrányait az ottani szülésnek, minden kérdésemre válaszolt. Annyit kért, hogy jelezzem neki valahogy (telefonon, e-mailben) ha megszületett a baba, és milyen volt a szülés. 🙂


Azt javaslom, a legközelebbi látogatásnál tisztázd a helyzetet, jelezd az orvosodnak, hogy hol, hogyan szeretnél szülni, így elkerülheted az esetleges félreértést. 🙂

2020. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, ez nagyon jo ötlet! Csak a 23-II heten kell mennem hozza. Abban bízom, hogy minden rendben lesz, nem szeretnek két szék közül a pad alá esni, ha pl kiderül, valami miatt -persze ne legyen-, hogy mégsem tudnak valami miatt majd a maganban elvállalni, mert akkor kopp van...


Valoban rosszul erzem emiatt magam, mert igaz csak ketszer látogattam meg es alig beszéltünk, csak megvizsgált illetve kérdezte, hogy van-e panasz vagy kérdés, de semmi nincs, csak egy verkep beli problema van, de az endokrinologian keresztül orvosolható. :) nekem mindegy, hogy “ismerem-e” az illetőt, akinél szülök majd vagy sem, főleg ha maganba megyek, mert ott “elvárom”, hogy a legtöbben kedvesek es normálisak lesznek, illetve ok ott pártolják a teljesen háborítatlan szülést.


Majd megemlítem neki, illetve azt, hogy attol függetlenül szeretnek hozza járni gondozásra akar utana is, hat hetes kontrollra illetve ha lesz meg egy, akkor mar lehet bevállalom az államit :)

2020. júl. 9. 14:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!