Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházakban van epidurá...

Melyik kórházakban van epidurális érzéstelenítés?

Figyelt kérdés
Manapság egyre nagyobb divat a fájdalommentes szülés, ahol az anya beszélget, nevet két tolás között. Az interneten sok videó van fent erről. Magyarországon melyik kórházakban lehet epidurális érzéstelenítéssel szülni?

2020. aug. 3. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szent Margit kórház Budapest.
2020. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Szent István kórház, Budapest.


De nevetni nem fogsz edá-val sem, azt elhiheted. :)

2020. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ismerős Uzsokiban is kapott. Viszont a kitolással várni kellett, míg elment a hatása, tehát a nevetgélésben én sem vagyok biztos.


Én a Flórban fogok szülni, ott is van elvileg lehetőség rá, de nagyon macerás és előre kell szervezni, mivel vajúdás közben nem fognak aneszteziológust leakasztani hozzá tudtommal.

2020. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Szent Istvánban szültem 2009 szilveszterén :)

Nekem előre rá volt írva minden papíromra, hogy EDA. Mivel epilepsziás vagyok (sok éve tünetmentes ugyan) az orvosom nem engedte máshogy. Igen, előre meg van minden beszélve aneszteziológussal,plusz aláírsz ezer papírt.

Kegyetlenül fájtak a fájások, nekem semmit nem ért az epidurális érzéstelenítés. Kitolásnál még nem is szabad, hogy le legyél zsibbadva.

Nevetni nem volt kedvem.

2020. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legtobb magyar korhazban van epiduralis. En ugyan csak Nyiregyhazarol,illetve a Janosrol tudok nyilatkozni.
2020. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett is van, ha nem futsz ki az időből, akkor szerintem mindenhol adnak.


Nekem vajúdás közben kérdezték, amikor bemenetünk a szülőszobába, hogy akarok-e alternatívan szülni, vagy természetesen "minden" nélkül, vagy a "szokásos" menet.

Na mondtam, hogy ide azzal az epivel 😀. Aznap két anesztes is volt a szülészeten.


Ismerősöm mondta, hogy micsoda megváltás volt neki az epi... Hát nem tudom, hogy milyen lett volna nélküle, vagy csak az ő elmesélése miatt hittem, hogy nem érzek majd semmit. 😀

Szóval így is érezni, ha van rá mód, kérj.


Ha jól tudom szokott lenni lehetőség a kórházakban szülőszoba látogatására, ott mindent elmondanak, megmutatnak. (legalábbis nálunk volt ilyenre lehetőség)

2020. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem a legtobb magyar korhazban van epiduralis."


Hát nagyon nem. 2.5 éve Kecskeméten még nem volt, holott ez egy nagy, megyei kórház, aminél folyton nyomják, hogy milyen modern, meg minden van. Illetve a beszélgetés végén az orvos azt mondta, hogy nincs nincs, de végül is volt már egyszer egy valaki, akinek elintézte, "mindent meg lehet beszélni". A végén aztán inkább nem ott szültem.

2020. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Cegléden sincsen
2020. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Azt irtam,hogy szerintem. Nem pedig azt, hogy biztosan tudom allitani. Sot, azt is leirtam, hogy 2 korhazrol tudom, hogy ott van.
2020. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen, Klinikán van.
2020. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!