Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek kettő vagy több császár...

Akinek kettő vagy több császármetszése volt, melyik volt a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Most készülök a második császára, az első maga volt a pokol. Sok vért vesztettem, az első felkelést több ájulással tudtam megcsinálni, utána a felépülés nagyon sok ideig tartott. Vajon törvényszerű, hogy a második is ilyen lesz? Nagyon félek. 😢

2020. aug. 2. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a második jó élmény volt, programcsászár. Fejben fel tudtam készülni, tudtam, mire számíthatok.
2020. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Mert elhagytad magad, és a fájdalmadra koncentráltál, nem a felépülésre. Nekik van így, ahogy te írod+ az elsőnél mivel nem készül fel az ember váratlanul éri az eszméletlen nagy fájdalom.Olyankor roppannak így össze, és szedik nehezebben össze magukat az ilyen emberek mint te.


A másodiknál nem szabad a fájdalmadra koncentrálni. Most már tudod mire számíts, nem fog felkészületlenül érni, tehát, mi a cél: a mielőbbi talpra állás,menés, nem a fekvés. Ez legyen a célod. A fájdalom meg elmúlik majd.

Ahogy felállhatsz, így tegyél, és ezzel extra gyorsan fogsz felépülni.


A harmadik után, ahogy fel lehetett kelni, onnantól számított második óra után 2 emeletet mentem le, hogy lássam a gyermekemet-a férjem segített le, igaz morgott közben, vissza már nem tudtam menni, de lementem láttam a babát, és utána kellett keresni egy tolószéket, mert vissza már nem bírtam menni. De óriási dolog volt, és míg a szobatársaim napokig szenvedtek, extra gyorsan regenerálódtam-persze ésszel.

Kitartást neked, és csak a célra nézz.Ne a fájdalomra.

2020. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Izgalmas figyelni az ilyen butább troll fajtákat, mint a kettes. A mentális problémák megjelenése a kommentekben mindig felvillanyoz. Mondd még, mondd, had tanuljak!
2020. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Az első pokol volt, a második szinte semmi.
2020. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Első meglepően könnyű volt, a műtét és a felépülés is. Komolyan mondom, semmi rossz érzés nem maradt bennem utána.

A másodiknál 10 évvel idősebb voltam, kicsit nehezen ment az érzéstelenítő beadása, valami kicsit félrement, mert bár hatott rendesen, utána egy hétig olyan idegbecsípődés jellegű fájdalmam volt egy oldalt amilyet soha nem éreztem. Bónusznak a katéterezéstől olyan jó kis fertőzést kaptam, hogy antibiotikum lett a vége. Ez a kettő együtt rosszabb volt mint maga a heg miatti fájdalom.

Ha ez a kettő nem keseríti meg az első 1-1,5 hetet, ez a felépülés se lett volna vészes.

Pár nap múlva lesz a harmadik, majd beszámolok.

2020. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Bocsánat, nem teljesen a kérdésre válaszolok. En természetesen szültem és detto rengeteg vert vesztettem. Aznap meg 2x ájultam el, aztán ágyba parancsoltak. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy minden szülés más, és hogy másodszor egész biztosan jobban fog elsülni. Ha másért nem is, azért mert már tudod mivel jár, ha rossz. Akkor azért már másabb, mint elsőre átélni váratlanul. De reménykedjünk, hogy nem üt kétszer ugyanoda a mennykő. Drukkolok.
2020. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
3 volt a 2.volt a legnehezebb.
2020. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Az első nagyon nehéz volt, szintén rengeteg vér, hetekig tartó felépülés - biztos, mert "elhagytam magam" :D milyen szöveg már ez, 2-es :D :D

Na szóval, akkor ikreket vártam, és pre-eklampsiám volt, napok óta rosszul voltam, legyengültem, állítólag azért úsztuk meg mindhárman, mert pont bent voltam a kórházban, mikor sürgősen meg kellett császározni.


A második programozott császár volt, és igen, természetesen sokat segített, hogy legalább nagyjából tudtam rá készülni, hogy milyen lesz, és mi fog előtte vagy utána kelleni. Valami homeopátiás bogyót is kezembe nyomott a barátnőm, azt szedtem a tanácsa szerint, vérzéscsillapításra és a méh összehúzására volt jó állítólag.

Sokat számított, hogy nem legyengülve mentem be a kórházba. Emlékszem, feküdtem a szülőszobán, ott csak vártam, hogy előkészítsék a műtőt, és néztem az ablakon át a fákat, szép őszi napfény volt, erőt adott.

Aztán mégis lettek gondok, engem el kellett altatni, utána sokáig kómás voltam, kértem a fájdalomcsillapítót infúzióba, de utána sokkal gyorsabban talpra álltam, mint az első császárnál, s ment minden tovább.


kitartást, jó egészséget kívánok! rendben lesz minden, ne félj!

2020. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

A második könnyebb volt.

Elsőre természetes szülésre készültem (második gyerekkel, tudtam, hogy milyen). Óriási kudarcnak éltem meg, hogy császár lett. Stressz, ijedtség, kudarc együtt, hát nem a legjobb kombináció.

Második császár tervezett volt (harmadik gyerekkel). Tudtam, hogy mi vár, nem kudarcnak éltem meg, és tudtam, hogy ha többet mozgok, gyorsabban gyógyulok. Egyedül az volt rosszabb, hogy a vajúdás teljesen kimaradt, így császár után erősebb görcseim voltak, főleg szoptatás alatt. De ez csak 3 napig tartott.

2020. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 4 gyerkőc császáros lett:)Érdekes módon a legutolsó után épültem fel a leggyorsabban!Pedig már nem vagyok fiatal....a lényeg,hogy sokat kell mozogni,sétálni,inni(min.3 liter) és legalább 2 óránként pisilni!!!
2020. aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!