Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy élte meg magát a szülést?

Ki hogy élte meg magát a szülést?

Figyelt kérdés

2020. aug. 2. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Jól, a második császár már kifejezetten kellemes élmény volt.
2020. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Imádtam! 🥰
2020. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Imádtam, gátvédelmes álomszülésem volt.
2020. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Latom nehéz feldolgozni, hogy a császár is lehet jó.
2020. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

2 horror császár után jah, elég szr látni, milyen igazságtalan az élet.

Jó lenne egy jó is azért, hogy tudjam azt mondani, hogy nem csak szívtam ezzel.

2020. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyönyörűnek. Ott és akkor szívesebben lettem volna máshol, azt hittem, nem bírom ki. De aztán sikerült, teljesen háborítatlan szülésem volt, gátvédelemmel. Csodás emlék!
2020. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Eletem egyik legjobb elmenye, hosszu vajudas 2oras kitolasi szakasszal minden fajdalomcsillapito nelkul.
2020. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Borzalmasan. Hüvelyi szülés volt, de természetesnek egyáltalán nem mondható. Már az elejétől gusztustalanul beszólogattak, alázgattak. Hanyatt fektettek, burkot repesztettek, beöntést adtak, oxyra kötöttek, jól felcsavarták, tolófájás nélkül nyomattak, majd mivel nem ment, kikönyökölték belőlem a babát. "Hogy kiférjen", vágtak egy saját bevallásuk szerint is óriásit rajtam, amit összevarrni már nem nagyon sikerült ("nem tudom összeilleszteni a sebszéleket!" - 25 éves, az általános orvosit épp csak fél évvel előtte elvégzett rezidens lányka). Jó sokáig alig bírtam normálisan mozogni utána, a többi negatív következményét pedig a mai napig (közel 6 éve) viselem.

Ja, mindezt úgy, hogy GDM-es voltam, rosszak voltak az alkati adottságaim, valamint a gyerek nyakára és hátára volt tekeredve a köldökzsinór, amire már a szülést pár nappal megelőző nst-ből is lehetett következtetni, csak azt is lesz@rták, szóval lett volna indok bőven a császárra...

2020. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mint az első úgy a második szülésem is élmény volt csendesen csak pihegve 8-9 órás vajudás utána 5-10perces tolás és meg volt a baba gátmetszés volt sajnos mind a kettőnél. De abszolút nem gáz kerdezték is hogy van e bent valaki a szülő szobán mert olyan csendben voltam :) Nekem szép élmény volt akarmennyit is vajudtam :)
2020. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát én nem is tudom. Semmi extra nem volt. Nem tudom azt mondani, hogy bármilyen pozitív vagy negatív érzéseim vannak. Igazából csak úgy megszültem és kész. Persze a kisfiamat imádom, de nekem a szules csak egy funkcionális dolog. Arra szolgál, hogy a baba kijöjjön. Fájt meg hosszú volt, onnantól, hogy kint volt a gyerek már nem fájt, a varrás picit fájt vagy inkább kellemetlen volt, nem hatott mindenhol teljesen az érzéstelenítő. Nem. Tényleg nem tudok sem horrorról sem csodáról beszámolni. Amúgy 4 komplikacios szulesem volt 33 órás és majdnem csaszar lett majd szules után a vérzés miatt kellett majdnem műteni. Szerencsére a doki megoldotta műtét nélkül az egészet.
2020. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!