Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülés tènyleg olyan...

Az első szülés tènyleg olyan borzalmas ahogy sokan állítjàk?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, és ismerősök éd idegenek egyaránt azt érzik, hogy muszáj elmesélniük nekem az első szülésük történetèt, ami 90%-ban horrorisztikus törtènet.

Próbàlok tudatosan felkèszíteni magam lelkiekben màr a vàrandóssagom elejétől hogy pozitívan álljak a korházi dolgokhoz is illetve ha nem lehet háborítatlan és beavktkozásmentes a szülès akkor se pánikoljak be, de a sztorik utàn màr ez elég nehèz.


2020. júl. 15. 03:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is akartam másodikat szülni, annyira fájt. Csak férjem kedvéért, 5 év múlva jött a második. Harmadik nem lesz. Valakinek nem vészes, valakinek igen. Én nem voltam szerencsés.
2020. júl. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Akkor egy pozitív sztori. Este 6 körül bementünk a kórházba erős fájásokkal. Bejelentkezés, előkészületek, 2 óra a szülőszobán, amiből csak az utolsó 1 óra volt nehéz, doki megvizsgált, szólt, hogy szülünk, aztán pár perc múlva kint is volt a gyerkőc. Maga szülés (kitolás) egyáltalán nem volt olyan rossz, mint amire számítottam. Az utolsó 1 óra a fájásokkal az tényleg nagyon rossz volt. De utána nagyon eufórikus állapotba kerültem, nagyon fel voltam dobódva. A dokim is mondta, hogy visszavárnak, mert ez nagyon sima ügy volt. Sajnos csak egy gyerekem lett, teljesen más okokból, de szívesen átélném a szülést még egyszer, ha ugyanilyen simán menne.
2020. júl. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Itt van még egy pozitív történet:

Este 8-kor elkezdtem érezni, hogy fájogat a hasam, pont a 40. héten voltam a kiírt napon. Fél óra múlva a kórházban voltam, a baba este 9-kor már kint volt, maga a szülés 5 perc volt. Konkrétan hármat nyomtam és kicsusszant 😃 Ez első baba volt, vékony, törékeny alkatú vagyok, mindenki ijesztgetett, hogy mennyire fog fájni és nem fog kiférni mert vékony vagyok stb. Ne hallgass a többiekre, nem törvényszerű, hogy szörnyű élmény legyen.

2020. júl. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Mindenkinél más, szerintem kár anekdotákra alapozni. Én több szülést, vajúdást láttam személyesen, külső szemlélőként nekem borzasztóak voltak...


Pár héten belül születik az első gyerekem nekem is, készülök a legrosszabbra, de reménykedem a szerencsében és a kellemes(ebb) csalódásban. És arra is építek, hogy a legkínlasztóbb szülés, amit láttam, is boldog, meghatódott anyukával ért véget. Szóval szerintem elfelejtik az előző órákat hamar, megéri :-)

2020. júl. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
24 òra volt a szülèsem, 2 òra kitolàsi szakasszal. Nem èltem meg szörnyűkènt, sőt. Ha csak ezen mùlna akarmennyit szülnèk. Fàjt persze, de miutàn megvan a baba elmùlik :)
2020. júl. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem


Pedig komplikált szülésem volt, vákuumos befejezéssel

2020. júl. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

12 órát vajúdtam. Azt mondtam soha többé!!

De nyolc év után megint babát várok.

Nem minden szülés egyforma.

Barátnőmnek az első baba mindössze 2 óra alatt lett meg.

Szerencsés volt.

2020. júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

6. Vagyok


Én annak ellenére, hogy kifejezetten nehéz volt, már a kórházban mondtam hogy lehet tesó.


1,5 év van köztük



A 2. Szülésem az álom volt... mint amiket a könyvben írnak hipnoszülés..

2,5 h volt..

2020. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Én az esélytelenek nyugalmával mentem szülni. (Direkt nem hallgattam meg senki véleményét, hogy neki milyen volt. Illetve úgy voltam vele benn nem.marad, valahogy kiszedik)

Nekem nagyon rossz élmény volt akkor és ott. Duplaadag oxitocin, egyből írtóerős brutál 1perces fájásokkal, ez este 8tól éjfélig. Olyan szinten kimerültem, hogy magamon kívüli állapotba kerültem. Csak feküdhettem, lekötöttek, csak úgy vajudhattam. Fel akartam csak ülni, azt sem engedték. Vannak részek amire nem is emlékszem. De ahogy a hadamra tették a fiamat, onnan mintha ez az egész meg sem történt volna.

Másnap már rohangásztam, ugráltam a szobaban, a nővérek meg rosszul voltak, hogy csinálom ezt. 1egység vért kaptam, mert írtosok vért vesztettem. Kívül belül tele voltam varratokkal.

Most 15hós a fiam, a 2.babát várjuk. (Tervezetten)

2020. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Személyesen mindenkitől azt hallottam, hogy a 2. mégrosszabb, aztán meg is tapasztaltam, hogy valóban
2020. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!